CULTUUR ACTIVITEITENKALENDER /y •x 8 3 april 1998 - "Voor Allen" door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE CSC Soudan Ronse Zaterdag 4 april 1998 om 19.30 uur Wijkschool 'Broecke' te Ronse Algemene ledenvergadering Inleiding: Chris Van de Wijgaert, Voorzitter SP-Ronse Vraaggesprek: 'Stedelijk beleid' met burgemeester Walter Kerckhove en de aanwezige schepenen, ge meente- en OCMW-raadsleden Afgerond met een etentje 'Hutsepot'. Deelname: 300,-fr. (volwassenen) en 200,-fr. (kinderen) CSC Outer Zondag 5 april 1998 Koninklijke Musea voor Schone Kunsten te Brussel Tentoonstellingsbezoek: 'Rene Magritte (1898-1967) Inkom: 350 frank Samenkomst aan café 't Pleintje, Smid Lambrechtstraat te Outer om 9 uur Info: Erwin Van Opdenboseh (054/32.48.03); carpooling CSC Dender Geraardsbergen Zondag 19 april 1998 om 10 uur Volkshuis, Onkerzelestraat 212 - Geraardsbergen Politiek café gemeentebeleid Geraardsbergen: 3 jaar SP-bestuursdeelname Inleiding: Freddy De Chou, burgemeester - Recreatiedomein "De Gavers" toekomstbeleid Inleiding: Roger Van Liefferinge, ondervoorzitter vzw De Gavers Gelegenheid tot vraagstelling en suggesties. Een must voor alle CSC/SP-leden en belangstellenden. CSC Soudan Ronse Zaterdag 4 april 1998 om 19.30 uur Wijkschool Broecke - Ronse Algemene ledenvergadering Evaluatie 1997 en programmatie 1998 Vraaggesprek gemeentebeleid - Inleiding: Walter Kerckhove, Burgemeester en de aanwezige schepenen, gemeente- en OCMW-raadsle den Discussie mogelijk rond het gemeentebeleid Fijn etentje "HUTSEPOT" Alle leden worden zeker verwacht, ook andere belangstellenden zijn welkom. CSC Studiekring Zottegem Vrijdag 17 april 1998 om 20 uur Volkshuis, Markt 8 - Zottegem Gespreksavond solidariteit als cement voor onze samenleving De emotie van een nieuwe generatie Inleiding: Herman De Loor, Vlaams Volksvertegenwoor diger Een must voor alle CSC-leden. Na een succesrijke tentoon stelling 'Een leven vol van kunst en schoonheid' in zijn eigen kunstatelier 'Elzehuize' in december 1997 bruist kunstschilder Rob Delange van aktiviteiten. Door de steeds groeiende inte resse in zijn werken, stellen grote ondernemingen zijn oeuvre in de kijker. Door de NV Roels 'Kalenders uit Borgerhout werden twee jaarkalenders uitgegeven, één op 60 x 44 cm. formaat met 6 prachtige kleurreprodukties, en één staankalender 19 x 21 cm met 12 prachtige kleurre produkties, voorzien van een Vlaams en Franstalig op schrift. Op verzoek van het WWF, het Wereldnatuurfonds, vervaar digde Rob Delange een wens kaart die de naam 'Winter- gloed' meekreeg. Voor de uitgave van de ge dichtenbundel van de Ge- raardsbergse volksdichter Maurice Geeroms, ontwerpt hij 18 pentekeningen. Een unieke kans voor de verzame laars van mooie dingen. Ook op grafisch vlak zat Rob Delange niet stil. Voor een aantal speciale gelegenheden maakte hij een aantal gravu res. Zo was er één voor Taver ne De Lelie, voor de Tea room/Restaurant Brisa, één voor de 15e Wing Luchttran sport Meisbroek t.g.v. van de 'Indian Day '98' en onlangs nog een nieuwe gravure voor het etiket van het Geraards- bergse streekbier 'St. Adr- aans'. Rob Delange is een veel ge vraagde gast in talrijke teken en kunstwedstrijden om deel uit te maken van de jury. Zo o.m. voor de tekenwedstrijd van het Geraardsbergse han delscentrum op donderdag 9 april in het kader van de 'Wit te donderdag-aktiviteiten' en op 13 september 1998 voor de grote wedstrijd 'Aquarel'-te kenen in Zaventem. Verder staan er reeds een aan tal collectieve tentoonstellin gen op het programma. Een tweetal in Henegouwen en Namen en dichter bij huis van 6 tot 14 juni 1998 in het Koet- senhuis van de St. Adriaansab- dij met 'BEL ART' samen met Rudy Baeten, Antoon Torre - kens, Marie-Rose Suys, en an dere. Van 3 tot 8 juli 1998 in het 'Brakelhof' te Brakel. Tussendoor blijft er nog een beetje tijd over om verder te werken aan een gravure over de stad Geraardsbergen en voor het eindejaar is er ook een nieuwe kleurlitho voor- De gravure die dienst doet als etiket op de flesjes van het Ge raardsbergse Abdijbier 'St. Adriaans' zien. Van zijn recentste litho 'Het koppel' zijn nog enkele exemplaren te verkrijgen. Aan de uitgave van zijn eigen kunstboek wordt er momen teel zeer hard gewerkt. Om het kunstjaar 1998 van Rob De lange te besluiten opent zijn jaarlijkse tentoonstelling in zijn eigen kunstatelier 'Elzer- huize' op zaterdag 28 novem ber 1998 met als thema '40 jaar tentoonstellingen'. Zo zie je maar, Rob Delange en El- zerhuize bruisen van aktivitei ten. Hopelijk vindt Rob toch nog even de tijd om zijn ge liefkoosde vrije tijd te benut ten, een stapje in de wereld zetten voor een gezellige bab bel met vrienden in één of an dere donkere kroeg. Bij het ter perse gaan verna men we nog dat Rob ijverig aan het werk is om een gravu re te maken voor de Geraards bergse Wieleschool in het ka der van de aktiviteiten van hun 20-jarig bestaan. JL ROB Een beetje avonturier een beetje vrijbuiter inspiratie vinden in 't le ven en 't zware bier zoals een vrolijke snuiter leven van kunst is anders dan leven voor kunst de zwakke plek is altijd dunst waar de draad is gebro ken eens men met ambassa deur wordt aangesproken een hele eer een hele mijnheer die altijd klaar moet staan wil hij niet ten onder gaan een aanhoudende druk die zwaar en zwaarder gaat wegen beeld en kleur brengen geluk zolang het penseel blijft bewegen Maurice Geeroms -

Voor Allen | 1998 | | pagina 8