Met CSC-Geraardsbergen naar het Atomium Tentoonstelling Rob Delange in Elzehuize te Geraardsbergen CSC-Ronse liet 'GAL spuwen' Gespreksavond te Brakel "Voor Allen" - 28 november 1997 - 9 In het restaurant van het volk werd een kooksessie georga niseerd waarbij de deelnemers kennis konden maken met een gerecht uit een andere werelddeel. Tegelijkertijd werden een aantal problemen aangekaart waar mensen uit het Zui den mee te kampen hebben. De deelnemers maakten dus zelf een lekker Chileens gerecht (Casuela) klaar en aten het daarna op in een gezellige sfeer. Het Nationaal CSC-project "Kiezen voor Kunst", editie 1997 loopt zo stilaan naar zijn hoogtepunt met de Nationale Eindtentoonstelling in het "Atomium" te Brussel. Op za terdag 6 december 1997 wordt de tentoonstelling opengesteld voor het publiek en CSC-Vor- mingswerk Geraardsbergen wil er als de eersten bijzijn om de tentoongestelde werken van nabij te gaan bekijken. Met dit bezoek willen we te vens nog een extra aanmoedi ging bezorgen aan onze lokale kandidaat voor deze eindten toonstelling, nl. de Heer Remi Van Der Stockt uit Grimmin- ge. Hij behoort tot de vier deelnemers die onze regio Zuid-Oost-Vlaanderen zullen vertegenwoordigen en wensen hem alvast veel succes toe. We vertrekken gezamenlijk vanop de Markt te Geraards bergen om 13.30 uur. Er is carpooling voorzien zodat ie dereen wel een plaatsje vindt. Gelieve echter vooraf een seintje te geven naar het afde lingssecretariaat van CSC-Ge- raardsbergen, Astridlaan 142, Geraardsbergen, tel. 054/41.82.90 tussen 17.30 en 19.30 uur ofwel op het num mer 055/21.48.50 tijdens de kantooruren van 9 tot 16 uur. Naast een bezoek aan de ten toonstelling brengen we een bezoek aan het Atomium en nemen we deel aan de acade mische zitting met de bekend making van de laureaten. We rekenen op een grote opkomst. Tot dan! Het simuleert ons tot het zoe ken naar onze eigen onpeilba re diepten en weert de strak heid van ons technisch, ratio neel denken. In die zin is de taal van het schilderen een voortdurend bezig zijn te scheppen. De evolutie van zijn kleuren duidt op een innerlijke bezieling, het openzetten van zijn hart, de natuurlijke voortzetting van zijn persoonlijke rijping. We worden in beslag geno men door de diepte van de kleur en het stilzwijgend den ken, van de stilstaande bewe ging. Zijn werk is een boodschap van spel en emoties, betrach ting en verlangens, figuren en kleur, realiteit en illusie, kort weg "leven". Eén met Rob, anders denkend, anders voelend doch verbon den met ons hart, schept de to tale ervaring van zijn werk de beleving "Mens-zijn"! Aldus de inleiding van de heer Luc Pierreux op de uitnodi ging voor de tentoonstelling "Een leven vol van Kunst- Liefde-Schoonheid" van kunstschilder Rob Delange in zijn eigen "Elzerhuize", El zenstraat 8 te Geraardsbergen- Goeferdinge. De vernissage heeft plaats op zaterdag 29 no vember 1997 om 20 uur. De artistieke inleiding zal ver zorgd worden door Prof. Her man De Croo, Volksvertegen woordiger. Voor de officiële openstelling komt alle eer aan de heer Freddy De Chou, Burgemees ter van Geraardsbergen. De presentatie van de gast sprekers zal gebeuren door mevrouw Marie-Rose Suys, kunstenares. Dit alles wordt overgoten met een vernissage-coctail door de buren en vrienden van de kun stenaar. De tentoonstelling is verder te bezichtigen van 29 november tot 31 december 1997 tijdens het weekend en op feestdagen van 14 tot 21 uur, op andere dagen na afspraak. Iedereen is welkom. litho "Rijkhalzend wordt er door mezelf en de andere genodig den en vrienden naar uitgeke ken om samen met Rob De lange in diens toevluchtsoord én atelier tussen de verzame ling van zijn kunstwerken een onvergetelijke, geestdriftige avond door te brengen. En dit is in deze donkere dagen meer dan welkom. Zo'n vernissage lijkt steeds opnieuw een mi- crocosmische wereldpremière waar we ons middenin bevin den. Eigenlijk maken we er deel van uit omdat we een in nerlijke drang voelen om ons van de thematiek van zijn werk te laten doordringen. Zijn werken roepen oergevoe- lens op van zoeken naar rust en spontaniteit, het versmelten van gevoelens, de idyllische beleving van stilte, de warmte van het samenzijn van perso nages. We vinden er onszelf in terug. We zijn deel van het geheel, deelgenoot van het universum waar Rob's ideeën geboren worden. Zodoende ondergaan we niet maar willen we ieder voor zich, vanuit onze innige ver bondenheid het werk in ons opnemen en het intiem bele ven. Zijn werk raakt onze bin nenkant waardoor het tot een bewustproces aanzet. De inwendige samenhang van wat zijn schilderijen laten zien is de gelijktijdige expressie van duizend beleefde gevoe lens. Een dimensie ontstaan uit het samengaan van li chaam en ziel, een bindmiddel tussen onszelf en de ons om ringende wereld. De CSC Brakel richt een ge spreksavond in op 28 novem ber om 20 u. in Taverne Poes café te Brakel, met als the ma's: de pensioenen, de nieu we ziekteverzekering. Wilfried Tortelboom zal uitleg geven aangaande de pensioe nen. Raf Van Wymeersch zal spre ken over de laatste nieuwe ziekteverzekering. Er is mogelijkheid om vragen te stellen. Een gratis drankje zal u door het bestuur aangeboden wor den. De ingang is gratis. Iedereen is van harte welkom! Tijdens het weekend van 21 november tot en met zondag 23 november had de tentoonstelling met het thema 'Internatio nale Solidariteit' plaats in het Vrijzinnig Centrum. Dit is de rijkdom die Rob's werk ons geeft. Ermee om gaan, er ontvankelijk voor zijn, doet ook ons scheppen. En juist dat is de band tussen Rob en ons"! Ter gelegenheid van de ten toonstelling "Een leven vol van kunst-liefde-schoonheid" zal de kunstenaar een nieuwe litho voorstellen zoals hier naast afgebeeld. Technische gegevens. Titel: Het koppel. Oplage: 100 exemplaren. Kleuren: 7. Papier: Moulin du gue 270 gr/m2 Afmetingen papier: 65 x 52 cm. Afmetingen tekening: 44 x 38 cm. Prijs met lijst en BTW: 5.000 frank. Dit aanbod is slechts geldig tot 31 december 1997. Men kan intekenen door te storten op rekening: 293-0051013-46 van Rob Delange, Elzenstraat 8, 9500 Geraardsbergen. J.L.

Voor Allen | 1997 | | pagina 9