1 mei te Ronse 't Is géén cafépraat SP-Ledenwervingscampagne mag niet stilvallen! 18 1 mei 1998 - "Voor Allen" De gemeenteraad keurde de toewijzing van de nieuwbouw van de polyvalente zaal (lot 2) te Meerbeke goed voor de som van 5.229.721,-BEF BTW inbegrepen) aan de firma Naessens te Wortegem - Petegem. Een tweede goedkeuring voor dit dossier was het leveren en plaatsen van buitenschrijnwerk (lot 3), geraamd op 2.091.606,-BEF (BTW inbegrepen). Om het geheel af te werken rest nog de goedkeuring van het dossier van de technische uitrusting, waarvoor het stu diebureau Lierman - Van Houwe is aangesteld. Het geheel van deze realisatie zou einde jaar moeten afgewerkt zijn. De gemeenteraad nam kennis van het ontslag van O.C.M.W.-raadslidDe Schepper (CVP). Volgens een eerder afgesloten akkoord met de V.U. werd de heer Renaat Raes als plaatsvervanger aangesteld. Hij legde op 27.0411. de eed af bij de Burgemeester. Voor de archeologische site aan de Norbertijnerabdij te Ni- nove werd door de gemeenteraad toelating gegeven aan het schepencollege een ontwerper aan te stellen. Het is de bedoeling om een archeologisch park uit te bou wen, die geïntegreerd wordt in het B.P.A. Albertlaan. Onze vriend Jean-Luc Franchet deed het voorstel om - sa men met de Provincie overleg te plegen en van daaruit medewerking te verkrijgen. Toeristisch kan dit projekt één geheel vormen met het Provinciaal Archeologisch Museum van Zuid-oost- Vlaanderen te Zottegem - Velzeke en de ar cheologische site in Ename. Reeds in zijn vroeger mandaat van Provincieraadslid pleit te Jean-Luc voor een dergelijk gezamelijk initiatief. Bij beslissing van 20 april '98 heeft S.P.-Minister van Huisvesting, Leo Peeters, betoelaging verleend voor de bouw van 18 appartementen in het kader van het B.P.A.- Polderk w artier. Het gaat om een lste faste op de lokatie Geraardsberg- sestraat 30 waar een nieuwe verbindingsstraat vertrekt naar de Kaardeloodstraat. Dit projekt wordt gerealiseerd door de sociale bouwmaat schappij 'Veilig Wonen'. Architect is de heer Bert Lam- brechts. De aanbesteding kan nu, onmiddellijk na het ver lof, worden gehouden. Ook het ontwerp van wegeninfrast ructuur, opgesteld door Ir. W. Dhondt is aanbestedings- klaar. Jacques Timmermans Naar aanleiding van de 1 mei viering zou ik kunnen pronken met de sociale verwezenlijkin gen die socialisten in het ver leden afgedwongen hebben. Maar het is zo normaal gewor den dat het ziekenfonds de dokterskosten terugbetaalt. Het is bijna vanzelfsprekend dat een werkloze niet vergaat van de honger, maar een uitke ring krijgt. Wie ligt er nog wakker van dat mensen dood geschoten werden omdat ze op straat kwamen voor Alge meen Stemrecht? De socialistische beweging verwacht trouwens geen steun uit dankbaarheid. Wij vragen uw steun omdat onze taak niet af is. Nog veel te veel mensen leven in armoede. Wie werkt en het dus wat beter heeft, is nooit zeker van zijn job. De 'kleine man' is nog steeds de speelbal van economische en politieke machten. Onze samenleving heeft een sterke SP nodig. Niet omdat wij denken dat wij altijd en in alles gelijk hebben. Niet om dat wij geen fouten maken. Wel omdat wij denken dat het met een ander beleid, zonder socialistische inbreng, snel bergaf zou gaan met het stuk je welvaart en welzijn dat wij nog hebben. parking hebben de voor- en tegenstanders uitgesproken meningen. U leest er verder meer over. Toch wil ik u zeg gen dat ook de SP goed beseft dat de tijd van grote en dure 'prestigeprojecten' voorbij is. De aanleg van een parking zal in geen geval de stadskas plunderen, zoals ten onrechte beweerd wordt. Een goed werkend stadsbe stuur is belangrijk. Maar de SP heeft ook oog voor de so ciale problemen die onze be- - volking kent. Vorig jaar waren gemiddeld 1.365 mensen vol ledig werkloos. Dat is procen tueel de hoogste werkloos heidsgraad van de ganse regio. Liefst 13% van de gezinnen zijn kansarm. Dit kunnen wij niet zonder meer aanvaarden! Wij waren mee de motor ach ter een zinvolle besteding van de gelden van het Sociaal Im pulsfonds. Daardoor werden tal van projecten opgestart die tot doel hebben om kansarmen een duwtje in de rug te geven, zodat zij nieuwe kansen krij gen op een job, een opleiding en een leefbare woning. De SP zet zich ten volle in, om Ronse uit de economische wurggreep te halen. Wij kun nen immers geen nieuwe te werkstelling aantrekken, zo lang de N60 niet doorgetrok ken wordt. Ook de aanleg van een nieuwe industriezone is dringend nodig. Wij blijven aan de kar trekken, tot men 'in Brussel' met