^ACTIVITEITENKALENDER^ Voor de 15e maal mattentaartentoriiten te Geraardsbergen "Voor Allen"-3 april 1998 9 CSC Devemie Ronse Zaterdag 4 april 1998 om 14 uur COC, Nieuwbrugstraat - Ronse Educatief groepsbezoek: salon van de streek- gastronomie Degustatie, demonstraties rreatieve kookkunt, enz. Een aanrader voor alle fijnproevers. CSC Soudan Ronse Zondag 19 april 1998 om 15 uur Kade, Zuidstraat 19 - Ronse The last wals on the Titanic Groepsdeelname aan muziek- en voordrariitnamiddag. De originele muziek wordt gespeeld door het salonen semble "Grupetto", voordracht door Katelijn Billet. Toegangskaarten zijn te bekomen bij Brigitte Dumont, tel. 055/21.48.50 of 21.74.95. CSC Wouters Ronse Zondag 19 april 1998 om 15 uur Kade, Zuidstraat 19 - Ronse The last wals on the Titanic Groepsdeelname aan muziek- en voordrachtnamiddag. De originele muziek wordt gespeeld door het salonen semble "Grupetto", voordracht door Katelijn Billet Toegangskaarten zijn te bekomen bij Suzy Arijs, tel. 055/21.34.77 Dinsdag 7 april 1998 om 20 uur Administratief gebouw OCMW-Ziekenhuis - Oudenaarde Gespreksavond: de ziekehuisproblematiek naar de 21"" eeuw toe Inleiders: - P. Verhaevert, Kabinetchef Minister van Sociale Za ken Magda De Galan - P. Santens, Hoofdgeneesheer OCMW-Ziekenhuis Ou denaarde - G. Govaerts, Kabinets-adviseur Minister van Volksge zondheid Marcel Colla. - E. Engelbrecht, Afgevaardigd-bestuurder UZ Gent Wil U iets meer te weten komen over de ziekenhuisproblematiek op de drempel van de 21ste eeuw, dan verwachten we U In 1984, bij de organisatie van hun eerste Mattentaartentocht werd het bang afwachten, 495 passeerden de inschrijftafel en meteen was de start gegeven voor de volgende organisatie van deze tocht. Gestaag groei de het aantal deelnemers, het toenmalig bestuur wist vrij vlug de nodige bekendheid te geven aan de tocht binnen de landsgrenzen. Nu, 3 lustrum later, mochten ze reeds 42039 wandelaars op hun intussen nationaal ver maarde Mattentaartentocht begroeten. Vorig jaar kregen ze de 'Provinciale Wandeldag' toegewezen en met 6345 deel nemers werd een nieuw dagre cord gevestigd. De start van de diverse omlo pen is opnieuw gelegen in de lokalen van het KTA. Dit scholencomplex is gelegen langs de Astridlaan en heeft als grootste troeven zeker de gemakkelijke bereikbaarheid, zowel met de auto als met het openbaar vervoer, de ruime parkings in de onmiddellijke buurt en de ideale ligging aan de rand van de stad om inte ressante parcours uit te bou wen. Eens de deelnemer zijn per soonlijke inschrijfkaart (40 fr.) heeft aangeschaft kan hij op weg. Op het parcours wordt gratis een halve matten- taart aangeboden, kwestie van het streekprodukt bij de wan delaar in de smaak te laten vallen. Eens de laatste krui mels in de mond zijn verdwe nen mag men een fris blikje Ice Tea in ontvangst nemen. Dan kan men definitief op weg. Immers, gesterkt door de nodige energie, hoeft men en kel de gele pijlen te volgen. Op elke aangebrachte pijl staat een afbeelding van een mattentaart, of hoe de honder den afbeeldingen van deze lekkernij elke stapper het wa ter in de mond doen krijgen. Op regelmatige plaatsen voor ziet de organiserende club de mogelijkheid om even tot rust te komen. Hij kan er genieten van een droogje en een drank je aan democratische prijzen. Ook dit jaar zullen ze het rijke patrimonium aan voet- en veldwegen niet uit de weg gaan. Immers wie er ooit wan delde, weet dat een aaneen schakeling van betonwegen bij hen in het zwarte boek staat. Een echte parcoursbeschrij- ving geven is, naar verluid, bijna onmogelijk, toch zijn enkele punten zeker het ver melden waard. Zo hoeven de 6 km. wandelaars, de kortste af stand, niet de beklimming van de Muur te doen. Voor hen werd een rustig, vlak parcours uitgetekend richting Goefer- dinge. Waar men voor het veld kiest, bestaat de mogelijkheid via een alternatief verhard parcours de wandeling te beëindigen. Op deze manier kan men deelnemen met kin derwagens, rolstoelen of kan men het schoeisel van de modder vrijwaren. Wie 8 km. of meer wenst te wandelen, komt over de be ruchte en beroemde MUUR, deze heuvelrug die in het ver leden reeds heel wat wielerge- schiedenis schreef, heeft elke wandelaar wel iets te bieden die van het betere werk houdt. Vooraleer de Muur wordt be klommen heeft men de longen reeds kunnen volpompen met de zuivere lucht die in het Boelarebos aanwezig is. Het wordt er genieten van de in opbloei zijnde natuur. Eens de Muur voorbij, kan men even tot rust