Zottegemse SP-afdeling is bezige bij VFSG Lierde bezoekt eigen streek Kippenfestijn Julien Verstraeten was een succes "Voor Allen"-1 mei 1998 19 Vorige week hield de SP-afde- ling haar jaarlijkse statutaire ledenvergadering. Hoewel het administratief verslag, ge bracht door kd. Etienne Uyt- terhaegen en het financieel verslag door kad. Patrick Dieraert een waardevolle in breng hadden op deze bijeen komst, willen we toch even dieper ingaan op het politiek verslag dat kd. Dirk Van Her- zeele toelichtte. Vergaderingen bestuur en uitgebreid uitvoerend be stuur De SP heeft in het voorjaar talrijke bestuursvergaderingen en vergaderingen van het uit gebreid uitvoerend bestuur meegemaakt. Tevens hebben wij deelgenomen aan alle fe derale en nationale initiatie ven. Uiteraard waren er ook de lokale activiteiten die voor een belangrijke uitstraling zorgden. Onze activiteiten hebben zich dus zowel gericht op het na tionale - federale als op het lo kale vlak. Congressen SP Zottegem nam op 20 en 21 december, met een uitgebreide delegatie deel aan het SP con gres te Roeselare waarbij alle belangrijke thema's aan bod kwamen, zowel tewerkstel ling, gezondheidszorg, sociale zekerheid, veiligheid en justi tie enz. Thans is de SP in vol le voorbereiding van het Toe komstcongres welk zal plaats vinden op 16 en 17 mei e.k. Het valt niet te betwisten dat veel mensen de indruk hebben dat de nationale politieke the ma's aan hen voorbijgaan en zij terzake geen enkele in spraak kunnen laten gelden. Dergelijke congressen, geor ganiseerd door de SP en waar aan onze afdeling dus actief heeft meegewerkt, proberen hier tegenin te gaan. Het is na tuurlijk ook aan de militanten, maar eigenlijk aan alle leden, om de moeite te doen en deel te nemen aan de discussie om trent deze thema's. Lokale politiek Het valt niet te ontkennen dat de bevolking zich meer be trokken voelt bij de lokale po litiek. Gemeentepolitiek staat immers dichter bij de bevol king maar heeft ook een aantal algemene principes te verde digen. Voor de SP saat ook het algemeen belang centraal wanneer de gemeentepolitiek wordt uitgestippeld en in die zin worden dan ook de tussen komsten bepaald op de Zotte gemse gemeenteraad en OCMW-raad. Het is reeds de tweede opeen volgende legislatuur waarbij de SP in de oppositie werd ge drumd door alle verliezende partijen in Zottegem. In de tweede legislatuur zijn we halfweg. Binnen de SP heb ben we dan ook gemeend dat het nodig was om een evalu atie te maken van het VLD- CVP beleid. In de verkiezingsprogramma's van VLD en CVP, daterend van de laatste gemeenteraads verkiezingen, werd de bevol king met talrijke beloften rond de oren geslagen, zoals groen voorzieningen en aanplantin gen in de deelgemeenten, on dersteuning van de Zottegem se verenigingen, verkeersvei ligheid, oprichten van een om- budsdienst, sociale woningen, aanleg fietspaden en fietsrou tes, aantrekkelijk openbaar vervoer, bestrijden van de kansarmoede enz. De beloften waren groot. Wel licht rekenen CVP en VLD er op dat de mensen een kort ge heugen hebben want de reali saties zijn veel minder. De deelgemeenten worden ver waarloosd, de grachten wor den slecht onderhouden, de wegeniswerken laten veel te wensen over, de kerkhoven liggen er slordig bij, speelplei nen verkommeren of worden kompleet ontmanteld enz. In de loop der jaren heeft de coalitie het stadspersoneel uit gedund wat evident een af bouw van de dienstverlening tot gevolg heeft gehad. Tijdens de laatste begrotings discussie heeft de CVP-VLD coalitie evenwel gezwaaid met belastingsvermindering. Dergelijke initiatieven zijn ui termate misleidend en louter volksbedrog, daar de belas tingsvermindering niet eens voldoende is om de stad toe te laten de CAO Kelchtermans toe te passen voor haar eigen personeel. Iedereen weet ondertussen ook dat de huidige meerder heid intern verscheurd is, dat de ene CVP schepen weigert nog te spreken tegen de ande re. CVP schepen, dat wat de ene goedkeurt de andere af keurt, en dat aldus een beleid onmogelijk wordt. Valt het dan ook te verwonderen dat dit groepje zonderlingen elke creativiteit mist, temeer daar we opgeschept zitten met een burgemeester die het absoluut niet meer nodig vindt om nog ten dienste te staan van de be volking. Als SP willen we evenwel on ze verantwoordelijkheid opne men en we hebben daarom een folder samengesteld waar mee we de verschillende deel gemeenten van groot Zotte gem rondtrekken. Het is