3 x 3 te Ron se Subsidiëren nutuur- en lundschupszorg binnenkort mogelijk te Herzele? Ronsisch 8 Mei-Komitee met inhoudrijke Akademische Zitting "Voor Allen" - 1 mei 1998 17 Het college van burgemeester en schepenen kreeg twee ont werpen van reglement toege stuurd door raadslid Dirk Van Melkebeke (SP) die bepaalde subsidiëringen in het kader van het Gemeentelijk Natuur ontwikkelingsplan (GNOP) moeten mogelijk maken. Het gaat om een subsidiere glement voor de aankoop van natuurgebieden door erkende natuurverenigingen en een subsidiereglement voor het aanleggen en onderhouden van lijn- en puntvormige land schapselementen. De aankoopsubsidie kan al leen toegekend worden aan er kende natuurverenigingen en de gronden moeten gelegen zijn binnen de groengebieden van het gewestplan of op de biologische waarderingskaart ingekleurd zijn als waardevol. De subsidie bedraagt maxi mum 40% van .de aankoop prijs met een maximum van van 20 fr./m2. Het reglement bepaalt verder de inhoud van het aanvraagdossier, dat de gronden maar aan de bestem ming als natuurgebied kunnen onttrokken worden na uitdruk kelijke toestemming van de gemeenteraad en dat de be trokken vereniging een aan vraag moet indienen voor de gronden om erkend te worden als natuurreservaat. Binnen het jaar dienen ze te vens een uitgewerkt beheers plan voor te leggen aan het ge meentebestuur. Het tweede reglement voor ziet in de mogelijkheid om subsidies uit te keren voor de aanleg en onderhoud van klei ne landschapselementen: het gaat om knotbomen, houtkan ten, hoogstammige boomgaar den, dreven, solitaire bomen en veedrinkpoelen. Iedereen die dat wenst kan een aanvraag indienen bij het schepencollege. Dit kunnen dus particulieren, landbou wers of verenigingen zijn. De subsidies zien er als volgt uit: een subsidie van 40 BEF/boom/jaar gedurende 5 jaar voor het onderhouden van knotbomen jonger dan 10 jaar; een subsidie van 100 BEF/boom/jaar gedurende 5 jaar voor het onderhouden van knotbomen ouder dan 10 jaar; een subsidie van 5 BEF/me- ter houtkant/jaar gedurende 10 jaar voor het onderhou den van houtkanten; een éénmalige subsidie van 100 BEF/boom voor het aanplanten van knotbomen; een éénmalige subsidie van 10 BEF/boom voor het aan planten van houtkanten; een éénmalige subsidie voor de aanleg van een poel van minimaal BEF; 25 m2, 2.500 een éénmalige subsidie voor de aanleg van een poel van minimaal 50 m2; 5.000 BEF;. een subsidie van 500 BEF/jaar voor het onder houd van een poel met een minimale oppervlakte van 25 m2; een subsidie van 1.000 BEF/jaar voor het onder houd van een poel met een minimale oppervlakte van 50 m2; een subsidie van 100 BEF/jaar per boom voor het aanplanten van dreven, soli taire bomen en hoogstammi ge boomgaarden. Aanplantingen die moeten ge beuren in het kader van een vergunning worden uitgeslo ten van subsidie. Voor meer inlichtingen: Dirk Van Melkebeke Goezestraat 5 9551 Ressegem-Herzele 053/62.70.97 02/227.64.11 In het kader van de Week van de Amateurkunsten, georgani seerd door de Vlaamse ge meenschap, loopt op dit ogen blik te Ronse een tentoonstel ling onder de naam 3x3. Waarom 3x3 zal u zich waar schijnlijk afvragen. Wel 3x3 staat voor 3 kunstenaars, 3 disciplines en 3 stijlen. Inderdaad, 3 zeer creatieve Ronsische kunstenaars stellen hun werken tentoon in de po lyvalente zaal van de Stedelij ke Bibliotheek, met name Cé- line Vannieuwenhuyse, Carl Vandendaele en Martine De Deken. Bovendien beoefenen deze drie kunstenaars elk een verschillende discipline, de discipline, de discipline beeld- houwen-sculpturen door Cé- line Vannieuwenhuyse, de dis cipline schilderkunst door Carl Vandendaele, en last but not least, het ontwerpen van juwelen door Martine De De ken. De jongste telg van deze drie is Céline Vannieuwenhuyse. Céline kreeg haar opleiding aan de Stedelijke Academie voor Artistieke Vorming te Ronse en volgde nadien vier jaar beeldende kunst aan het Sint-Lucasinstituut te Gent. Van de schilderkunst is zij omgeschakeld naar beeld houwkunst. Zij maakt metalen beelden en gebruikt hiervoor inox, koper en lood in combi natie met elkaar. Haar kunst werken drukken haar zoek tocht uit enerzijds naar een originele vormgeving en an derzijds haar zoektocht naar een minimalistische vormge ving dit wil zeggen, een zeer eenvoudige en sobere vorm. Deze zoektocht bezorgde haar een onderscheiding voor haar eindwerk aan het St.