komen op de Markt met zijn vele bezienswaardig heden. Wie 12 km. wandelt, maakt de combinatie tussen het 6 en 8 km. parcours. Eerst mee op stappend met de 6 km. wordt voor Goeferdinge gekozen, la ter sluit men aan te Overboe- lare bij de 8 km. wandelaars. Rustig kuieren omheen de stad wordt voor hen de leuze. Vanaf 16 km., de ideale wan deling voor de niet-geoefende stapper, trekt richting Neder- boelare. Wie even de tijd wil nemen kan er genieten van prachtige panorama's op de stad waarbij velen zich ergens anders zullen wanen dan in Vlaanderen. Eens Goeferdin ge bereikt sluiten ze aan bij de 12 km. wandelaars en samen met hen gaat het richting Boe larebos om uiteindelijk de Muur te bereiken. Vanaf 22 km. komt Zarlardin- ge voor op de parcoursbe- schrijving. De parcoursbou- wer leidt de deelnemers door volle natuur. Eens de Hoge Buizemont bereikt gaat het te rug bergaf, de voorbereiding van de ultieme beklimming van de Muur, niet echt tradi tioneel, maar wel enig mooi. De Hooiweg zorgt voor de aanloop en eens deze kassei- strook verwerkt ontplooit de Muur zich als een echte kui- tenbijter. De 32 km. wandelaars, zijnde de geoefende stappers die van een stevige wandeling hou den, maken verder nog kennis met het Bourengbos, het Ar- duinbos en Leanderbos. Stuk voor stuk toppers die elke wandelaar naar hartelust we ten te bekoren. Zij die de marathon stappen maken nog enkele lussen bui ten het 32 km. parcours. Na Goeferdinge, staat voor hen de taalgrens op het wandelmenu. Een hoofdbrok van aaneenge sloten veldwegen brengt hen naar de Dommelstraat. Mooi met steeds de gelegenheid te genieten van zichten op de Dendervallei, de Vlaamse Ar dennen en het Pays des Colin- nes. Eens de Hoge Buizemont be reikt, wordt richting Moerbe- ke gekozen. De veldwegeltjes rond Schillebeek brengen hen opnieuw naar de Hoge Buize mont en later kunnen ze be ginnen aan de ultieme klim van de enige echte Muur. Eens de aankomst bereikt kan men nog even op krachten ko men in de verschillende zalen van het KTA. De Padstappers geven u de gelegenheid te ge nieten van ovenverse matten- taarten met een geurige tas koffie of een lekkere pint bier. Wie de taartjes mee huis waarts wil nemen, bestelt deze het best vóór het wandelen wordt begonnen. Na de tocht ligt de lekkernij op de recht matige eigenaar te wachten. 5674 deelnemers in 1995, 5262 deelnemers in 1996, 6345 deelnemers in 1997... wat de resultaten in 1998 wor den wordt nog bang afwach ten. Met de overtuiging dat de weergoden gunstig zullen ge zind zijn, nodigen ze nu reeds iedereen uit om maximaal te genieten van Geraardsbergen en zijn lekkernijen. Wie nog info wenst omtrent de organi satie, kan steeds terecht bij de parcoursbouwer Kurt Martens op het nummer 054/41.07.49 Alles wat U moet weten Start en aankomst: Koninklijk Technisch Athe neum Geraardsbergen, Papier molenstraat 103, 9500 Ge raardsbergen. Afstanden: 6, 8, 12, 16, 22, 32 en 42 km. 6 en 8 km. toegankelijk voor rolstoelwagens via alternatief parkoers 6, 8 en 12 km. toegankelijk voor kinderwagens via alter natief parkoers. Inschrijfrecht: 40 Bfr. voor alle afstanden. Te bereiken: Met de auto: MARS-pijlen vanaf invalswegen, eens ter plaatse volgt men de richtlij nen van de parkeerwachters. CSC Eine-Heurne-Mullem Met de trein: NMBS-Station Geraardsbergen op 250 m. van de startzaal. Aankomstformaliteiten De deelnemers dienen vóór 18 u. de aankomst te bereiken. E.H.B.O.: Verzorgd door het Vlaamse Kruis, afdeling AALST. Gratis bevoorradingen: Mattentaart, Ice Tea,... Vlaamse Ardennentrofee: Alle deelnemers krijgen in Ge raardsbergen hun deelne- mingskaart Vlaamse Arden nen, dit regelmatigheidscrite rium wordt georganiseerd met de clubs uit de Vlaamse Ar dennen. Parkoers: Alle omlopen zijn aangeduid met gele pijlen, waarop een mattentaart staat afgebeeld. Animatie: Bij de startzaal staat een springkasteel opgesteld om de allerkleinsten het naar hun zin te maken, ondertussen kunnen de ouderen een demonstratie mattentaarten bakken volgen. Rustposten: Op regelmatige afstanden worden rustposten voorzien, de deelnemers kunnen er aan democratische prijzen een drankje, een boterham of een mattentaart nuttigen. Rustpost 1: Parochiezaal Goeferdinge, Schoolstraat, Goeferdinge. Afstanden: 6, 16, 22, 32 (2x), 42 (2x) km. Rustpost 2: Van Malder, Grote Weg, Overboelare. Afstanden: 12, 22, 32, 42 km. Rustpost 3: GBS Den Drem pel, Schillebeekstraat, Ge raardsbergen. Afstanden: 8, 12, 16, 22, 32, 42 (2x) km.

Voor Allen | 1998 | | pagina 9