CULTUUR The Last Wals on the Titanic te Ronse CSC-Erembodegem was in Tsjechië 'Aperitief van het huis Cartoonist GAL krijgt 2* Regine Beer-prijs te Aalst 12 3 april 1998 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Wenst u te boeken voor een korte trip met de Titanic? Ja het kan nog! Op zondag 19 april kunt u zich helemaal laten onder dompelen in de sfeer van een reis op deze luxe mastodont. U wordt er verwend met de originele muziek die destijds op dit cruiseschip werd ge speeld. Katelijn Billet, voor dracht-kunstenares, brengt u met het woord in de gepaste sfeer om u volledig te laten in leven in het gebeuren. Het geheel wordt met rekwi- Op 7 maart was het zover. Die zaterdagmorgen waren ze zeer vroeg uit de veren. Ze vertrokken namelijk naar het dorpje Zelezna Ruda in de Tsjechische Republiek. Na een ontspannende rit en een luxe autocar waarbij af wisselend gerust, gelezen, ge kaart, gebabbeld, gelachen en geregeld langspeelfilms beke ken werden, stonden wij na amper 10 uur rijden aan de Duits-Tsjechische grens op 7 km. van de uiteindelijke be stemming. Reeds vanop de bus kon je het merken, het klikte tussen de deelnemers. Na de installatie in de luxueus ingerichte kamers en een ste vig avondmaal, werd bij de muziek van het 'Swing-paleis' in de bar van het Hotel de eer ste dag afgesloten. De dag nadien werd vooreerst kennis gemaakt met de omge ving. Vanaf maandag was de sneeuw volop van de partij en kon iedereen aan zijn eigen ritme van deze witte pracht genieten. Het werden lange, zeer lange dagen waarbij de sfeer binnen de ploeg nog steeds groeide. Het werden onvergetelijke momenten. Het volledige weekprogramma en al onze belevenissen hier in detail uit de doeken doen zou ons te ver leiden. De sneeuwpret, de uit stap naar Praag, de winkel koorts van de groep, het nach telijk vertier in de bar van het Hotel, de stoeltjeslift, het be zoek aan de bristolfabriek, de uitstap naar Klatory met de boemeltrein, het verblijf in het sieten en figuranten aange kleed om het totaalbeeld te vervolledigen. De rekwisieten en figuranten zijn een realisa tie van Gert Crispyn en Kurt Vangermeersch. Na talloze auteurs en cineas ten heeft nu ook het salonen semble 'Grupetto' zich op de ze mythe gestort. 'We zijn in de archieven op zoek gegaan naar de muziek die op die fa tale avond gespeeld is en we hebben het repertoire nage noeg volledig teruggevonden', zegt Valentijn Biesemans, een Hotel, de rijkelijk gespeisde tafel, en nog zo veel meer; het zijn stuk voor stuk mooie her inneringen waar geen enkel lid van de groep afstand wenst van te doen. En plots, veel te vlug, was het zover. Het einde, het afscheid was aangebroken. Het werd zeker geen vaarwel, het werd tot weerziens. Er werd gekust, en er werden afspraken ge maakt. De afspraak dat het Hotel Bogemia volgend jaar Het SP-VLD bestuur is in de ze legislatuur halverwege. De CSC-Erembodegem wil u na deze 3 jaren een overzicht bieden van de realisaties in Erembodegem. Om deze rede nen organiseren we een aperi tief-debat op zondag 05 april 1998, vanaf 10 tot 13 u., in zaal Gerstenhof, Gerstenbaan Erembodegem. Het bestuur van CSC-Erem bodegem zorgt bij deze gele genheid voor een gratis hapje en drankje. Patrick De Smedt, Schepen van Openbare Werken, zal een overzicht geven van de uitge voerde en voorziene openbare werken in Erembodegem. Dirk De Meerleer, schepen van Ruimtelijke Ordening, zal u informeren over de weerslag van het structuurplan Vlaan deren op Erembodegem, als mede over de huidige stand van zaken van het Bijzonder Plan van Aanleg van het van de muzikanten en bezieler van het project. 