Zottegemse SP-mandatarissen gaan 't straat op! Oudenaards nieuws r V "Voor Allen" - 3 april 1998 19 De huidige legislatuur is goed halverwege. Over twee en een halfjaar is het zover: gemeen teraadsverkiezingen Eindelijk! Waartoe tegen ein de 2000 ruim twaalf jaar VLD/CVP-bewind zullen ge leid hebben, is nu al meer dan duidelijk zichtbaar: Zottegem boert met de dag achteruit. Vooral de deelgemeenten, de jongeren en de dienstverle ning zijn de grote dupe. En verergeren doet het elke dag. Met de Gemeenteraadsverkie zingen van 2000 in het voor uitzicht, is het noodzakelijk dat wij ons klaarmaken voor de strijd. Ons objectief is zeer duidelijk: deze verkiezingen moeten wij winnen. Momenteel zijn wij al met 18 mandatarissen, het grootste aantal in onze kies kring Aalst-Oudenaarde-Ron- se. Nog een goeie 3% schei den ons van een volstrekte meerderheid. In stemmen uit- gedrukt betekent dat ongeveer 500. Een zeer goed haalbare opgave bijgevolg. Om ons programma kracht bij te zet ten, gaan wij nu met z'n 18 naar de bevolking toe. Vorige week zaterdag ging al onze eerste straatbezoek door: Sint-Maria-Oudenhove. Met autoluidspreker en met pamf letten onder de arm! Het ligt in de bedoeling dat vóór 1 ok tober alle deelgemeenten be zocht zijn. Het is er ons voor al om te doen een gesprek aan te gaan met degenen die ons daartoe uitnodigen. Naarmate de verkiezingen naderen, heb ben wij de intentie gerichte vergaderingen te beleggen met inwoners, adviesraden en allerlei actieve werkers in de culturele, sport- en andere sectoren. Op basis daarvan zullen wij dan ons programma voor de gemeenteraadsverkie zingen van 2000 opstellen. Onze folder A<tie 'VLD en CVP-coalitie komt beloften niet na!' Zoals gezegd, zijn wij gewa pend met een heuse folder, waarin wij vooral de vinger op de wonde leggen, en nagaan wat er van de beloften van VLD en CVP is terechtgeko men. De VLD ging de deelgemeen ten moderniseren, ze vergroe- nen, de Zottegemse verenigin gen ondersteunen, de ver keersveiligheid verhogen door een structuurplan. Zij zou zelfs een ombudsdienst op richten. De CVP ging nog meer reali seren: renovatie door sociale bouwmaatschappijen van on bewoonbaar verklaarde pan den, aanleg van fietspaden, het aantrekkelijker maken van het openbaar vervoer, verfraai ingsacties van woonkernen, kansenbeleid ontwikkelen voor specifieke doelgroepen zoals werklozen. Woorden, woorden en nog eens woorden! Het is heel duidelijk: de VLD/CVP-bewindsploeg is verscheurd, het beleid heeft daardoor geen ziel. Deze ploeg mist creativiteit en vooral een 'full-time' kapitein. Het grote slachtoffer is na tuurlijk de Zottegemse bevol king. De huidige ploeg negeert ten eerste de deelgemeenten. Het centrum gaat boven alles, de rest kan stikken. Grachten, straten, pleinen, kerkhoven, speelpleinen,... al les verkommert. Deelgemeenten bestaan voor VLD en CVP blijkbaar niet, behalve om belastingen op te heffen. Ten tweede is de huidige VLD/CVP-ploeg anti-jonge ren. Zij beschouwt jongeren als een last die best uit het straat beeld geweerd worden. Fui ven mag ook al niet meer. Ontmoetingscentra huren kan evenmin nog, gezien de hoge waarborgsom. Voor de huidige ploeg zijn de jongeren dus blijkbaar een risicogroep. Ten derde minacht de huidige ploeg haar eigen personeel door het niet toepassen van de 'CAO Kelchtermans'. Door stelselmatige afslanking van het stadspersoneel komt de dienstverlening in het gedrang en wordt het onderhoud van de stad een lachtertje. Voor de SP is Zottegem even wel te belangrijk om alles zo maar op zijn beloop te laten. De stede verdient beter, het wordt tijd dat de grootste par tij het heft opnieuw in handen krijgt. In de folder wordt daar om het belang en de betekenis van de actie 'Rode Meldpun ten' uiteengezet. Men kan terecht op de 18 adressen van de SP-mandata rissen en de folder vormt zelf een meldpunt, dat kan be zorgd worden aan één van de mandatarissen. Naar een nieuwe coalitie Zoals gezegd, is de kans groot dat wij op een volstrekte meerderheid afstevenen. VLD en CVP moeten alleen maar voortploeteren zoals ze nu al 9 jaar bezig zijn. Deelname aan het