de bedoeling in dialoog te treden met de bevolking om onze standpunten duidelijk te ma ken en om te antwoorden op de replieken van onze stadsge noten. Aldus hopen we met deze lo kale campagne de aanzet te kunnen geven tot een actie die zal uitlopen tot het jaar 2000, het jaar waarin de volgende gemeenteraadsverkiezingen zullen plaatsvinden. VFSG-Zottegem op uitstap De Vlaamse Fecderatie van Socialistische Gepensioneer den afdeling Zottegem nodigt zijn leden uit voor een halve daguitstap naar Ronse op don derdag 14 mei 1998. Programma: - ontvangst op het stadhuis - bezoek aan het Textielmuse um en de Crypte - broodmaaltijd - Tijdens de terugreis is er een stop voorzien in de zaal 'Eu ropa' te Parike. Deelname prijs: 350,-frank (busvervoer, fooi-chauffeur, verzekering en gids inbegrepen). Er zijn opstapplaatsen voor zien: 12.30 uur aan de Kerk te Strij- De afdeling Lierde van onze socialistische gepensioneer den bezocht op donderdag 23 april jl. de Klompenfabriek Steenhoudt te Grimminge en de vernieuwde gebouwen van Bond Moyson te Geraardsber- gen, waar we ons ten goede konden doen aan koffie met Mattentaart en het abdijbier Sint Adriaans. Hierbij nog maals onze welgemeende dank aan de gewestverant- woordelijke, het bestuur van het gewest Bond Moyson en de hulpvaardige bestuursleden van SVV Geraardsbergen voor de ontvangst en verzorg de bediening. Een voorbeeld om na te volgen! Een leuke anecdote van deze namiddag. Drie vrouwen van de groep waren na het drinken van menig -één-twee-... St. Adriaans spoorloos verdwe nen en werden in de stad lang durig opgezocht, maar einde goed... alles goed! Volgende activiteit: dinsdag 7 mei 1998 en dan vieren we 'weeral' de moeders. Een hu morist en accordionist, Ge- buürre Willy zullen deze na middag opluisteren. Iedereen van harte welkom. Info: André Veegaete, voorzit- ter, tel. 055/42.29.63 Het 'Kippenfestijn Julien Verstraeten' georganiseerd door SP Afdeling Eine-Heur- ne-Mullem welke op zaterdag 18 april en zondag 19 april 1998 plaats had, was terug een succes met 1500 aanwezigen. Alle SP-onderafdelingen en SP-organisaties van Ouden aarde hebben hun uiterste best gedaan om kaarten te verko pen, trouwens deze verkoop spijst eveneens de kas van hun afdeling of organisatie: ze ont vangen 100 fr. per verkochte kaart. Langs deze weg danken we al len welke meewerkten aan de ze manifestatie waar net zoals vorig jaar een bepaald bedrag ten goede zal komen aan een organisatie welke een finan cieel steuntje nodig heeft. De jongeren waren opnieuw zeer actief om de drankbedie ning te verzorgen en hebben hierdoor een financiële onder steuning terecht verdiend. De voorbereidende werk zaamheden, de permanente in zet tijdens deze tweedaagse en de opruiming gebeurde door sympathisanten en actieve medewerkers. Het bestuur was fier en tevre den en dankt allen en tot de volgende keer. André Huysman pen, 12.35 uur aan de Kapel St.-Andries, 12.40 uur aan de Beenhouwerij Pril, 12.45 uur Ten Bosse, 12.50 uur aan Ten Ede Erwetegem, 12.55 aan café Pallieter,, 13.00 uur op de Markt (Volkshuis) om 13.05 Kerkhof te Grotenberge, 13.10 aan de ijzerenbrug te Leeuwergem en om 13.15 uur aan het Vosken. Iedereen is van harte welkom. SW Oudenaarde De SVV-afdeling Oudenaarde nodigt iedereen uit naar het Moeder- en Vaderfeest op zondag 3 mei 1998 om 15 uur in de zaal 'Black Horse', Abd ijstraat 79 te Oudenaarde. Programma - voordracht 'Vrouwen in de politiek' door Julien Verstrae ten, Volksvertegenwoordiger - koffie en gebak - animatie: Met een lach en een traan de wereld rond! Sketches en muziek door Dédé en Fonsie. Deelname in de prijs: 100,- frank, kinderen tot 10 jaar gra tis. Voor alle moeders en vaders is er een kleine attentie voorzien. Inschrijven kan in het BM- kantoor, zaal Black Horse of bij de bestuursleden. SW-VFG Geraardsbergen De afdelingen SVV- en VFG- Geraardsbergen hebben het genoegen u uit te nodigen op het 'Moeder- en Vaderfeest' op zondag 17 mei 1998 om 14.30 uur in de feestzaal Bond Moyson, Vredestraat 41 (in gang Bokerstraat) te Ge raardsbergen. Het feest wordt aangenaam opgeluisterd met een muzika le attractie. Dit alles bij de degustatie van lekkere koffie of cacao met gebak. Voor iedere aanwezige moeder en vader is er een ge-, schenk voorzien. De deelnameprijs bedraagt 150,-frank voor leden, kinde ren tot 12 jaar gratis. Inschrijven tot 15 mei 1998 in Bond Moyson of bij de be stuursleden.

Voor Allen | 1998 | | pagina 19