SP FEDERAAL AKTIEF De federatie en het SP-toekomstcongres De Toekomst VOOR ALLEN "De geschiedenis herhaalt zich..." SP/CSC-Federatie Aalst-Oudenaarde-Ronse Vormingsbijeenkomst Federale Stuurgroep Jongerenwerking/Rosa-Groep Thema: Jeugdwerkloosheid 2 3 april 1998-"Voor Allen" Een inhoudelijke kanjer van méér dan 400 bladzijden: koe peltekst, contracten en de ca. 700 resoluties, waaraan meer dan een jaar door deskundigen, medewerkers en militanten werd gewerkt om een socialis tisch antwoord te formuleren op de uitdagingen van het begin van de 21 ste eeuw. En dat is nou net de opdracht van het fameuze SP-Toekomstcongres van 16 en 17 mei aanstaande... Met die basisteksten is het werk echter geenszins af. De finalitei- ten ervan dienen nog te gebeu ren. En daarvoor wordt een eer der traditionele congres-proce dure gevolgd zodat alle leden - indien zij dat willen uiteraard - hun inbreng kunnen hebben. Konkreet betekent dit dat de koepeltekst en de om en bij de 700 uit de contracten gedistil leerde resoluties ter amendering voorliggen. De briefing vanuit de Federatie is inmiddels al ge deeltelijk achter de mg. Toege geven, de respons vanuit de SP- basis kon beter, zowel bij de voorstelling van een aantal con tracten (onderwijs, cultuur, eco logie) als bij een bredere infobij- eenkomst met participatie van onze vijf Parlementairen (maan dag 30 maart 11.). Niet getreurd echter, de leden kunnen nog op lokaal vlak hun mening kwijt over de diverse voorstellen, waarna een nieuwe federale bij eenkomst op zaterdag 25 april de zaken netjes coördineert. Het woord is nu aan de militanten op de plaatselijke discussie-avon den. Elkeen zou moeten participeren Het is dus nu (tot 25 april) dat er moet gediscussieerd en gedebat teerd worden over de voorlig gende teksten (cfr. vorige editie van "Voor Allen"). Het is dus nu dat elkeen zijn of haar inbreng moet hebben om de standpunten en voorstellen van de SP zo klaar en duidelijk mogelijk te formuleren. Toegegeven, 400 pagina's niet steeds zo gemakkelijke en/of boeiende tekst kan voor sommi ge wat van het goede teveel lij- Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 - 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE L00R (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat inge diend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdragen in te korten of aan te passen, zon der aan de essentie van de tekst te raken. Ge- naamtekende bijdragen vallen volledig onder de verantwoordelijkheid van de steller. ken. Daarom is er nu de optie "politieke shopping" (zoals Norbert De Batselier het recent uitdrukte): militanten kiezen de hen meest aangewezen thema's en werken specifiek daarrond. Op deze manier kan inderdaad iedereen een gefundeerde in breng hebben. Aan de Afdelingen om terzake kleine werkgroepen op te star ten. Nog welgeteld 15 maanden scheiden ons van een allicht unieke stembusslag. Op -13 juni 1999 vinden de verkiezingen plaats voor zowel het Europees Parlement, Kamer en Senaat als voor het Vlaams Parlement. In oktober 2000 is het opnieuw van dat voor de Gemeente- en Pro vincieraden. Wie zelfs maar een klein beetje met de politiek ver trouwd is, weet dat het nu het moment is om zich op deze ver kiezingen voor te bereiden. Om ervoor te zorgen dat de struc tuur, de organisatie van de Afde ling op punt staat, dat er mensen aangetrokken worden en zich kunnen profileren, dat de groep van "reeds gewonnen kiezers" zo groot mogelijk is. Inhoude lijk hebben wij daarvoor met het Toekomstcongres reeds de nodi ge onderbouw. Het komt er dus op aan dat Congres tot een suc ces en propaganda- en inhoude lijk instrument bij uitstek te ma ken. C.V. Dit bekende, trouwens prachtige verkiezingsaffiche uit 1954 had het ook al over een toekomst met het socialisme. Terecht, na een der historische verkiezingsresultaten van dat jaar voor de toenmalige BSP. Na het affiche nu het SP-Toekomst congres van 1998. Mits de inzet van eenieder kan de toe komst voor de partij bij de eeuwwisseling even stralend zijn. Zaterdag 25 april 1998 om 9.30 uur Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst Met: - Panelgesprek met o.a. Dirk Van Der Maelen (Volksvertegen woordiger), Patrick Jacobs (Schepen van tewerkstelling Aalst) en Joerie Puissant (nationaal verantwoordelijke ABW-Jongeren) Bezoek aan sociale leer- en werkplaats 'De Loods' (A. Ni- chelsstraat te Aalst/hoek Houtmarkt) o.l.v. Dylan Casaer Alle leden en geïnteresseerde jongeren worden verwacht; inschrijven op het fe deraal secretariaat is een must (middagmaal in 'De Loods') c

Voor Allen | 1998 | | pagina 2