Debat over eleid in Erembodegem Gezondheidszorg prioriteit voor de S.P. I.B.S.O.-Aalst 20 jaar directeurschap "Voor Allen" - 1 mei 1998 13 Zondag 5 april organiseerde SP-Erembodegem een infor matievoormiddag in het kader van zijn "Aperitief van het huis" in het Gerstenhof. Onderwerpen waren de open bare werken en ruimtelijke planning alsook de verkeers veiligheid wat betreft de ge meente Erembodegem. Spre kers waren schepenen Patrick Jacobs, Dirk De Meerleer en Patrick De Smedt, alsook mevr. Veerle Vermeir van de Aalsterse politie. Schepen Patrick De Smedt had het als eerste over de wer kingsmiddelen van zijn dien sten Openbare Werken en Pa trimonium. Zijn 450 perso neelsleden zijn verantwoorde lijk voor 450 km wegen met daaraan gekoppeld 450 km riolering, alsook voor 250 ge bouwen. Daar waar het depar tement vroeger een begroting had van 300 miljoen welke het netjes verdeelde over de pos ten wegen, gebouwen en ma teriaal heeft men nu in een nieuwe beleidsvisie, een bud get van 2 miljard voor 5 jaar begroot. Het grootste gedeelte hiervan, 1,1 miljard gaat ech ter naar waterzuivering. Dit betekent dat vele honderden miljoenen onder de grond zit ten en geen zichtbaar resultaat opleveren. Schepen De Smedt ondervindt dat de inwoners hiermee moeite hebben. De stad heeft zich echter als prio riteit gesteld rioleringsaan sluitingen te realiseren op de afval watertracé's die Aquafin op dit ogenblik aanlegt op haar grondgebied. Tegen 2004 zouden alle lozingspunten in beken moeten verdwenen zijn en zullen er strengere contro les inzake illegale lozingen zijn. Tevens zullen nieuwbouwwo ningen aangemoedigd worden om het regenwater te scheiden van het afvalwater. De sche pen wenste echter ook te her inneren aan de gerealiseerde werken in Erembodegem de herinrichting van het kerk plein, de Dorpsstraat en het Kamiel Walgraefplein; de rio leringswerken in de Meerlaan- straat en de Vinkenlaan, de Leuvestraat en de Don Modest Van Asschestraat; de aanleg van de collector aan de Hoge- weg en van nieuwe voetpaden in de Alfons Van de Made straat. Binnenkort worden er nieuwe voetpaden aangelegd in de nieuwe wijk te Terjoden en in de Weidestraat. Ook het behoud en de restauratie van het gemeentehuis gekoppeld aan de nieuwbouw van de ge meenteschool, een dossier van 70 miljoen, vond de schepen een geslaagd project. Voor de nabije toekomst staan de ver nieuwing van de kleuterschool en de installatie van een nieu we bibliotheek in de Gaston De Schepperstraat op het pro gramma. In de hoofdkerk zul len de glasramen vernieuwd worden. Op Terjoden zorgt de geplande inplanting van een terrein voor woonwagenbewo ners echter voor enige com motie. Patrick Jacobs enga geert zich persoonlijk om het Terjodens buurtcomité en ui teraard alle Terjodenaren op de hoogte te houden van ver dere ontwikkelingen in dit zi- geunerparkdossier. Schepen Dirk De Meerleer kwam het geplande BPA Erembodegem-centrum toe lichten. Een groot probleem wordt gevormd door het 'in dustriegebied' op het einde van de Termurenlaan. Deze recyclage bedrijven (rubber en gaslampen) trekken zwaar verkeer aan wat niet echt wen selijk is gezien de nabijheid van de O.-L.-Vrouwschool. Daar het echter om recyclage- bedrijven gaat, krijgen zij van de hogere overheid steeds langlopende vergunningen. Een oplossing op korte ter mijn kan dus moeilijk gereali seerd worden. Toch wil de schepen op termijn (2005- 2010), de industriezone weg en er een park- en recreatieter rein van maken met een voet gangers- en fietsersverbinding naar de Gerstjens. Tevens plant hij er een jacht- en ple- zierhaven op de Dender. De buurt van de O.-L.-Vrouw- school en de KMO-zone zul len zoveel mogelijk als open ruimte behouden blijven. De plannen om van de terreinen van de Overal-terreinen een woonerf te maken, stuiten echter op een njet van de ho gere overheid. De tuin van de kerk en de pastorie loopt door tot aan de KMO-zone. Ook hier wordt gedacht aan het creëren van een parkzone en het doortrekken van de trek- weg langs de Dender. In de Vredestraat en de Wilgstraat is garagebouw toegelaten. In de Gaston De Schepperstraat is nog ruimte voor bebouwing en de Gates doet extra sane ringsinspanningen. De vallei van de Bontebeek wordt na tuurreservaat en -gebied. Dit laatste moet toelaten dat er nog landbouwactiviteit mag plaatsvinden. Mevr. Vermeir