beleid is hoe dan ook onze prioriteit. Mocht het nodig zijn, dan zijn wij als democra ten uiteraard bereid over een coalitie te praten voor zover een groot deel van ons pro gramma in het nieuwe be stuursakkoord, met het oog op realisatie tijdens de legislatuur 2001-2006, wordt opgeno men. Op uitzondering van het Vlaams Blok komen alle de mocratische partijen hiervoor in aanmerking. Het is nu reeds duidelijk dat KSVO Oudenaarde kampioen speelt in 2de provinciale en dat WK Eine de eindronde speelt in 1ste provinciale maar dat activiteiten ook goed ver lopen en flink bijgewoond worden is eveneens een posi tief gegeven. Dropping Een 70-tal deelnemers hebben samen een wandelnamiddag met de nodige attracties bijge woond. Vanaf Volkegem via wandelpaden en rustige plek jes was het in het 'Genieterke' koffie met taart voorzien, een welgekomen versterking. Via de opgravingen van Ena- me belanden we langs de Trekweg van de Schelde waar we onderweg de eerste lente- groei konden waarnemen en waar vogels vol kracht en fri vole bewegingen hun tevre denheid kenbaar maakten. Een halte in Nederename maakten velen duidelijk dat een 'Ename' een prima biertje is. Met volle inzet zijn we al len begonnen aan de laatste 5 km. Om dan in onze thuisha ven 'Casino' worstjes, bruin brood en een goede pint te verorberen. Frans DUJARDIN en Lucien FOUBERT waren zeer tevre den en hebben voor de volgen de keer reeds iets heel anders in petto. 4 avonden bloem schikken De bloemschikkenactiviteit voor de paasvakantie is even eens zeer goed verlopen. Dankzij Marleen DEPOT TER, bestuurslid in Maarke- dal, welke alle mogelijkheden in zich heeft om de 10 tot 13 aanwezigen te motiveren en hen tevens aandacht bij te brengen dat ook kleine verge ten twijgjes mooi kunnen zijn in onze woning. Een activiteit welke in het najaar opnieuw aanbod komt, waar mannen eveneens welkom zijn. Bezoek brandweer kazerne Het bezoek aan de brandweer kazerne was een tevreden weerzien van vele brandweer lieden. Initiatiefnemer Albert MAHIEU was in zijn brand- weerkledij een goede begelei der. De uitleg en de demon stratie was prima en iedereen wilde alles zo duidelijk moge lijk vernemen. Het stellen van vragen naar de aanwezige brandweerlieden en de commandant toonde de interesse en belangstelling van de aanwezigen. Enkele de monstraties hebben duidelijk heid bijgebracht bij de geïnte resseerden. En als afsluitertje in de kantine van de brand weer bij een pintje bier waar het gesprek over hulp, veilig heid en inzet van brandweer lieden het thema was. Bierdegustatie-avond Een succesvolle avond. Lu cien FOUBERT was de initia tiefnemer, de Brouwerij Ro man en Cnudde de uitvoer ders. De 90 aanwezigen konden via een deskundige uitleg van de heer SNAUW- AERT ruiken, proeven en ge nieten van een Witteke, Cnud de, Sloeber en een Ename met als versnapering kaas en een Boma-worst. Bij het serveren van het laatste bier 'een Ena me' was iedereen reeds vlot van tong en de beweging ging reeds veel soepeler. Een avond om niet meer te vergeten, ie dereen is tevreden in de kleine uurtjes naar huis terugge keerd. SP Wijkclub Strijpen Vrijdag 10 april 1998 om 19.30 uur Volkshuis, Markt 8, Zottegem Algemene ledenvergadering Agenda: - politieke toestand - toekomstige activiteiten - allerlei SP Zottegem Vrijdag 17 april 1998 om 20 uur Volkshuis, Markt 8, Zottegem Algemene statutaire ledenvergadering Agenda: - politieke toestand (federaal, gewest provinciaal, lokaal) - administratief-, politiek- en finan cieel verslag - mei-avondfeest - toekomstcongres 36-17 mei 1998 - allerlei Een must voor alle SP-leden. We verwachten U allen. SP-afdeling Maarkedal Vrijdag 17 april 1998 om 20 uur Zaal 't Cromhof te Schorisse Algemene SP-ledenvergadering Agenda: 1. Administratief luik: werkingsverslagen, pro- grammatie, gedeeltelijke bestuursherverkie- zing 2. Politiek luik: voorbereiding SP-Toekomstcon- gres (toelichting Koepeltekst en situering con tracten door Volksvertegenwoordiger Dirk Van Der Maelen of Jacques Timmermans) Alle leden op post. Bijeenkomst wordt afgerond met kleine receptie.

Voor Allen | 1998 | | pagina 19