CULTUUR ACTIVITEITENKALENDER Tentoonstelling: Gemeentelijk emancipatiebeleid in beeld Viering 50 jaar vrouwenstemre<ht: een socialistische terugblik 'Voor Allen"-1 mei 1998 9 door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE CSC-Vormingswerk i.s.m. SV-SW-Geranrdsbergen 30 april tot en met 31 mei 1998 vanaf 11 uur Taverne-Restaurant 'Hemelrijck', Oudenberg 2, Geraards- bergen Tentoonstelling: Gemeentelijk emancipatiebeleid in beeld Een foto-tentoonstelling rond het emancipatiebeleid in uw gemeente. Zes geboden van een emancipatie op verschillende beleidsterreinen in de gemeente. De tentoonstelling laat u zien hoe ook in uw gemeente werk kan gemaakt worden, van een efficiënt emancipatiebeleid. Dus meer dan een bezoek waard. CSC Ronse Zaterdag 9 mei 1998 Sunparks - De Haan De vrouwen vieren feest Viering 50 jaar vrouwenstemrecht, een socialistische terugblik met een tentoonstelling, cabaret, dia-reeks, en publicatie van een boek. Groepsdeelname. Vertrek aan het COC-gebouw te Ronse om 9 uur. Terug omstreeks 19 uur. Inschrijven kan bij Ingrid Masure, tel. 055/21.57.85. CSC Mediakring Geraardsbergen i.s.m. SV-SW Geraardsbergen Zaterdag 9 mei 1998 vanaf 11 uur Sunparkks - De Haan De vrouwen vieren feest Viering van 50 jaar Vrouwenstemrecht. Een socialisti sche terugblik met o.m. een tentoonstelling i.s.m. Am- sab, een cabaret, dia-reeks en publicatie van een boek. Groepsdeelname. Inschrijven kan bij: CSC: Jonny Lampens, tel. 054/41.82.90 - SVV - Yvette De Laeter, tel. 054/41.11.11 SV: Ilse De Henau, tel. 054/41.06.77 Vertrek om 9 uur aan het Volkshuis, Markt - Geraardsber gen. Terug omstreeks 17 uur. CSC Ronse Zaterdag 2 mei 1998 om 14 uur Stedelijk Textielmuseum - Ronse Tentoonstelling: Witte boorden en blauwe kielen De realtie tussen de patroons en de arbeiders in de Belgische textielnijverheid in de 19de en 20ste eeuw. Geleid groepsbezoek. Samenkomst aan de ingang van het Textielmuseum, toegang gratis. CSC-Vormingswerk Geraardsbergen i.s.m. SV en SW Hoewel de wet stelt dat vrouwen en mannen gelijk zijn, ziet de prak tijk er vaak anders uit. De gemeente is de aangewezen overheid om een daadwerkelijk be leid te voeren dat gericht is op het wegwerken van deze feitelijke on gelijkheid. De gemeentelijke overheid staat immers het dichtst bij de burgers en kan het meest soepel inspelen tussen de beleidsmensen en bevol king kan op dit niveau nog relatief gemakkelijk worden georgani seerd. Het is echter aan de hogere overheden om dergelijke initiatie ven te ondersteunen en actief te sti muleren. Alleen zij kunnen de ge paste voorwaarden scheppen waar binnen een actief gemeentelijk emancipatiebeleid alle kansen krijgt. Gemeentelijk emancipatiebeleid betekent: het beleid dat een ge meente kan voeren om het emanci patieproces van vrouwen in en vanuit de plaatselijke samenleving te ondersteunen en te stimuleren. Hoe het gemeentelijk emancipatie beleid er in de praktijk uitziet, wordt voor een groot deel bepaald door de plaatselijke situatie. Het is dan ook onmogelijk een ideaal mo del uit te werken, ieder zal zelf moeten uitmaken wat in haar ge meente wenselijk en haalbaar is. Essentieel voor elke gemeente is wel dat er voldoende politieke wil aanwezig is om écht werk te ma ken van een doordacht emancipa tiebeleid. Werk maken van emanci patiebeleid in de eigen gemeente begint dus altijd het best met een analyse van de plaatselijke situatie: in