Algemene Ledenvergadering SP-Erembodegem Minister Peeters opent 'De Lelie' te Iddergem SW St.-Lievens-Esse creatief bezig 't Is géén cafépraat 16 3 april 1998-"Voor Allen" De SP-afdeling Erembodegem nodigt al zijn leden uit naar de Algemene Ledenvergadering in zaal Gerstenhof, Gersten straat 12, 9320 Erembode gem-Aalst op woensdag 15 april 1998, te 20 u. Agenda: - verkiezing bestuur - verkiezing Voorzitter en Politiek Secretaris Lidkaart van 1998 is vereist om te kunnen deelnemen aan deze algemene ledenvergade ring. De kandidaten voor de functies van bestuurslid, voor zitter of politiek secretaris die nen schriftelijk te worden ge steld bij de administratief se cretaris Jan Van Wesemael, Vrijheidstraat 13, 9320 Erem bodegem. Op zaterdag 7 maart 1998 werd door minister Peeters of ficieel 'De Lelie' geopend. De Lelie is de nieuwbouw die door het OCMW van Dender leeuw werd aangekocht. Be doeling is de 10 appartemen ten/studio's te kunnen door- verhuren aan behoeftigen. In de eerste orde zijn deze wo ningen bestemd om de bewo ners van de vroegere Carré te huisvesten. In tweede orde zullen ook andere mensen de kans krijgen om hier te huren. Of dit een succesformule wordt, is een andere zaak gelet op de vrij hoge huurprijs die de meerderheid vooropstelt. Gemiddeld 11.000 frank huur per maand is niet niks. Goed men kan tussenkomsten voor zien maar de vraag blijft toch of men dit zal doen of niet en hoeveel men bereid is bij te passen. Bij de opening zelf waren heelwat prominenten uit de bouwsector, de bouwmaat schappij en de politieke we reld. Onze socialistische mi nister hield eraan de plaatselij ke SP mandatarissen mee in de huldiging te betrekken sa men met de eerste inwoners van de nieuwbouw. Na een reeks van inleidende redevoeringen werd er overge gaan tot de officiële opening gevolgd door een bezoek aan de verschillende studio's. En kele bewoners hielden eraan de minister persoonlijk te be groeten in hun splinternieuwe woonst, een bede waar de mi nister graag op inging. Het academische gedeelte werd afgesloten met een re ceptie. Nu maar hopen dat de ze bduw zijn sociaal doel niet zal missen. Firmin Verbrugge Nu het Paasfeest in aantocht is organiseert SVV St.-Lievens- Esse een aantal creatieve akti- viteiten. Koken rond paastijd Een creatieve kookavond 'Ko ken rond Paastijd' door me vrouw Nancy Leyman op 3 april 1988 om 19 uur. Op het menu staat: - Soep met Lentegroentjes - Lamsbout met Couscous - Bavarois van gele vruchten De deelname aan de cursus diner bedraagt 350,-frank. In schrijven kan tot 31 maart 1998 in het Vokshuis, in het BM-Kantoor te Herzele of bij de bestuursleden. Paaseitjes beschilderen Een creatieve namiddag voor kinderen op vrijdag 10 april 1998 van 14.30 tot 16.30 uur. De deelname is gratis. Mee te brengen: hardgekookte of plastiek eitjes, stukjes stof of keukenrol, stiften en/of kleur potloden, eventueel lintjes, pluimpjes... Inschrijven kan voor 7 april 1998 in het Volks huis, het BM-kantoor te Her zele of bij de bestuursleden. Alle kinderen zijn welkom. Beide aktiviteiten hebben plaats in het Volkshuis, Ter Biest 49 te St.-Lievens-Esse. Spaghetti-avond te Appelterre Op zaterdag 4 april 1998 orga niseert de SP-CSC Appelter- re-Eichem, naar jaarlijkse ge woonte, een spaghetti-avond. Deze gaat door in zaal JEMPI aan het station te Appelterre van 17 tot 22 uur. Voor wie geen spaghetti lust is er boerenbrood met hesp en dit alles tegen de prijs van 200,-fr. voor volwassenen en 150,-fr. voor kinderen. Het bestuur hoopt u daar allen te mogen verwelkomen. Spetterend Paasfeest SW Oudenaarde Op zaterdag 4 april 1998 orga niseert de SVV-afdeling Ou denaarde een 'Spetterend Paasfeest' voor jong en ouder in de zaal in de Black Horse, Abdijstraat 79 te Oudenaarde. Voor de kinderen staat er op het programma: - een kleurwedstrijd voor kin deren -5 jaar en +5 jaar. - een bezoek van de Paashaas. Iedere deelnemer ontvangt ze ker een prijs. Voor de volwassenen is er sjoelbak en dobbelen (inleg: 20 frank), Darts en kaarten. Voor de spelers op de sjoel- en pitjesbak zijn prijzen verbon den. Bijdrage voor dit paasfeest be draagt 100 frank (koffie en koekjes inbegrepen). Kinde ren gratis. Inschrijven kan bij de be stuursleden, in zaal Black Horse en het B.M.