V.F.G. Ninove SP-Herzele verzet zich tegen sluiting postkantoren SP-ledenwerving neemt opnieuw hoge vlucht! Bedankt Ninoofse socialisten! "Voor Allen" - 3 april 1998 17 In de laatste uitgave van 'Voor Allen' konden wij 'slechts' 3 nieuwe leden noteren. Vandaag kunnen wij opnieuw uitpakken met 11 nieuwe le den, wat een schitterend resul taat is! Volgende kameraden zorgden hiervoor: - Guy Van Brantegem - Ninove 2 nieuwe leden - Isidoor Arijs - Ninove 2 nieuwe leden - William Segers - Ninove 2 nieuwe leden - Jacques Timmermans - Pollare 3 nieuwe leden - Annita De Decker - Ninove 2 nieuwe leden Dit betekent dat het totaal aan tal nieuwe leden tijdens de pe riode januari - maart 49 be draagt. Een merkwaardig resultaat, samengebracht door enkele kameraden. Maar wij hebben nog een aantal respektabele kandidaten-ledenwervers die nu aan de slag gaan! De resultaten zijn zoals steeds mede te delen op het secretari aat van Jacques Timmermans. Vorige stand 38 nieuwe le den. Bijkomend =11 nieuwe le den. Nieuwe Totaalstand 49 nieuwe leden. De eerste trimester is weeral voorbij. Ook dit jaar hebben wij het provinciaal sjoelen. Buggenhout mocht als eerste de spits afbijten. Er waren een 80-tal deelnemers komen op dagen. Hoewel de ruimte wel beperkt was, is alles toch goed verlopen. Voor Ninove was het eens een succes. De vol gende wedstrijd gaat door op 2 mei. Wat de plaatselijke werking betreft, is deze ook druk bezet. Dinsdag 7 april, is er bestuurs vergadering. Traditie getrouw hebben wij het Lentefeest. Dit heeft plaats op zaterdag 18 april om 14 uur, en wel in Feestzaal 'De Roos', Geraardsbergsestraat Ninove. Ook nu hebben wij het gewone gezellig samen zijn met koffie en gebak, ook onze gekende discobar is van de partij. Toch is er iets speci aal; wij hebben dit jaar voor een optreden gekozen van JUUL KABAS. Het beloofd dus zeker een aangename en gezellige namiddag te wor den. Zorg datje erbij bent. Le den V.F.G. is gratis, niet leden is de tussenkomst vastgesteld op 100 fr. Op 25 april is er een provin ciale dagreis. Op het program ma is er een boottocht langs De Leie. Met zijn schilderach tige plekjes is het zeker de moeite waard. De prijs be draagt voor leden V.F.G. 990 fr. reis en middageten inbegre pen. Niet leden betalen 990 fr. 400 fr. (lidmaatschap en verzekering). Bijtijds inschrijven is de boodschap. U bent van harte welkom op beide aktiviteiten. Tot ziens!!! Verleden zondag ging ons jaarlijks eetfestijn door in zaal 'De Roos' en het werd een groot sukses! Het was al enke le jaren geleden dat we nog zoveel sympathisanten moch ten ontvangen. Daarom dit dankwoordje vanwege het voltallig bestuur, gemeente raadslid Anne Vanden Berghe, schepen Fons Schorreel en uiteraard mezelf. Ik zou van deze gelegenheid willen gebruik maken om alle medewerkers van harte te be danken, want zonder hun hulp is zoiets natuurlijk niet moge lijk! Een speciale vermelding - al verdient iedereen die ei genlijk wel - zou ik toch wil len geven aan de Jongsocialis ten Ninove, die zich nogmaals van hun goede kant hebben la ten zien. Tenslotte wil ik hierbij nog de uitslag van onze tombola mee geven. De winnaar van de fel begeerde verrassingsmand is geworden: de Heer Arthur Ne velsteen uit Ninove. Hij bena derde het juiste gewicht van 12,775 kg het dichtst met 12,720 kg. De gelukkige winnaar mocht dezelfde dag nog zijn prijs ontvangen uit handen van on dervoorzitter Hubert Wachte- laer. Nogmaals bedankt en tot vol gend jaar!! Guy VAN BRANTEGEM Beiaardfestival te Geraardsbergen Net zoals de voorgaande jaren organiseert het Comité voor de Beiaard van Geraardsber gen i.s.m. het Stadsbestuur van de Koninklijke V.V.V. van Geraardsbergen opnieuw een 'Beiaard-festival 1998'. Programma Maandag 13 april: Paascon- cert om 11 uur. Maandag 