de centen op ta fel komt! De SP vecht voor het behoud van de tewerkstelling. Onder andere in het dossier UTEX- BEL heeft de SP z'n nek uit gestoken. Zou dit bedrijf ver dwijnen, dan betekent dit een ware ramp voor meer dan 1.000 arbeiders en bedienden. Wij hebben begrip voor de overwegingen van de milieu groeperingen. Maar wij willen geen milieuparadijs zijn op een sociaal kerkhof! De SP wenst ook de sport- en recreatiezone verder uit te bouwen en dit afhankelijk van de financiële draagkracht van het stadsbestuur. Zo bijvoor beeld wordt nu gewerkt voor het oprichten van een wieier- piste, die ook zou kunnen ge bruikt worden voor skeelers en skaters, voor mountainbi- kers, voor professionele- en amateurswielrenners. Een sporthal staat ook op het ver langlijstje. als dit bij sommige andere partijen het geval is. Dat leidt tot ongepast individualisme en ongezonde kliekvorming. De bevolking is daarmee niet ge diend. Het partijbestuur en de mandatarissen werken samen in de beste verstandhouding. Ons enige doel is: vechten voor een leefbaar Ronse! Door kordaat en rechtlijnig op te treden, moeten we het vertrouwen herstellen in de politiek van onderuit. De SP wenst dan ook, dat er naar U geluisterd wordt en dat er aandacht wordt besteed aan uw opmerkingen. Vandaar, dat er hoorzittingen in diverse wijken georganiseerd worden. De Burgemeester gaf opdracht aan politie en rijkswacht om in diverse wijken een bijeen komst met de buurtbewoners te organiseren. Binnenkort zal er ook een informatieambte naar aangesteld worden. Die zal fungeren als een soort om budsman, waar U met al uw vragen en klachten terecht zal kunnen. Ook onze SP-manda- tarissen staan ter uwer be schikking tijdens hun spreek uren. Chris Van de Wijgaert Fancy-Fair te Ronse Op zaterdag 8 mei 1998 van 12 tot 14 uur en vanaf 18.30 uur en op zondag 10 mei 1998 van 11.30 tot 14 uur organiseert de Vriendenkring voor de 23e maal een Fancy-Fair in het restaurant van het scholen complex "Dr. O. Decroly- scholen", Astridplein te Ronse. Dit jaar werd "Grieken land" uitverkoren als the ma voor de Fancy-Fair. Er is keuze uit 3 menu's aan 350,-frank. Er is ook een kindermenu verkrijgbaar aan 175,-frank. Inschrij ven kan bij mevrouw Nad- ine Cnudde, tel. 055/21.52.00. Op zaterdag 9 mei is er een "Manillenkaarting" voor varken stongen, kippen bouten of trappist in de turnzaal doorlopend van 9 tot 24 uur. Eveneens tap- biljart en teerlingbak. In leg 50,-frank. Op zondag 10 mei is er vanaf 14.30 uur een kin dershow op de speelplaats van het hoofdgebouw. Iedereen is van harte wel kom. Twee-wekelijks willen wij in 'Voor Allen' mededelingen geven van nieuwe ledenwinst in onze afdeling. Vandaag zijn wij dus gelukkig opnieuw 5 nieuwe S.P.-leden te kunnen noteren. Zij werden aangebracht door: - Yves Verhertbrugge - Appel- terre 1 nieuw lid - Jef Van Genechten - Ninove 2 nieuwe leden - Julienne De Meyer - Ninove 2 nieuwe leden. Dit maakt in het geheel een to taal van 56 nieuwe S.P.-leden I sedert de start van de wer vingscampagne. Een oproep aan al onze S.P.- militanten en mandatarissen om de 1 Mei feestelijkheden aan te wenden om de vele so cialistische sympatisanten aan te spreken om aktief S.P.-lid te worden. Gelieve de resultaten te mel den op het secretariaat van Jacques Timmermans. Vorige stand 51 nieuwe le den. Bijkomend 5 nieuwe leden. Nieuwe totaalstand 56 nieu we leden. Wat doet de SP in Ronse? De SP heeft te Ronse be- stuurs verantwoorde 1 ijkheid opgenomen. Wat kan je ver wachten van een goed be stuur? In de eerste plaats dat het geld van de belastingbeta ler besteed wordt voor wat het moet dienen. Dat betekent zorgen voor een zo goed mo gelijke organisatie van de diensten aan de bevolking. In belangrijke dossiers, zoals dat van de brandweer, was een ernstige ingreep noodza kelijk. Ik bewonder de moedi ge houding van de burgemees ter. Hij werd op een onvoor stelbaar lage manier persoon lijk aangevallen. Hij was ge dwongen te zwijgen om de ge rechtelijke procedure niet te beïnvloeden. Zijn tegenstre vers hadden ruim baan om hem door het slijk te sleuren. In dit dossier speelde geen partijpolitiek belang vanwege de SP. Het goed functioneren van de Ronsese brandweer was ons enige doel. Wij zijn er fier op dat dit thans verzekerd is. De stadskern wordt langzaam maar zeker totaal vernieuwd. De heraanleg van de markt zal daarin een belangrijke stap zijn. Over de ondergrondse Onze troef: samen vechten voor Ronse! De SP te Ronse gaat niet ge bukt onder broedertwisten zo-

Voor Allen | 1998 | | pagina 18