-Lucasin- stituut in 1995. Carl Vandendaele, vertoeft reeds meerdere jaren in het schildersmilieu. Hij volgde een opleiding aan de academie van Oudenaarde, Zottegem en Anderlecht. Nam reeds deel aan verschillende groepsten toonstellingen alsook indivi duele tentoonstellingen. Van een eerder Vlaams expressio nisme met soms lyrische mo menten is hij stilaan geëvolu eerd naar een meer strakkere vorm van abstract expressio nisme. Gebruikt Céline inox, koper en lood voor haar kunst werken, dan gebruikt Carl eer der allerhande materialen zo als roest ijzerwerk en jute dat hij verwerkt tot monochrome werken. Ze zijn doorgrond en uitgepuurd naar de essentie welke meestal een thema met zich meedraagt. In elke com positie weet hij de ruimte als waardevol onderdeel mee te laten spelen om het sfeerbeeld gestalte te geven. Deze mate rialen storen niet in het werk van Van den Daele, maar ge ven een bijkomende dimensie die ons doet nadenken. Als laatste in de rij, krijgen we niemand minder dan juwelen- maakster Martine De Deken. Zij volgde de opleiding juwe lier-goudsmid in Kortrijk. Zij ziet meer in het artistieke en begint zelf te ontwerpen. Zij heeft de betrachting bij elk on derwerp een juweel te maken. Onder het motto 'Niets is zo flets als het voorspelbare', probeert ze niet de zoveelste kopie te maken maar zoekt ruimte voor artistieke vernieu wing. Zij maakt hedendaagse juwelen, bestemd om te dra gen door moderne vrouwen. Gebruikt Céline inox, koper en lood voor het maken van haar kunstwerken, Carl roest ijzerwerk en jute, dan maakt Martine voor het ontwerpen van haar kunstwerken gebruik van drie verschillende mate rialen, goud, zilver en titani um. Experimenterend met de soldeerbout tracht ze in het materiaal vloeiende lijnen en vlakken te leggen. Ze verkrijgt speciale effecten door te spe len met afwisselend matte en glanzende oppervlakten. Elk juweel wordt daardoor apart. Goud en zilver zijn gekende materialen om juwelen te ver vaardigen. Titanium is echter voor de meesten nieuw. Door verhitting krijg je een schake ring van grijze kleuren. Titani um biedt voor juwelen nieuwe mogelijkheden en daar maakt Martine handig gebruik van. De stenen met felle kleuren zijn van plexi. Martines visie op juwelen maken bestaat erin spanning te verleggen naar een juweel dat blij maakt, dat de concurrentie met de tijd kan aangaan zodat je enkele keren kan wegdromen in de genieting bij het zien van dit draagbare oeuvre. Deze unieke tentoonstelling kadert in een achttal zeer ver scheiden activiteiten die te Ronse plaatshebben tijdens de Week van de Amateurkunsten. De coördinatie ligt in handen van de Stedelijke Adviesraad voor Cultuur. Het is hartver warmend vast te stellen hoe- velen betrokken zijn bij het amateurkunstgebeuren. Open deurdagen bij het Beukenoot- je, diavoorstellingen bij foto diaclub COC, muziek- en poë- zieavond in de Academie voor Artistieke Vorming, een mara thon van 24 uren rederijkerij georganiseerd door toneel groep VTV, tentoonstellingen, je vindt het allemaal terug. Voor diegenen die deze ten toonstelling nog niet bezocht hebben alvast een aanrader. U kan er terecht tot 3 mei aan staande. Suzy Arys 1998: Het 8-Meicomité be staat 5 jaar, zijn zesde acade mische zitting gaat door op zaterdag 09 mei 1998 om 15 uur in de Huwelijkszaal van het Ronses Stadhuis. Een aantal belangrijke spre kers nemen het woord: Thema: Racisme, Fascisme... of hoe verdedigt de democra tie zich tegen het groeiend ex- treem-rechts gedachtegoed? Dhr. Johan Leman Directeur van het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en Tegen Racisme. Mevr. Kathy Lindekens Volksvertegenwoordiger Mevr. Anne Morelli Toonaangevend historica (Hedendaagse Geschiede nis) Dhr. Georges Vancoppenolle Past-erevoorzitter van het 8- meicomité. De muzikale omlijsting wordt verzorgd door het muzieken- semble 'Muziek op Maat'. Daarna volgt een drink op de solidariteit aangeboden door het Stadsbestuur. SW-Ronse Op vrijdag 8 mei 1998 gaat de SVV-afdeling Ronse gezellig tafelen t.g.v. moederkensdag in het Saloon te Ronse. Op het menu warme beenhesp met groentenkrans voor de demo cratische prijs van 350,-frank voor volwassenen en 200,- frank voor de kinderen. Kd. Claude Hennebert komt een toelichting geven op de nieuwe hospitalisatieverzeke- ring "Klini-polis". Voor alle aanwezige vrouwen is er een verrassing voorzien. Een aanrader. Kaarten zijn te bekomen bij de SVV-bestuursleden en in de burelen van Bond Moyson.

Voor Allen | 1998 | | pagina 17