Geboortebos in Meldert Vernieuwde Gemeenteschool te Erembodegem Geslaagd eerste eetfestijn van SP-Faluintjes "Voor Allen" - 3 april 1998 15 Stadsarchitecte Hilde Eylenbosch wordt geflankeerd door de schepenen Gracienne Van Nieuwenborgh en Patrick De Smedt. 'Acht jaar na het nemen van de principiële beslissing mo gen we eindelijk en met ge paste trots de nieuwe school in gebruik nemen', zei schepen van Openbare Werken Patrick De Smedt bij de aanvang van de officiële opening van de nieuwe Erembodegemse ge meenteschool aan de Dorp straat. Niet zozeer de concrete uitvoering zelf liep vertraging op. Het dossier was vooral ge kenmerkt door een adminis tratieve lijdensweg. In de jaren '60 vatte het toen malig gemeentebestuur het plan op voor de bouw van een nieuw gemeentehuis op de plaats van de school en een openbaar plein op de plaats van het oud gemeentehuis. Een nieuwe school zou er dan komen in de Leuvestraat. Men had hiervoor al de nodige pan den onteigend. Alles werd in Op 8 maart laatstleden organi seerde de onderafdeling SP- Faluintjes Meldert-Baarde- gem haar eerste eetfestijn in zaal Ons Huis te Baardegem. Ondanks het slechte weer en de vele mensen die hun weg niet konden vinden in het lan delijke Baardegem, kwamen er bijna 200 eters opdagen, het menu mocht er dan ook zijn. een Bijzonder Plan van Aan leg (BPA) ingeschreven. Van de grootse plannen kwam, mede door de geplande fusie met Aalst, niets terecht. Wilde het stadsbestuur de school en het gemeentehuis op dezelfde plaats behouden, dan moest eerst het BPA gewijzigd worden. Dat vergde tijd. In september 1995 moesten de werken beginnen, maar de aanneming diende verbroken te worden omwille van een administratieve fout in de aan besteding. De nieuwe aanbe steding werd geraamd op 71,5 miljoen frank. Het nieuwbouwvolume met twaalf klassen, refter en sport zaal is een voorbeeld van inte gratie-architectuur in het straatbeeld en in relatie tot het gerenoveerde oud-gemeente huis. Een tweede uitgangs punt bij het ontwerpen was Men kon beginnen met het proeven van een geheel eigen aperitief-creatie de genaamde 'Eersteling'. Vervolgens wa ren er steaks met overheerlijke en zelfbereide sauzen. Voor de snoepers kon er worden afge sloten met een dessert, weer om zelfgemaakt, gaande van tiramisu tot chocoladetaart. Na afloop konden in ieder ge- een compact gebouw te reali seren dat zo weinig mogelijk oppervlakte van de speelplaats zou innemen, maar dat toch mogelijk zou maken alle schoolactiviteiten te centrali seren in de Dorpstraat. Schepen Patrick De Smedt be loofde nog dit jaar een op knapbeurt voor de kleuterlo kalen aan de overzijde van het schoolplein. De lokalen in de Gaston De Schepperstraat worden wijkbibliotheek en leslokalen voor beide acade mies. Het volgend groot nieuwbouw-schoolproject wordt, aldus nog schepen De Smedt, de gemeenteschool aan de Zijpstraat in Hofstade. 'Het stadsbestuur wil alle kan sen geven aan het gemeente lijk onderwijs hield schepen Gracienne Van Nieuwenborgh voor. De Erembodegemse ge meenteschool is met driehon derd leerlingen één van de grootste stedelijke basisscho len van Aalst en dat niettegen staande de slechte accommo datie al die jaren. Dit wijst op de zekere kwaliteit van het verstrekte onderwijs. De nieu we school die aansluit bij het gerenoveerde gemeentehuis levert een belangrijke bijdrage tot de herwaardering van de dorpskern van Erembodegem en brengt het pluralistisch ge meentelijk onderwijs dichter bij de bevolking'. Stadsarchitect Hilde Eylen bosch en glaskunstenares Beatrice Neetens, die de wed strijd voor een geïntegreerd kunstwerk won, deelden de te rechte felicitaties. 