Rioolaansluitingen gereglementeerd te Aalst DE VFG hobby-dub in de kijker te Denderleeuw SP Gijzegem Hoorzitting SCS te Aalst 14 1 mei 1998 - "Voor Allen" Jarenlang vonden de particuliere aansluitingen op de openba re riolering, meer bepaald de grote verschillen in de eindafre kening en de prijsvorming het voorwerp van talrijke bezwaar schriften. Waar voorheen de werkelijke kostprijs en de prijs per lopende meter riolering werd aangerekend, wordt sedert 1/1/98 voor gewone aansluitingen een forfait toegepast van 25.000,-fr. BTW inbegrepen. Daarnaast wil het stadsbestuur ook de aparte aansluiting van hemelwater stimuleren. Schepen van Openbare Wer ken, Patrick De Smedt is zelf de drijvende kracht achter het door de gemeenteraad goed gekeurd reglement: 'Met de nieuwe regeling wordt een einde gesteld aan de geschil len, ongeacht of de ingediende bezwaren ontvankelijk waren of niet. Aan de invoering van het reglement is een lang in tern debat voorafgegaan. Ook werd een vergelijkende studie gemaakt met andere steden en gemeenten, waar dit systeem of een variante ervan van toe passing is'. Het reglement is gebaseerd op het principe dat rioolaanslui tingen op openbaar domein worden uitgevoerd door de stad. Dit gebeurt na aanbeste ding door een erkende aanne mer. Op het inlichtingenbu reau van de dienst Openbare Werken wordt de aanvrager geïnformeerd over de uit te voeren werken. Ingeval van nieuwbouw moet de aanvraag verplicht gebeuren bij vast stellen van de bouwlijn. Het is belangrijk en noodzakelijk dat de werken van het stadsbe stuur uitgevoerd zijn voordat de private riolering wordt aan gelegd, omdat pas nadien het aansluitingspeil kan bepaald worden. Het kan ook zijn dat al een wachtaansluiting aan gelegd is. Ook dan mag men niet op eigen initiatief aanslui ten. Gewone aansluitingen kosten dus in de toekomst voor iedereen 25.000,-fr. alles inbegrepen. Voor grote aansluitingen met diameter 20 cm. of groter wordt nog steeds de prijs per meter aangerekend. Een gezamenlijke aansluiting van afvalwater en hemelwater kost particulieren 35.000,-fr. een aparte hemelwateraanslui ting wordt ook afgerekend volgens het forfait van 25.000,-fr. Wanneer zich voor de woning een open gracht bevindt is het toegestaan zelf de leiding aan te leggen. Voor een aanslui ting op een private gracht tus sen twee particulieren is geen toestemming van de gemeente nodig. Een vergunning is wel vereist voor het maken van een lozingspunt voor hemel water in een erkende water loop. 'Achter deze bepalingen zit een zekere toekomstvisie die wij in een concreet beleid wil len omzetten' zegt schepen Pa trick De Smedt. 'De stad zal zelf starten met een afkoppe- lingsbeleid door het invoeren van een verbod om hemelwa ter te lozen op alle industrie terreinen. Het gewest zal be palen hoever we daarin kun nen gaan'. In wezen gaat het over drie soorten hemelwater. Het meeste regenwater valt op onverharde grond. Er moet voor gezorgd worden dat van deze grond niets in de riolerin gen terechtkomt. Het regenwater dat op daken valt moet zoveel mogelijk af gevoerd worden naar het grondwater of naar een water loop. Het stadsbestuur wil dan ook het hergebruik van hemel water stimuleren o.m. door een sensibiliseringscampagne op te zetten ter promotie van regen waterputten. Een steeds groter wordende hoeveelheid regenwater valt op verharde, weinig doorla tende oppervlakten. Dit is het geval voor grotere pleinen en parkings. Hier ge beurt de collectering best via gescheiden stelsel of afvoer naar de dichtstbijzijnde water loop. In de landelijke gebie den ten slotte is het van belang dat alle regenwater geschei den wordt van het afvalwater en dat het ter plaatse geloosd wordt. Voor Patrick De Smedt is het duidelijk dat dergelijk afkop- pelingsbeleid meer kans op slagen zal hebben als kosten en baten voor de inwoners in evenwicht zijn. Hierbij zou eventueel gedacht kunnen worden aan een premiestelsel. Dit heeft enkel zin wanneer tegelijkertijd het openbaar rio- leringsnet stelselmatig uitge breid wordt om de aansluitin gen mogelijk te maken. Van zelfsprekend zullen de kosten evenredig gedragen moeten worden door de verschillende bestuurlijke niveaus en kun nen zij slechts in beperkte ma te verhaald worden op de in woners. Naast de goede voor lichting zijn een sluitende in ventarisatie