25s,e Paastornooi Standaard Denderleeuw, een su«es! Einde stellen aan Stemafspraak met het Vlaams Blok in het OCMW Gepensioneerden Welle in hun nopjes! 16 1 mei 1998 - "Voor Allen" Open brief over Franse toestanden in Denderleeuw Zoals de Denderleeuwenaar weet, maakte de VLD-CVP- coalitie op 17 januari 1995, een akkoord met het Vlaams Blok om 1 zetel meer te beko men in het OCMW, ten nadele van de kandidatuur van Geor ges Couck, vriend en gewezen Burgemeester van Dender leeuw. Het kwam toen tot een duidelijke en noodzakelijke stemafspraak tussen het BLOK en de CVP-VLD-co- alitie om de mandaten in zijn huidige verdeling te kunnen toewijzen. Met andere woorden onze vi sionaire coalitiepartners de den in 1995 al, wat nu somige rechtse politiekers doen in Frankrijk, om een voorzitter schap van een regionale raad in de wacht te slepen. In Frankrijk echter riskeren mandatarissen van de demo cratische partijen van rechts, Gaullisten en Liberalen, voor dergelijke feiten niet minder dan uit hun partij te worden gezet. Ook het Charter van de CVP- mandatarissen zegt: 'De CVP sluit geen bestuursakkoorden met partijen wiens gedachten- goed en programma indruist tegen de rechten van de mens en de fundamentele vrijhe den'. Dit sluit elke stemaf spraak uit met het BLOK dat duidelijk racistisch en fascis tisch is. Niets van dit alles in het Den- derleeuws OCMW. Naar aanleiding van de Franse gebeurtenissen en de wissels die in de raden wegens be- stuursafspraken op til zijn, vinden de Jongsocialisten dat het hoog tijd is om een einde te stellen aan de stemafspra- ken van 17 januari 1995. De Jongsocialisten stellen Het elfde mandaat in het OCMW kan toegewezen aan de fractie of groep die het grootste stemmenoverschot heeft. Een combine maken met een anti-democratische groep dient als verwerpelijk te wor den afgewezen. Eén Blokker-gemeenteraads lid volgens de wettelijke re gels van aanduiding van de OCMW-leden geen recht geeft op een OCMW-man- daat. De organisatie van het 25SK Paastornooi van Standaard Denderleeuw verdient alle lof. Eens te meer werd er een prachtig tornooi opgezet voor duiveltjes, pre-miniemen, mi niemen en knapen. Op deze wijze komt de jeugd en de sport in de belangstel ling te staan tijdens het paas weekend. In een sfeer van sportiviteit, maar gebonden aan strikt voorgeschreven re glementen traden volgende ploegen aan: RRC Etterbeek, RSC Anderlecht, FC Pepin gen, ST Denderleeuw, D. Pa- mel, RRC Bruxelles, Baasro de, SK Terjoden, FC Kerks- ken, Osta Meerbeke, VK Ni- nove, VJ Baardegem, Neder- hasselt en SK Welle. Het tornooi zelf kende een sportief verloop niettegen staande de weermaker niet van de partij was. In de soms barre omstandigheden waarin moest gespeeld worden, werd vaak een aangenaam om zien voetbal gepresenteerd. Ook de publieke belangstelling was gezien het slechte weder meer dan voldoende. Jonge mensen dienen aange moedigd te worden en daar voor hebben ouders, grootou ders en sympathisanten oog. Het verdient ook alle lof te zien hoe zorgzaam de trainer en de ploegafgevaardigde om gaat met zijn allerkleinsten, de duiveltjes. Kinderen van 6 tot 8 samen laten spelen, ploeg vormen en samen moeten bouwen, soms met winst soms met verlies, maar steeds met een positieve ingesteldheid, je moet het maar doen. Daarom als eerbetoon onder staande foto met van links naar rechts: Steven Belle mans, Geert van op den Bos sche, Werner Ruyssevelt, Luc Van Rossem, Thomas Werdef- roy, Joachim Mertens, Kenny de Bolster, Rikkie de Gussen, Sien Verbeken, Stevie De Schutter, Jens Hooge, Jonas van Outrieve en Joni van Ros sem. Aan allen en aan het vol ledige bestuur en alle mede werkers, een gemeend profi ciat voor de perfecte organisa tie van dit tornooi. Firmin Verbrugge De Standaard Duiveltjes anno 1998. het OCMW. In zijn rede had hij het vooral over het feit dat het OCMW te weinig wordt gezien als een dienstencentra en teveel als het toevluchts oord voor 'den armen'. Als er problemen zijn sociaal, finan cieel of op het vlak van de dienstverlening is het aangera den hulp of ondersteuning te vragen aan het OCMW. Hij eindigde zijn toespraak met de bestuursleden en de verschil lende dienstvaardige handen te danken voor hun inzet en de overgave waarmee ze het feest echt allure hebben gegeven. De voorzitter sprak tevens de hoop uit allen terug te zien op het SP eetfestijn in de kantine van Standaard Denderleeuw. Nadien werden het oudste aanwezige vrouwelijke lid en mannelijke lid respectievelijk in de bloemetjes en de wijn gezet. We kunnen rustig spre ken van een geslaagde namid dag. Nogmaals proficiat alle medewerkers. Firmin Verbrugge Naar jaarlijkse gewoonte werd ook dit jaar het eetmaal van de gepensioneerdenbond Welle een voltreffer. Zowel het menu, die bij allen erg in de smaak viel als de tombola, vol waardevolle prijzen waaron der enkele tapijten en twee zil veren ringen als tenslotte het optreden van de play-back girls vormden de ingrediënten van deze prachtige namiddag. Tussen de maaltijden in sprak SP voorzitter Firmin Verbrug ge over de komende 1 mei ac tiviteiten, het jaarlijks SP eet festijn op 22 en 23 mei en over de dienstverlening van Het bestuur samen met de voorzitter en de gevierde oudste aanwezige leden. De play-back girls.

Voor Allen | 1998 | | pagina 16