'Eigenlijk kunnen we de school zelf als een in de om geving geïntegreerd kunst werk beschouwen. Zeker is dat hier samen met de restau ratie van het oud-gemeente huis aan het centrum van Erembodegem een grote meerwaarde gegeven wordt' besluit schepen Van Nieuwen borgh. val de meeste aanwezigen nog net puffen dat het goed was geweest. De voorbije weken klampen ons reeds verscheidene men sen aan om te weten te komen wanneer de volgende editie van dit culinair feest zou door gaan, deze mensen kunnen op hun beide oren slapen, het vol gend jaar zal rond dezelfde Het oppervlak van Groot Aalst bestaat uit 30% uit bebou wing, de andere 70% is nog open ruimte. Op papier lijkt dat veel, maar het is duidelijk dat voor ieder stukje open ruimte dat wij kunnen bijwin- nen of vergroenen moet ge vochten worden. Eén van de groenste gemeen ten is zeker het landelijke Meldert. Het Meldertse Kra- vaalbos is zowat de groene long voor heel Aalst. Dit bos is 80 hectare groot en maakte deel uit van het vroegere kool- bos, waartoe ook het Zoniën- woud behoorde. Het gemeen tebestuur van Aalst heeft on der impuls van Schepen van Milieu Dirk De Meerleer het initiatief genomen om dit bos nog uit te breiden door als ge meente gronden aan te kopen. Het was op deze gronden dat op zondag 29 maart het 'Ge boortebos' werd aangepland. Dit initiatief is bijzonder ori gineel en kan zeker als voor beeld dienen voor andere ge meenten. Op dit stuk grond kregen namelijk alle Aalsterse pasgeborenen de kans om hun eikje te komen planten. Ruim 200 gezinnen, zijnde 1 op 4 met een boreling, deden dit ook. Op zondag 29 maart was het dan ook een drukte van je welste. Niet alleen ouders en kinderen kwamen van dit heuglijk gebeuren genieten, 3 meter sessies te Aalst CSC Tutti Ragazzi Aalst or ganiseert i.s.m. Kultuurop- bouw '3 meter sessies'. Een forum over Rockbeleid in Vlaanderen, telkens gevolgd door een gratis concert. Vrijdag 17 april: optreden Fortis. Vrijdag 24 april: optreden Justice Pro Mile. De discussies starten om 19.30 uur, het optreden rond 21.30 uur. Plaats: Jeugdhuis Terlinden tijd dit festijn worden her haald. Wij danken dan ook langs de ze weg al wie is komen eten, maar ook alle helpers, de be stuursleden, hun bijzit en hun kroost, dankzij hen was dit mogelijk en is dit vatbaar voor herhaling. VRESELIJK BE DANKT! maar ook de grootouders, nonkels en tantes waren van de partij. Zovele ouders met hun buggies door het bos, ge combineerd met een echte len tezon maakten het plaatje compleet. Tegelijk kregen de mensen een korte rondleiding door het bos, zodat zij ook wat kennis van het natuurleven in Meldert konden opdoen. Nadat de ou ders het boompje hadden ge plant, kregen de kinderen een attest, wat ongetwijfeld de ko mende jaren menig kinderka mer zal versieren. Ook werd een kop chocolademelk aan geboden. Hiermee bracht het gemeente bestuur één van de actiepun ten van het JongerenActiePlan (JAP) in uitvoering. Opdat ie der gezin of ieder kind de vol gende jaren hun boompje zou terugvinden zal er aan de in gang van het Kravaalbos een bord worden geplaatst waarop de nodige aanwijzingen zullen terug te vinden zijn. Zo kun nen de kinderen die het afge lopen jaar geboren werden, hopelijk nog lang, jaarlijks de groei van hun eik komen gadeslagen. Dit initiatief dat mens en na tuur op een toffe manier sa menbrengt, valt zeker te her halen. Dylan Casaer (naast ingang Kasteel Terlin den). Toegang gratis). Info: Johan Van Biesen, tel. 053/77.03.12 Eetfestijn CSC Tutti Ragazzi Tutti Ragazzi en Johan Van Biesen nodigen u uit op hun 5e eetfestijn. Dit gaat door op zondag 19 april 1998 vanaf 11 uur in kasteel De Rozerie, Brusselsesteenweg 75 te Aalst. Op het menu: Buffet van beenhesp en kal koenrollade met kroketten en diverse groenten en sauzen. Aperitief gratis aangeboden. Kaarten kosten 400,- (volwas senen) en 200 frank (kinde ren). Kaarten bestellen kan bij Jo han Van Biesen, 053/77.03.12. Vegetarische schotel is ver krijgbaar.

Voor Allen | 1998 | | pagina 15