SP FEDERAAL AKTIEF SP/CSC-Federatie informeert over Euro en Europese Monetaire Unie VOOR ALLEN Federale SP-Stuurgroep 'Jongerenwerking' succesvol opgestart SP/CSC-Federatie Aalst - Oudenaarde - Ronse INFO- EN DISCUSSIE-AVOND: "VAN EMU EN EURO" 2 28 november 1997 - "Voor Allen" Geen betere inleider mogelijk dan Europarlementslid en fi- nanciespecialist Freddy Willockx over de nieuwe munteen heid in de Unie. De invoering van de Euro op 1 januari 1999 biedt een unieke kans om een breuk tussen het verleden en de toekomst tot stand te brengen. De psycho logisch gunstige schok van de invoering van de Euro en van de Belgische deelname eraan moet maximaal versterkt wor den naar de publieke opinie toe. In de eerste plaats door een in- Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE L00R (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Serretaris) Redactiesecretaris Jonny LAMPENS Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat inge diend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zon der aan de essentie van de tekst te raken. Ge- naamtekende bijdragen vallen volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller. tensifïëring van de informatie campagne rond de voordelen van de Euro. Tot nu toe wordt de Euro al te veel vereenzel vigd met het Verdrag van Maastricht en met pijnlijke in leveringen. Nu moet alles op alles worden gezet om de be volking te informeren en haar te overtuigen van de reële voordelen: de wisselkosten zullen fors verminderen voor particulieren en ondernemin gen; de wisselrisico's en de verzekering ertegen zullen voor een groot deel wegval len; een sterke Euro zal struc tureel ook gepaard gaan met een renteverminderend effect met alle positieve gevolgen vandien, niet enkel voor de schuldfinanciering, maar ook en vooral voor het investe ringsklimaat. Ook voor meer dagdagelijkse zaken dient duidelijk geïnfor meerd: bvb. weddes zullen in Euro worden uitgekeerd, aan kopen in Euro betaald, enz.. Tegelijk pleit de SP ervoor om het effectieve opstarten van de eenheidsmunt op 1 januari 1999 te laten samengaan met een globaal actieplan (opge bouwd rond het element "meer tewerkstelling") dat aan de bevolking een nieuw en hoopvoller perspectief voor de toekomst moet meegeven, het zogenaamde "Euro-Plus Ac tieplan". Aanzet van dit thema in de Fe deratie op 11 december 1997 (Koetshuis Abdij Geraards- bergen) met F. Willockx en D. Van Der Maelen. In het voor jaar '98 zou minstens elke SP/CSC-Afdeling dan derge lijke thematische activiteit moeten opzetten. (C.V.) Donderdag 11 december 1997 om 20 uur KOETSENHUIS (ST.-ADRIAANSABDIJ ABDIJSTRAAT 10 - GERAARDSBERGEN De invoering van de nieuwe munteenheid "Euro" zal nogal wat aanpassingen vergen, zowel op economisch als op persoonlijk vlak. Over het hoe, wanneer en wat deze gespreksavond. M.m.v. Freddy Willockx (SP-Europarlementslid) Dirk Van Der Maelen (Volksvertegenwoordiger, Interna tionaal SP-Secretaris). Een heuse aanrader - inkom gratis Ruim dertig jongeren (manda tarissen, bestuursleden, JS'ers, belangstellenden) ga ven zaterdag 11. gevolg aan de federale oproep oor de struc turering van een specifieke werkgroep (in het kader van het ROSA-project, zie ook het editoriaal in 'Voor Allen' van deze week). Begeleiders Dirk Van der Maelen en Chris Van- coppenolle waren uiteraard in hun nopjes met deze opkomst, bewijs dat de creatie van zgn. 'Beloftenteams' duidelijk res pons krijgt. Deze eerste werk vergadering werd meer een in formele, zij interessante, dis cussie over de oorzaken van politieke onverschilligheid bij jongeren, mogelijke remedië- ring, enz. Volgde nog een los se brainstorming rond moge lijke initiatieven, acties en ac tiviteiten (van rockconcerten over kwissen en sportmanifes taties tot zaken in de sociale sector). Consensus werd be reikt om op dat laatste punt toch een federaal gecoördi neerd initiatief vanaf begin volgend jaar te lanceren. Eer ste item zou jeugdwerkloos heid en kansarmoede worden. Terzake worden inmiddels contacten gelegd. Volgende bijeenkomst De volgende bijeenkomst van de stuurgroep 'Jongerenwer king' vindt plaats op zaterdag 24 januari 1998 (en niet op 31 januari zoals afgesproken wegens het samenvallen met de nationale SP-Dag van de Mandatarissen te Wemmei) om 14 uur in het Volkshuis te Zottegem. Gelieve deze datum alvast te noteren. Nieuwe geïnteres seerden steeds van harte wel kom. C.V.

Voor Allen | 1997 | | pagina 2