Veilig Speelgoed kiezen Geen Kinderspel^ tl 6 28 november 1997 - "Voor Allen" <P .«T Op zaterdag 6 december komt de Sint langs. Vele ouders krijgen reeds nachtmerries over ont ploffende scheikundedozen, of worden reeds zenuwachtig bij het zien van nageltjes in timmerdo- zen. Kranten brengen immers vaak verontrustende berichten over ongevallen die tijdens het spelen gebeuren. Is speelgoed dan zo onveilig, of zijn er andere factoren die het spel onveilig kun nen maken Het CE - Merkteken Spelenderwijs worden kinderen bin nengeleid in het leven en leren ze praktisch omgaan met de dingen. Spelen is oefenen voor later. Speelgoed is dan ook essentieel bij de ontwikkeling van een kind en moet dus veilig zijn. Het is maar al te gek dat kinderen iets zou overko men door met speelgoed om te gaan... Wees gerust, er is nog geen reden tot paniek.Je kind kan ook plezier maken zonder dat je er grijze haren van krijgt. Er gelden immers veilig heidsvoorschriften voor speelgoed die geregeld worden in een Europese richtlijn. Deze richtlijn geldt ook in België. Speelgoed met het bekende CE- merkteken voldoet aan de volgende voorwaarden - het is stevig en stabiel - het is uit onbrandbaar materiaal gemaakt - het is niet explosief Ip, - het is gifvrij en bevat geen glas - het is hygiënisch en is afwasbaar - er zijn geen losse of gemakkelijk te verwijderen onderdelen aanwezig - houten speelgoed mag niet splin teren - elektrisch speelgoed mag geen spanning hebben hoger dan 24 volt Enkele tips Blijf voldoende kritisch en test het speelgoed op stevigheid controleer het op loszittende onderdeeltjes en dergelijke Het CE-merkteken biedt immers geen absolute garantie. Koop altijd speelgoed dat aangepast is aan de leeftijd van je pupil. Het spreekt voor zich dat wat perfect veilig kan zijn voor een kind van 10, niet noodzakelijk veilig is voor een kind van 3. Besef dat niet ieder artikel dat in een speelgoedwinkel verkocht wordt, gezien mag worden als speelgoed. Schaalmodellen, vuurwerk e.d. zijn niet echt aangepaste speeltuigen voor kinderen. Zorg dat veiligheid geen obsessie wordtSpelen en het aangaan van uitdagingen zijn onontbeerlijk voor de ontwikkeling van je kind. Bij het kiezen naar het juiste speel goed zoek je best naar een compro mis tussen jouw verwachtingen en die van je kind, tussen hip en ver antwoord, tussen het beter weten en toegeven dat je kind de expert is. Wees dus gewaarschuwd het kiezen van speelgoed is geen kinderspel Tentoonstelling Veilig Speelgoed Tot en met 21 december loopt in het Provinciaal Veiligheidsinstituut van Antwerpen, Jezusstraat 28 te 2000 Antwerpen, een tentoonstelling waarin alle mogelijke aspecten van veilig speelgoed aan bod komen. De ten- tooonstelling is alle werkdagen geopend van 9u tot 17u, weekends en feestdagen van 10u tot 17u. Kinderen zijn welkom onder begeleiding.Geleide groepsbezoeken (max 20 personen) zijn mogelijk op aanvraag. Voor meer informatie tel (03)203 42 00, fax (03)203 42 50.

Voor Allen | 1997 | | pagina 6