1 juni: Pinkstercon cert om 11 uur Zaterdag 20 juni: Nationale beiaarddagconcert om 18 uur. Zaterdag 11 juli: Vlaams Na tionale feestdagconcert om 11.45 uur. Dinsdag 21 juli: Nationale feestdagconcert om 11 uur Zondag 16 augustus: Zomer- concert. Donderdag 3 september: Quatre-Mainsfestival om 17 uur Zondag 13 september: Open Monumentendagconcert om 16.30 uur. Zondag 11 oktober: Concert 60 jaar Koninklijke VVV-Ge- raardsbergen Al deze concerten worden ge speeld op de beiaard van de Sint-Batholomeuskerk op de Markt van Geraardsbergen. De concerten zijn gratis en kunnen besluisterd worden vanop de terrasjes op het Marktplein. SP-afdeling Ninove Maandag 20 april 1998 om 20 uur Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove Vergadering uitgebreid partijbestuur Agenda Voorbereiding zittingen Gemeenteraad en OCMW-Raad 2. Voorbereiding SP-Toekomst<ongres (amende ring Koepeltekst en Contracten) Inleiding: J. Timmermans (Vlaams Volksvertegen woordiger) Alle bestuursleden en geïnteresseerde militanten wor den verwacht. V_ Kaatsdub 'Rode Bal' Ninove Zaterdag 25 april 1998 vanaf 12 uur Zaal 'De Roos' (Volkshuis), Geraardsbergsestraat 119 te Ni nove Traditioneel Ham- en Pasteifestijn Diverse soorten ham en pasteibereidingen met gar nituur. Lekker smullen t.v.v. onze socialistische kaatsdub. ledereen uiteraard van harte welkom. SP GERAARDSBERGEN Maandag 27 april 1998 om 20 uur Bond Moysons, Vredestraat 41, Geraardsbergen STATUTAIRE ALGEMENE LEDENVERGADERING Agenda - Werkings- en financieel verslag 1997 - Voorbereiding SP-toekomstcongres Inleiding: Dirk Van Der Maelen, volksvertegenwoordiger - Gemeentepolitiek Inleiding: Freddy De Chou, Burgemeester - 1 mei-programma 1998 - Allerlei Deze aankondiging geldt als uitnodiging voor alle SP-leden. In het kader van de reorgani satie van de Post werd beslist om ook de postkantoren te Hillegem en St.-Lievens-Esse te sluiten. De sluiting van deze bijkanto ren zal vooral voor de minder mobiele inwoners van deze deelgemeenten voor heel wat problemen zorgen. SP-raadslid Dirk Van Melkebe- ke vraagt met aandrang de slui ting van deze bijkantoren in heroverweging te nemen, zo niet wat de Post van plan is om er tenminste voor te zorgen dat de vervoersarme inwoners van deze deelgemeente op een an dere manier van de diensten van de Post kunnen gebruik maken. Het minder mobiel zijn bete kent niet dat mensen dienen verstoken te blijven van de ele mentaire rechten en mogelijk heden, die in feite onontbeerlijk zijn geworden in onze moderne samenleving. Het begrip universele dienst verlening kan voor een instel ling als De Post toch geen loos begrip zijn. Ontwerp-motie In die zin heeft het SP-raadslid reeds een motie klaargestoomd voor de volgende gemeente raadszitting te Herzele: De gemeenteraad van Herzele in vergadering op..., verneemt dat de post twee bijkantoren zou willen sluiten op zijn grondgebied, nl. het bijkantoor van Hillegem en dat van Sint- Lievens-Esse. Overwegend dat volgens de pers, het aantal bankverrichtin gen het hoofdcriterium zou zijn om over de sluiting te beslis sen, constateert de raad dat dit een bijzonder eenzijdig criteri um is en vanuit sociaal oogpunt niet aanvaardbaar. Overwegend dat de sluiting van deze bijkantoren voor de min der mobiele inwoners van deze deelgemeenten voor ernstige problemen zal zorgen. Overwegend dat alle inwoners, ook de vervoersarme, van deze gemeente recht hebben op het gebruik van de diensten die de post aanbiedt, dit in het kader van een recht op universele dienstverlening, vraagt de raad dat de post de sluiting van deze bijkantoren niet laat doorgaan en onderzoekt hoe de minder mobiele inwoners op een be hoorlijke wijze gebruik kunnen maken van elementaire rechten inzake dienstverlening.

Voor Allen | 1998 | | pagina 17