en een strikte con trole van de uitgevoerde privé- werken nodig. Uiteraard zijn toekomstige privélozingen op waterlopen waarvan alle lo- zingspunten werden opgehe ven uit den boze. Regelmatige inspectie dringt zich hier op. De vervuiling van oppervlak tewateren is in Vlaanderen lang en op alle niveaus onder schat. Het Vlaams Gewest roert nu in ijltempo a rato van 6 miljard per jaar werken uit via NV. Aquafin. De gemeen ten volgen met naar verhou ding grote investeringen. Daarmee wordt de basisin frastructuur langzaam maar zeker uitgevoerd. Het afkop- pelingsbeleid, d.w.z. de schei ding van regenwater en riool water, dat sterkt besparend en van vitaal belang is voor een goede waterzuivering, staat dus nog maar pas in de start blokken. Bakschieting 1Callebaut Celina 730 2. Boon Ivonne 640 3. Van Malderen Jul. 630 4. De Schrijver Paula 580 Van der Helst Liliane 580 Rangschikking 1Lewtschernko Olga 2340 2. Van Zande Christ. 2320 3. De Schrijver Paula 2300 4. Boon Ivonne 2200 Pilz Ruth 2200 Kaarting 1Van Driessche Ivonne 328 2. Hooge Domien 323 3. Roelandt Lucienne 309 4. Dierickx Achiel 250 5. Horlez Jozef 230 Rangschikking 1Hooge Domien 1189 2. Roelandt Lucienne 1142 3. Dierickx Achiel 1138 4. Van Driessche Iv. 1113 5. Bruyland Roger 1096 Op maandag 4 mei 1998 orga niseert de Socialistische Cen trale voor Sportbeleid een hoorzitting voor alle geïnte resseerden bij het tot standko- men en het uitwerken van sportbeleidsstandpunten bin nen de Socialistische bewe ging- Op deze hoorzitting zal door Volksvertegenwoordiger André Van Nieuwkerke, te vens voorzitter van SCS, sa men Jaak Depoorter, Schepen van Sport van de stad Gent, met Gracienne Van Nieuwen- borgh, Vlaams Volksvertegen woordiger en Schepen van de stad Aalst, en een aantal men sen uit de Raad van Bestuur van SCS, het initiatief uitvoe rig worden toegelicht. U krijgt vanzelfsprekend de gelegen heid al uw vragen, opmerkin gen, suggesties... aan deze mensen te richten teneinde klaar en duidelijk geïnfor meerd te worden. De hoorzitting heeft plaats in het Volkshuis, Houtmarkt 1 te Aalst om 20 uur. Voor alle sportbeleidsmensen en club verantwoordelijken uit onze federatie een must om daar aanwezig te zijn. Mei-avondviering KP-Aalst Op donderdag 30 april 1998 vanaf 20 uur in trefcentrum "De Nieuwbeek" te Aalst. Op het programma -onthaal met ontspannings- muziek; -"Het Communistisch Mani fest" 150 jaar later. Uittrek sels en korte evaluatie naar de moderne tijden toe; -Antoon (Roggeman) en Co brengen eigen repertoires en covers. En dat belooft - gezellig samenzijn. Deelname 100 frank. SW Aalst De SVV-afdeling nodigt zijn leden uit naar een clubavond op maandag 11 mei 1998 om 20 uur in Bond Moyson (ver gaderzaal 2de verdieping), Geraardsbergsestraat 69, te Aalst. Het thema van de clubavond is 'In de ban van de angst'. Een gevoel van angst, dat is u toch ook al overkomen? Noteer alvast deze datum in uw agenda en... hopelijk tot dan! U wenst in gezelschap bij een pot je koffie uw hobby uit te oefenen of er een aan te leren dan zit je goed bij de VFG hobbyclub. Elke maandagnamiddag van 14 tot 17 u. wordt het centraal complex aan het station ter beschikking gesteld van de leden. Lid word je door betaling van 400 frank per jaar. Voor deze som hoefje het echt niet te laten te meer dat de aansluiting bij VFG je een aantal voordelen biedt bij Bond Moyson. Zo kan je als lid van VFG aan gunstige voorwaar den gebmik maken van krukken of andere medische hulpattributen. En er is nog meer. Leden van VFG kunnen elke maandagavond mee doen aan de zwempartij, in Aalst of om de 14 dagen mee gaan turnen in de zaal Ottoy (Denderleeuw sportpark) dit van 14 tot 15 uur. Naast deze reeks van vaste mani festaties zijn er ook een aantal één malige activiteiten zoals reizen en de deelname aan federaal of natio naal georganiseerde manifestaties. VFG verzorgt tevens de sociale kontakten. Op regelmatige tijdstip pen krijgen de leden de kans een onderhoud te hebben met een OCMW raadslid. Tot daar een reeks van redenen om er ook bij te zijn of te komen. Geen drempel vrees. Kom gerust langs op een maandagnamiddag in het centraal complex of neem kontakt op met Marie-Paule Van Isterdael. Dit kan via Bond Moy-son, bellen!! Firmin Verbrugge Een zicht op de maandelijkse hobby-activiteit

Voor Allen | 1998 | | pagina 14