welke mate kunnen we de ge meente 'vrouwvriendelijk' noe men? Welke inspraakmogelijkheden zijn er in de gemeente voorhanden? En zijn hierin voldoende vrouwen ver tegenwoordigd? Waar kunnen vrouwen terecht met algemene of specifieke vragen over kinderopvang, echtscheiding, erfrecht, belastingen, gelijke kan sen... Bestaan er specifieke diensten of centra voor vrouwen en voldoen deze aan de behoeften? Hoe staat het met de kinderopvang in de ge meente? Pas na een grondige analyse kun nen conclusies worden getrokken, kan een aangepaste strategie wor den bedacht, prioriteiten worden gelegd én de gepaste structuren en het nodige personeel en middelen worden voorzien. Voor velen is Gemeentelijk Eman cipatiebeleid echter een abstract begrip dat vele ladingen dekt. Deze tentoonstelling laat zien hoe ook in uw gemeente werk kan ge maakt worden van emancipatie. De fototentoonstelling toont aan hoe emancipatie concreet gestalte kan krijgen op de verschillende be leidsterreinen. De tentoonstelling is te bezichtigen in het Taverne-Restaurant 'Hemel- ryck', Oudenberg 2 te Geraards bergen van 30 april tot en met 3 mei 1998, alle dagen vanaf 11 uur. Zeker en vast een bezoek waard. De Socialistische Vrouwenbewe ging 'SV en SVV' i.s.m. Amsab vieren feest met een feestelijke happening, een tentoonstelling en een cabaret op zaterdag 9 mei 1998 in Sunparks te De Haan. Het is nauwelijks 50jaar geleden dat vrouwen voor het eerst naar de stembus mochten voor de verkie zingen van de wetgevende kamers. Nu lijkt dit stemrecht vanzelfspre kend, maar toen was het een mijl paal in de politieke geschiedenis van ons land en een grote overwin ning voor de vrouwen. Het eind punt van de strijd voor gelijke rech ten was het echter nog lang niet. want ook vandaag is de politieke balans nog niet in evenwicht. Ook voor de socialistische bewe ging is de viering van 50 jaar vrou wenstemrecht een belangrijke ge beurtenis. De socialisten hebben in dertijd het algemeen stemrecht af gedwongen, maar vandaag zijn er die de opkomstplicht in vraag stel len. Dit kan niet voor ons, want de democratie is er voor iedereen, voor vrouwen en mannen. De Socialistische vrouwenbewe- CSC Dender Geraardsbergen Zondag 10 mei 1998 om 15 uur Bond Moyson, Dagmoedstraat - Schendelbeke 100 jaar Mei-boomplanting - Het planten voor de 100ste maal van een Mei-boom te Schendelbeke - Jeneverworp Gelegenheidstoespraak door Dirk Van der Maelen, Volksvertegenwoordiger - Overzichtstentoonstelling - Gezellig samenzijn Allen daarheen! ging SV en SVV nodigen u van harte uit om samen 50 jaar vrou wenstemrecht te vieren op zaterdag 9 mei in Sunparks De Haan. Programma 10.30 u.: onthaal 11.00 u.: toespraken door Léona Detiège, voorzitster SV en SVV en minister Johan Vande Lanotte. Voorstelling van de publicatie '50 jaar vrouwenstemrecht, een socia listische terugblik'. 11.30 u.: cabaret met Assunta Geens en Karin Van Steelandt 12.30 u.: opening van de tentoon stelling '50 jaar vrouwenstemrecht, een socialistische terugblik' Vertoning van de eerste socialisti sche verkiezingsspot voor vrou wen. Receptie met gelegenheidspraline. Presentatie: Kathy Lindekens. Namiddag doorlopend begeleide bezoeken aan de tentoonstelling en voorstelling van de diareeks 'Vrou wen in de beweging'. Iedereen is welkom op dit familie feest. Inschrijven tot 4 mei 1998 bij SV, tel. 02/548.34.71 of SVV, tel. 02/515.04.44

Voor Allen | 1998 | | pagina 9