SP-Ronse denkt aan de toekomst CSC Wouters Ronse Jongsocialisten Ronse op nationaal congres 18 3 april 1998-"Voor Allen" Het partijbestuur van de SP- afdeling Ronse is onlangs ver nieuwd. Freddy VERKRUYS- SE droeg het voorzitterschap over aan Chris VAN DE WIJ- GAERT. In het partijbureau werden tevens verkozen: Joh- ny VERLEDENS, Guy DEL- FOSSE, Jean-Pierre STOCK MAN, Stein DECORDIER en Ingrid DEVISSCHER. De nieuwe ploeg liet er geen gras over groeien. Het partijbestuur keurde een beleidstekst goed. Daarin zijn de krachtlijnen vervat van een vernieuwde partijwerking op lokaal vlak. Een overzicht van de inhoud. Het partijbestuur wil op korte termijn resultaten bereiken in zake een verbeterde en dyna mische partijwerking. Dit moet gebeuren, zowel politiek als organisatorisch. Beter besturen en ondersteunen Het partijbestuur moet kunnen besturen. De belangrijkste dossiers inzake het gemeente en OCMW-beleid worden voortaan aan het bestuur voor gelegd voor de beslissingen genomen worden. Het partijbestuur moet de uit straling van de partij verzor gen. De middelen voor pers en activiteiten worden beter ge spreid over de gehele legisla tuur. Een voortdurende aan wezigheid in de media is daar bij de doelstelling. De bestuursleden (wijkafde- lingen inbegrepen) zijn be langrijke propagandisten van de partij op lokaal vlak. Zij moeten in staat gesteld wor den om de partijstandpunten te kennen en te begrijpen. Het partijbestuur heeft in die zin een vormende opdracht. De SP-politiek mag niet alleen 'in Brussel' bepaald worden. Een tijdige en grondige infor matie van de bestuursleden over alle federale (en regiona le) politieke thema's is nodig. De afdelingn neemt daarover standpunten in. Zij laat haar stem horen en tracht de beslis singen die de top moet nemen via de bestaande kanalen te beïnvloeden. Het geloof in de politiek moet van onderuit hersteld worden. Dit kan onder andere door het uitbouwen van een echte wijk- werking (sociale dienstverle ning, oprichten van en deelne men aan wijkraden, leggen van sociale contacten, organi seren van een klachtenbrie venbus....) Thematische werkgroepen la ten toe om tussen de bestuurs vergaderingen in, op verschil lende terreinen tegelijk, voor stellen te doen en opdrachten te vervullen. De werkgroepen zijn: een Feestcomité (cultuur en evenementen), een Redac tieraad (pers en communica tie), een Werkgroep Buurtwer king (sociale actie op wijkni veau), een Werkgroep Leden werving (onderzoek en wer vingsacties), een Campagne- raad (partijprogramma, strate gische planning in functie van verkiezingen). Communicatie is de boodschap De Rol van de mandatarissen wordt geherwaardeerd. Hun taak bestaat erin om de poli tieke boodschap van de SP uit te dragen. Aanwezigheid bij activiteiten is belangrijk. Per soonlijke sociale dienstverle ning is ook belangrijk. Kie zers politiek overtuigen kan echter enkel zelf publiekelijk standpunten in te nemen en discussies aan te gaan. Het partijbestuur schept daartoe de mogelijkheden. In vooraf gaand overleg binnen de frac tie, zal elk gemeenteraadslid voortaan tussenkomten doen over een onderwerp van zijn of haar interesse. Ledenwerving is één van de topprioriteiten voor de toe komst. Het ledental is een graadmeter voor de geloof waardigheid van de partij. Een onderzoek wordt gestart met volgende onderwerpen: waar om haken leden af, waarom komen er zo moeilijk nieuwe bij, wie zijn de nieuwe leden en waarom sluiten zij aan? Deze bevindingen moeten toe laten om een doeltreffende le denwervingsactie uit te wer ken: tot welke doelgroepen richten wij ons, welke bood schap brengen wij, met welke middelen en mogelijkheden organiseren wij deze actie? Tegenover het lidmaatschap stelt de partij concrete engage menten. De leden zullen de kans krijgen om daadwerke lijk deel te nemen aan de be sluitvorming. Dit gebeurt door het regelmatig inrichten van thematische algemene verga deringen (op afdelings- en wijkclubniveau). Een voortdurende communi catie en informatie van de le den is belangrijk (geen één malig bezoekje voor het opha len van het lidgeld). De cultu rele en vormende activiteiten die wij aanbieden moeten aan gepast zijn aan de tijdsgeest. Meer creativiteit en variatie in het aanbod zijn nodig. Wij kunnen méér doen dan een etentje inrichten! De toekomst begint nu Verkiezingen winnen in onze opdracht. Een strategie is in voorbereiding om een succes volle verkiezingscampagne te voeren. Er wordt zo snel mo gelijk een ploeg samenge steld, verrijkt met nieuwe