Bewoners Veldekensweg te Denderleeuw komen in opspraak! "Voor Allen" - 1 mei 1998 15 'MMS*:: «sikttk -kfefcA straat te versmallen én dubbel verkeer verder toe te laten vanaf de Vrijheidstraat - Zon- nestraat tot de bruggen! Dat men de veiligheid wil verho gen, daar ben ook ik 100% voorstander van, maar dan wel verhogen! Men heeft om de kruising van twee vrachtwa gens toe te laten, de trottoir- boorden verlaagd, zodat de voetgangers hun 'veiligheid' verhoogt, zo legt men ook de veiligheid uit in verband met de haakse aansluiting op krui sende straten. De uitrit van het Veldekens wegje op de Landuitstraat, is omgetoverd tot een 50% kans tot slagen zelfmoordpoging! Twee gevaarlijke bochten (verminderde snelheid?). Laat ons hopen dat we geen dode kinderen van de straat hoeven te schrapen! Waar haalt men op de gemeente de ingenieuze ideeën? Waar blijft onze in spraak? (Op mijn onderhoud op de gemeente naar aanlei ding van het parkingvoorstel, bleek dat de bewoners uitge nodigd werden, waarom wij van de Veldekensweg dan niet?) Werd er dan rekening gehouden met de kritieken op vernoemde bijeenkomst?) Vandaag ligt er de straat, het voetpad rond het parkje... ons voetpad is een vijfjarenplan... 'omdat de mensen nu éénmaal belangrijk zijn!' Verschillende malen contac teerde mijn echtgenote de ge meente om hen te wijzen op de gevaarlijke putten die voor onze deur in het voetpad la gen, ze vroeg zelfs om een plank teneinde veilig in het huis te geraken, maar we zou den dat zelf maar moeten re gelen met de aannemer, maar klaarblijkelijk wisten ze niet wie het was! We hebben zelfs overwogen om een klacht in te dienen bij lijk bewijzen dat regerende partijen helemaal geen reke ning houden met de bewoners. Onlangs brachten we met de omwoners van Landuitstraat - Veldekensweg een petitie bin nen om het parkje dat de hoek van de betrokken straten (ont)siert om te bouwen tot een parking, daar slechts en kele van de omwonenden een garage hebben, zodat nog vele wagens 's nachts op straat sla pen. Blijkbaar had men op het gemeentehuis nog nooit ge hoord van problemen rond be trokken parkje, ondanks her haaldelijke politie- en rijks wachttussenkomsten afgelo pen zomer. Het parkje is zelfs een broedhaard van ratten I vanwege achtergelaten rom mel, en toch moet ik zeggen dat het gemeentepersoneel re gelmatig een onderhoudsbeurt geeft, echter een nutteloze job, omdat meestal de dag nadien hun werk reeds ongedaan ge maakt wordt door roekeloze jongeren. De parking kan er niet komen vanwege het gevaar voor het verkeer op de Landuitstraat al waar men de afrit moet voor zien wegens het hoogtever schil... $n hier wringt ander maal het schoentje: nu men het knelpunt van het verkeer de Denderbruggen heeft aan gepast, heeft men een nieuw probleem gecreëerd ter hoogte van de Landuitstraat, door de rijkswacht of politie, maar ge zien de 'kleine' hinder en het feit dat we toch nog jong zijn, en ook nog zelf een beetje ini tiatief durven te nemen, en daar het slechts PV nummer zoveel zou zijn ten overstaan van betrokken aannemer, wil den wij dat druk belaste perso neel niet verder lastig vallen. Als klap op de vuurpijl, en wat mij nogal woest maakt, blijkt dan nog dat wij een verhaalbe- lasting voor dat voetpad zul len moeten betalen! Waarom betaal ik dan gemeentebelas tingen? Voor het voetbalplein, de kerk, en het personeel dat geheugenverlies lijdt, maar niet voor het openbaar nut, een voetpad? De schepenen van sport, om geen namen te noemen, de heer De Saede- leer, liet me nog te verstaan dat ikzelf verantwoordelijk zou gesteld worden als er ie mand in 'mijn' put zou vallen! Dat hij echter de wetten niet kent, kan ik hem niet kwalijk nemen, doch een beetje meer beroepsernst of politieke bur gerlijke verantwoordelijkheid zou toch meer op zijn plaats zijn. Ik hoop dat jullie als opposi tie, iets voor onze buurt kun nen bereiken, al was het maar éénrichtingsverkeer in de Landuitstraat, het gedeelte Zonnestraat-Huissegemstraat, ten einde de veiligheid te ver hogen, tevens de verhaalbelas- ting dat wat mij betreft, een duidelijke hint is om nog meer afkeurend te staan ten opzich te van dé politiek! Als politiek bewuste inwoner zal ik dan ook stemmen voor die personen die nog politiek voeren vóór de inwoners en niet voor kerkfabrieken en utopische voetbalploegen. Het ongecoördineerd uitvoe ren van wegeniswerken, het lakoniek optreden van het College van Burgemeester en Schepenen... de aan hun lot overgelaten bewoners reage ren heftig. We laten ze aan het woord, bij monde van Mr. Van Lierde. Hij vertelt: Sinds oktober 1997 ligt onze straat (Landuitstraat - Velde kensweg) in werftoestand! Dat werken nu éénmaal die nen uitgevoerd, daarmee zal iedereen het eens zijn; nood zakelijk, daarover kan men al discussiëren, maar dat ze meer dan zes maand aanlopen, daar kan men zich toch wel enige bedenkingen bij stellen, in vergelijking met andere min dere sociale werken zoals 'het stadion'. 'De partij van de burger' - 'Omdat mensen belangrijk zijn' blijken eens te meer hol le, nietszeggende, bedriegen de, misleidende, ijdele, lege- slogans te zijn, die ons duide- I Van Lierde - Van Thienen

Voor Allen | 1998 | | pagina 15