Voortdoen C 3 EOITORI AAL Nationaal SP-Toekomstcongres Breekijzer voor een sociaal en democratisch Europa SP-Toekomstcongres Culturele Happening "Voor Allen" - 1 mei 1998 3 De ontsnapping van Mare Dutroux uit het gerechtsge bouw van Neufchateau vorige dondèrdag heeft voor nogal wat politieke emmotie en ambtsverschuivingen gezorgd, ook binnen de SP. Minister van Binnenlandse Zaken Jo- han Vande Lanotte nam, sa men met zijn collega van Jus titie De Clercq, terstond zijn verantwoordelijkheid op en nam ontslag. Hetzelfde kan niet gezegd worden van een aantal bonzen uit magistratuur en rijkswacht die evenzeer verantwoordelijkheid droegen (of misschien zelfs nog méér), maar die (voorlopig?) blijven zitten en mekaar de zwarte piet toespelen. Komen en gaan bij de SP op Binnenlandse Za ken, waar Louis Tobback op nieuw de zaken aanpakt. In Louis Tobback opnieuw aan het roer op Binnenlandse Zaken. feite kon er. geen betere oplos sing gevonden worden: hij kent het departement en weet van aanpakken. De overstap naar de regering impliceerde uiteraard wel dient ontslag als SP-Voorzitter. Deze taak wordt thans tijdelijk waarge- De Antwerpse Senator Fred Erdman is waarnemend SP- Voorzitter nomen door Senator Fred Erd man. Langs deze weg wenst de Federatie Louis en Fred veel succes in hun nieuw man daat. Zaterdag 16 mei 1998 van 10 tot 17 uur Zondag 17 mei 1998 van 10 tot 13 uur Vrije Universiteit Brussel, Aula Q, Pleinlaan 2 te 1050 Brussel Agenda: Zaterdag 16 mei 1998 voormiddag 10.00 uur: Opening van het Congres 10.05 uur: Toelichting van de koepeltekst 10.30 uur: Besprekingen van de contracten in de werkgroepen 12.30 uur: Lunchpauze namiddag 14.00 uur: Besprekingen van de contracten in de werkgroepen 17.00 uur: Einde eerste Congresdag Zondag 17 mei 1998 10.00 uur: Opening van de tweede congresdag 10.05 uur: Verslag van de resolutiecommissie 10.30 uur: Tussenkomsten van de afdelingen 11.30 uur: Repliek Norbert De Batselier 12.00 uur: Stemming over de aangehouden amendementen en over het geheel van de teksten. 12.15 uur: Slottoespraak Louis Tobback 12.45 uur: Einde van het Congres. Inschrijvingen: Inschrijvingen voor dit Congres dienen te gebeuren via de Afdeling met melding aan het Federaal Secretariaat, zeker voor deelname op zaterdag. De federatie draagt traditioneel de lunchkosten voor haar afdelingsafgevaarden die tijdig in schreven, d.w.z. uiterlijk maandag 4 mei '98 (tel. 055/21.48.50 of 054/33.00.00 's avonds) België heeft het niet makkelijk gehad de laatste tijd. Ons zelfbeeld heeft klappen gekregen. Sterker nog: als je de me dia mag geloven, gaat het in dit land allemaal slecht. Maar tegelijkertijd roepen gezaghebbende internationale organi saties, zoals de OESO, de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling, die de 29 belangrijkste in dustriestaten verenigt, België uit tot het land met de beste sociale voorzieningen, de meest efficiënte mechanismen voor welvaartsverdeling, de minste armoede, en een land met één van de laagste criminaliteitscijfers in de wereld. Er zijn dus ook nog redenen om positief te denken. Na jaren van inspanningen zitten de overheidsfinanciën opnieuw op het goede spoor. We gaan slagen voor het Maastricht-examen en dat is een goede zaak. De weg naar de Europese muntunie ligt open. Met de invoering van de euro begint een nieuw hoofdstuk in de Europese politieke éénwording. Er komt meer ruimte vrij om te werken aan ons project, want de euro op zich is niet voldoende. Nu hij er is, moeten er verdere stappen gezet worden om ervoor te zorgen dat de baten rechtvaardig verdeeld worden. Ander zijds zullen door de invoering van de euro, de sociale ver schillen nog beter zichtbaar en het sociaal stelsel kwets baarder worden. Daarom moeten er nieuwe en betere Eu ropese regels en afspraken komen voor het sociaal overleg, voor de organisatie van het werk, voor de financiering van de werkgelegenheid en de sociale zekerheid, voor de belas tingen op kapitaal en bedrijven. Alle hens dienen aan dek te worden geroepen om te beletten dat het Rijnlandmodel ontmanteld wordt ten voordeïe van Amerikaanse remedies, die de verzorgingsstaat ten gronde richten. De opdracht voor de SP is om samen met de hele Europe se socialistische beweging, ervoor te zorgen dat de euro het instrument wordt om een socialer en democratischer Euro pa te verwezenlijken. Offensief als het kan om nieuwe kan sen te benutten, defensief als het moet om door bundeling van alle sociale krachten, historische verworvenheden te verdedigen. Dat is de kern van de SP-boodschap op 1 mei 1998. Zaterdag 16 mei 1998 om 19.30 uur (deuren open vanaf 18 uur) Ancienne Belqique, Anspachlaan 110 te Brussel De eerste dag van het Toekomstcongres wordt af gesloten met een flitsend cultuurfeest met diverse activiteiten Muziek: o.a. Elliot Murphy, Jo Lemaire, Armand, Gorki Circusschool Film: 'Pantzerkruiser Potemkin' van S. Eisenstein (met live begeleiding) Literatuur en poëzie Gratis toegangskaarten (max. 3 per aanvraag) die nen rechtstreeks telefonisch besteld bij Kd. Liliane Brams (SEVI) op tel. 02/552.02.21, en worden rechtstreeks naar de aanvrager opgestuurd. Uiter aard zijn nog kaarten beschikbaar op de VUB (dag van het Toekomstcongres) en op de Cultuurhappe ning zelf. ...I »i v..,

Voor Allen | 1998 | | pagina 3