krachten. De kandidaten krij gen de kans om zich politiek te profderen. Nu reeds begin nen wij met het uitwerken van een lokaal politiek program ma voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezingen. Een voortdurende communi catie, niet enkel met de leden maar ook met de gehele bevol king is belangrijk. Daarom wordt gewerkt aan een pers strategie en een communica tieplan. Het ondersteunen van de jon gerenwerking zorgt voor een gezonde en krachtige werking van de partij in de toekomst. De samenwerking met de Jongsocialisten wordt verbe terd. Anderzijds verwachten wij van onze jongeren dat zij niet enkel ambitieus zijn, maar dat zij ook een voor beeld stellen inzake samen werken in ploeg, belangeloze inzet voor de partij, construc tieve oppositie. De partij moet aandacht heb ben voor sociale spanningen en explosieve situaties in de samenleving. Er is een groei end gevaar voor gettovorming in de sociale woonwijken. Dit keert zich tegen ons! Sommi ge maatschappelijk geïsoleer- den en uitgeslotenen vertonen een asociaal gedrag. Dat zorgt voor spanningen met de tradi tionele 'arbeiderselite' in de woonwijken. Gemakkelijke oplossingen worden aange reikt door extreemrechts. Dit onderstreept de noodzaak van een SP-buurtwerking in elke wijkafdeling (de problemen bespreekbaar maken, sociaal weefsel trachten te herstellen, isolementen doorbreken). Langdurige werklozen en an dere kansarmen zijn eveneens een belangrijke recruterings- basis voor het Vlaams Blok. Dat geeft sloganeske oplossin gen voor schijnbaar uitzichtlo ze toestanden. Via bijzondere acties en cam pagnes zal de partij zich rich ten tot deze groepen. Onze boodschap is: er is geen de mocratisch alternatief voor het oplossen van de maatschappe lijke problemen, buiten de SP om. Werken in uitvoering De eerste resultaten van de 'nieuwe wind' die door de af deling waait, tekenen zich af. Er komt een lijvige inlassing in de lokale pers naar aanlei ding van 1 mei. De eerste edi tie van een nieuw ledenblad is in voorbereiding. De Voor Al len wordt voortaan bestookt met afdelingsnieuws uit Ron se. Een publiek debat met voor- en tegenstanders van de on dergrondse parking op de markt staat op stapel. Op 5 december organiseert de afdeling een bal van burge meester en mandatarissen met onder andere Mama's Jasje. Daarnaast draaien de wijkaf- delingen op volle toeren. De voorzitter en het bureau gaan graag in op uitnodigingen van de afdelingsbesturen om hun leden te aanhoren, in te lichten en te overtuigen van de duur zaamheid van de nieuwe aan pak. De wil en het enthousiasme om vorm te geven aan een 'vernieuwde lokale partijwer king' zijn voelbaar aanwezig. Wij gaan Ronse laten weten dat de partij actiever, dynami scher en vastberadener is dan ooit! Op de jaarlijkse ledensouper van CSC-Wauters Ronse ont ving schepen Suzy ARIJS en haar bestuursleden Julien Ver- straeten, Volksvertegenwoordiger uit Oudenaarde. De gast spreker maakte een balans op van de SP-verwezenlijkingen tijdens de huidige legislatuur. Op 21 en 22 maart werd in Dworp het nationale congres van Jongsocialisten georgani seerd. Jongsocialisten uit alle hoeken van Vlaanderen verza melden in de Brusselse ge meente en ook JS-Ronse liet zich niet onbetuigd. De eerste dag van het congres was volle dig gewijd aan de thema's mo biliteit en extreem-rechts. Dankzij de debatten rond die thema's konden ervaringen en ideëen tussen Jongsocialisten uit verschillende gemeenten worden uitgewisseld. Na het avondmaal werden stoelen en tafels aan de kant gezet voor een reuze karaokefuif. Dit was voor verschillende JS-leden het ideale moment om te verbroe deren met de andere Jongsocia listen. De volgende morgen werd iedereen reeds vroeg (voor sommige veel te vroeg) verwacht voor de verkiezing van het nieuw nationaal bureau van de Jongsocialisten. Na het middagmaal trok het hele ge zelschap richting Brussel voor de nationale betoging rond ge lijke rechten, rechtvaardigheid, solidariteit, geen racisme en geen discriminatie. Kortom, voor JS-Ronse was het een lee- rijk en interessant politiek weekend waarin nogmaals be wezen werd dat jongeren en po litiek zeker kunnen samengaan. SW Ronse De SW-afdeling Ronse nodigt zijn leden uit op de Algemene Ledenvergadering op zaterdag 4 april 1998 om 14 uur in de 'Saloon'. Naast de gratis koffie met ge bak werd Marleen De Potter uitgenodigd als gastspreker. Ze zal ons wegwijs maken in de kunst van 'Tafelversiering'. Iedereen is welkom. De toe gang is gratis.

Voor Allen | 1998 | | pagina 18