-kantoor. Iedereen is hartelijk welkom! SW-VFG Geraardsbergen De Vlaamse Federatie van Ge handicapten en de Socialisti sche Vooruitziende Vrouwen van de afdelingen Geraards bergen nodigen u, uw familie en vrienden uit op de 'Koffie tafel' op zondag 19 april 1998 om 15 uur in de feestzaal Bond Moyson, Vredestraat te Geraardsbergen. Op het programma staat er naast de gebruikelijke koffie en gebak, een voordracht met als thema 'Roddelen' door Swa Luyts. De deelname bedraagt 50,- frank. Wij hopen u talrijk te mogen begroeten. Frans Soetaert is een goed én écht militant in de partij en in de afdeling Voorde en elders veel veldwerk verricht en de mensen steeds helpt. Frans heeft ook een hard bestaan als postman te Welle - Denderleeuw, want tegenwoordig heeft een postman het absoluut niet onder de markt in 'De Post'. Maar Frans is ook een landbouwerszoon. Hij kent 'de stiel'. Ter gelegenheid van een discussie-avond over ons ecologisch contract schreef hij mij een kleine nota, die heel terecht de 'mestproblematiek' aanklaagt. Hij stoort zich aan een uitspraak van Vlaams landbouwminister Eric Van Rompuy die stelde dat er in Vlaanderen méér varkens mo gen zijn dan inwoners'. Frans Soetaert stelt daarentegen terecht dat varkensstallen met 200 dieren geen gezinsbedrijven meer zijn, maar on vervalste industriële vetmesterijen en die de belangen van veevoederfabrieken en boerenbond moeten dienen. Frans Soetaert besluit dat hij als Christen-democraat en parabel uit het evangelie niet kent: 'dat het levendige water en het zout twee belangrijke factoren waren om de mensen in le ven te blijven!' Ik kan Frans geruststellen. De S.P. heeft in haar ecologisch contract voorzien dat de veestapel en voornamelijk de var kensstapel in volume moet verminderd worden. De S.P. zal dit tegenover de CVP inbrengen, bij de evaluatie van het Mestaktieplan De gemeenteschool in de Groeneweg wordt dus definitief uitgebreid met twee klassen, zodat de jarenlange geplaatste noodlokalen (containers) kunnen verdwijnen. De werken door de aannemer starten op 1 april a.s. en om vatten 120 werkdagen. Normalerwijze eindigen de werken dus op het einde van het jaarlijks verlof, zodat met aanvang van het nieuwe school jaar ook de nieuwe klassen kunnen in gebruik worden ge nomen. Er werden een groot aantal beslissingen in de gemeente raad van 26 maart 11. genomen: - het herstellen van 270 stoelen en 55 tafels voor de buurt huizen raming 450.000,-bef); - de aankoop van de noodzakelijke gronden voor de aanleg van twee nieuwe voetbalterreinen voor V.K. Nederhasselt voor een bedrag van 2.067.000,-bef; -het vernieuwen van de brandcentrale in het politiege- bouw, geraamd op 205.700,-bef; - het leveren en plaatsen van een airconditioneringsappa- raat voor het computerlokaal in de stedelijke bibliotheek, geraamd op 127.050,-bef; Eerlang worden verb'eteringswerken aan de Smid Lam- brechtstraat te Outer uitgevoerd. Van deze gelegenheid wordt gebruik gemaakt door de Vlaamse Maatschappij voor Watervoorziening om een ontdubbelingsleiding aan te leggen. De raming der werken bedraagt 2.998.000,-bef. waarvan 700.000,-bef. ten laste van de Stad. Op de oude begraafplaats van Lieferinge en de begraaf plaatsen van Outer en Denderwindeke worden nieuwe en aanvullende beplantingswerken uitgevoerd. De aankoop van plantgoed wordt geraamd op 151.630,-bef. De ereperken zullen worden heraangeplant, teneinde tot een uniforme aanleg te komen. Jacques TIMMERMANS

Voor Allen | 1998 | | pagina 16