'Het repertoi re bestond deels uit verzoekjes van de passagiers. Daaruit hebben we de helft van ons programma geput. Voor de rest zijn het nieuwe arrange menten die we hebben ge maakt op basis van ooggetui genverslagen. De muzikanten speelden trouwens meestal zonder blad. We stellen hoe- danook vast dat het orkest zeer goed op de hoogte was van de toen gangbare hits'. Het orkest van de 'Titanic' be- rond hetzelfde tijdstip op nieuw het grondgebied van Erembodegem zal worden. De belofte dat alle deelnemers opnieuw paraat zullen zijn en dat zij vrienden en kennissen hun belevenissen zullen ver tellen ten einde nog meer ka meraden te laten meegenieten van deze niet te evenaren weekuitstap naar het hartje van het Boheemse Woud. Tot onze afspraak. dorpscentrum. De verkeersveiligheid zal toe gelicht worden door Hoofdpo litiecommissaris Carlos De Troch. De personeels- en de tewerk- stellingsproblematiek wordt behandeld door Patrick Ja cobs, schepen van Personeel, Informatica en Werkgelegen heid. Het muzikale gedeelte zal ver zorgd worden door Anne-Ma- rie en Richarda Amant. Uiteraard zal u de gelegenheid hebben om vragen te stellen en bemerkingen te maken. Denk ook aan onze andere activiteiten: - voetbalwedstrijd Veteranen F.C. Doggen tegen SP Erem bodegem op 1 mei - belotting op 1 mei om 20u00 café Oké bij Marleen - eetfestijn op 9 en 10 mei in zaal Horizon stond uit acht man. Er was een pianotrio aan boord dat het meer zwaardere genre speel de, en een vijfkoppig salonor kest. Uit de vakbondsarchie ven in Londen is Biesemans ook te weten gekomen dat de muzikanten meerdere instru menten bespeelden. Maar wat nu werkelijk het laatste num mer was dat het orkest heeft gespeeld, en of de muzikanten echt tot het bittere einde heb ben doorgespeeld, dat heeft hij niet kunnen achterhalen. Het salonensemble 'Grupetto' brengt deze muziek - vooral walsen, genrestukjes en ragti mes - in een nagenoeg zelfde bezetting. Het ensemble bestaat uit: Jo Vercruysse (viool) Peter Merckx (klarinet) Bruno Deschaepdrijver (alt- De Regine Beer-prijs van de Jongsocialisten gaat tweejaar lijks "naar een persoon of or ganisatie die zich naar de Vlaamse Jongeren toe onder- - scheiden heeft als pleitbezor ger van de verdraagzaamheid en daarmee een onuitwisbare bijdrage leverde in de geweld loze strijd tegen elke vorm van discriminatie en racisme. Dit jaar wordt de prijs toegekend aan de bekende tekenaar-car toonist Gerard Alsteens (beter bekend onder het pseudoniem "GAL"). Momenteel staat hij binnen de socialistische fami lie fel in de belangstelling met het tentoonstellingsproject Regine Beer, het symbool van de JS-prijs viool) Valentijn Biesemans (cello) Patrick Van Kerckhove (piano). Kaarten in voorverkoop aan 300, 200 en 100 frank zijn te bekomen bij Brigitte Domont, tel. 055/21.48.50 of 055/21.74.95. van CSC-Vormingswerk dat zijn naam draagt. De officiële prijsoverhandiging vindt plaats op vrijdag 24 april 1998 om 20.15 uur (ontvangst en tentoonstelling vanaf 19.30 uur) in het Cultureel Centrum De Werf te Aalst. In volgend nummer "Voor Allen" meer over het programma van die avond, die tot stand kwam met de effectieve steun van de SP en CSC-federatie Aalst-Ou- denaarde-Ronse. Vlaams Volksvertegenwoordiger en Aalsterse cultuurschepen Gra- cienne Van NieuWenborgh zal voor de Federatie de lokale honneurs waarnemen. Gerard Alsteens (GAL), laureaat van de editie 1998 CSC-Erembodedgem:

Voor Allen | 1998 | | pagina 12