van de stedelijke politie had het over de verkeersveiligheid in het dorp. Zij had het over de objectieve en subjectieve on veiligheid. De eerste soort vindt men terug in de cijfers, de tweede soort vindt de poli tie terug in het aantal klach ten, al dan niet gegrond, die bij haar binnenkomen. Meest al zijn het klachten over te snel, te luid, stank, lawaai, Inzake objectieve onveiligheid kan er een 'top-10' van ge vaarlijke straten opgesteld worden. Industrielaan, Ge- raardsbergsesteenweg, Hoge- weg, Leuvestraat en Keppe- straat zijn al jaren bekend als gevaarlijke wegen. Klachten inzake overdreven snelheid worden door de politie gecon troleerd. Indien gegrond, wor den de nodige maatregelen ge troffen. In de Alfons Van de Maelestraat werd een prefab drempel gelegd. Op de Leuve straat wordt overwogen om ter hoogte van de school een ver smalling te realiseren. Ter hoogte van Schotte werd voor de fietsers een veiliger door gang gerealiseerd. Schepen Patrik Jacobs had het tenslotte over het personeels beleid van de stad. De stad is met zijn 1.200 personeelsle den de grootste werkgever van de regio. Na 20 jaar is er ruim te voor een loonsverhoging voor het personeel. De hogere overheid heeft hieraan een aantal maatregelen verbonden die voor vertraging zorgen in de toekenning ervan. Tevens moedigt de stad alle vormen van arbeidsherverdeling aan bij het personeel. De recente gebeurtenissen in Vilvoorde (Renault) en Geraardsbergen (Swedish Match) tonen echter aan dat een stadsbestuur te weinig impact heeft op de glo bale tewerkstelling in de re gio. Na de uiteenzettingen was er gelegenheid voor de aanwezi gen om vragen te stellen. Er was eveneens een vraag voor toeschouwer Eddy Dierickx aangaande de fusie van het ASZ en het Ziekenhuis van Wetteren, die Eddy uiteraard op deskundige wijze beant woordde. Uiteraard kwamen een aantal persoonlijke wre vels van aanwezigen aan de dagorde, die door de beleids mensen beantwoord werden. Betaalbare gezondheidszorg voor iedereen is steeds een vooraanstaand beleidsthema geweest voor de S.P. Vandaag hebben de Vlaamse socialis ten meer dan ooit oog voor de ze problematiek. Zo gaan enkele S.P. parle mentsleden een ziekenhuis- Ronde van Vlaanderen doen om met mensen uit de dage lijkse verzorgingspraktijk van gedachten te wisselen over forfaitaire betalingen en een aantal andere knelpunten (het A.S.Z. werd reeds bezocht op vrijdag 13 maart 11.) Over de noodzaak om de ge zondheidszorg te hervormen bestaat volgens de S.P. weinig twijfel, maar de maatschappe lijke overtuiging dat er iets moet veranderen is blijkbaar geen garantie dat er iets veran dert Bijgevolg eist de S.P. een on verkorte uitvoering van het verbod op kamersupplemen ten in de ziekenhuizen. Van daar het wetsvoorstel om geen ereloonsupplementen te vra gen voor twee- en meer per soonskamers in ziekenhuizen (een verbod dat reeds jaren van toepassing is in het Aal- sters Stedelijk Ziekenhuis De S.P.-uitgangspunten voor het verbod zijn duidelijk: alle patiënten hebben recht op ta riefzekerheid, zeker wanneer ze gehospitaliseerd zijn en dus minder vrij hun behandelende arts kunnen kiezen. Een ander pijnpunt voor de S.P. is een ontwerp van de creet over de O.C.M.W.'s met daarin bepalingen over de "sa menwerking" tussen O.C.M.W.-ziekenhuizen en privé-ziekenhuizen die eigen lijk neerkomen op de uitver koop van openbare ziekenhui zen aan de privé-sector Deze bepalingen kunnen niet door de beugel Op het plaatselijk vlak is het S.P.-V.L.D. bestuur, na moei lijke onderhandelingen, erin geslaagd om de fusie van het A.S.Z. met het Emmanuel Ziekenhuis Wetteren tot een goed einde te brengen en dit tot spijt van wie het benijdt en met als doelstelling: "het tot stand brengen van een groot openbaar algemeen zieken huis in de regio waarbij ge streefd wordt naar een kwali teitsverbetering van de zorg verlening en een rationalisatie van de werking en de infra structuur". Het is voor de S.P. immers van primair belang om de gezond heidszorg voor IEDEREEN toegankelijk en betaalbaar te houden Eddy DIERICKX Herman Leemans, directeur van het Instituut voor Buiten gewoon Onderwijs "De Horizon" te Aalst werd door zijn 2 trouwe medewerkers Eddy Dierickx en Alfons Schorreel van harte gefeliciteerd naar aanleiding van zijn 20 jaar di recteurschap.

Voor Allen | 1998 | | pagina 13