Denderleeuwse 1 Mei-activiteiten, een grandioos succes Denderleeuw Fraai is anders Herzele inspraak voor de katten "Voor Allen" - 15 mei 1998 13 Bianca De Vos wint het verrassingspakket. Bloemenhulde van de mandatarissen. Een zicht op de aanwezigen tijdens het eetfestijn. Als voorzitter van de plaatse lijke SP-afdeling wens ik alle medewerkers aan de verschil lende 1 Mei SP-activiteiten en alle deelnemers en aanwezi gen op de 1 Mei-manifestaties van harte danken. Het is gran dioos Op de 1 Mei-kaartin- gen zowel in Iddergem als in Welle waren heelwat kaartlus- tigen op afgekomen. Een aan trekkelijke prijzenpot en een Traditioneel wordt door de plaatselijke SP-afdeling op 1 Mei een bloemenhulde ge bracht aan de monumenten van Prosper De Bruyn en Armand De Pelsmaeker. Al even tradi tioneel wordt aan het gemeen tebestuur gevraagd de genoem de monumenten tegen die da tum een opknapbeurt te geven. Ook dit jaar geschiedde dit en werden inderdaad de monu menten van een poetsbeurt voorzien. Alleen heel spijtig dat het mo nument van Armand De Pels maeker op het sportpark inge pland stond te midden een wildgroei van gras. Een zielige aanblik. Fout van het onge coördineerd werken tussen ge meente en FC Denderleeuw waarbij blijkbaar de ene niet meer weet wat behoort tot de andere en welke verantwoorde- gezellige sfeer met een fijne bediening zorgden voor een prachtige avond. Ook de tradi tionele bloemenhulde aan de monumenten van Prosper De Bruyn en Armand De Pelsma eker samen met de 1 Mei-op tocht te Aalst, kende heelwat belangstelling vanuit Dender leeuw. Het eetfestijn van 2 en 3 mei dat als afsluiter van de 1 Mei-manifestaties moest die- lijkheden de ene moet opne men t.o.v. de andere met als enig resultaat het laten verloe deren van een stuk gemeentelij ke geschiedenis, het creëren van permanente ruzies zonder resultaat m.a.w. gemeentelijke laag bij de grond gevoerde po litiek op zijn best om datgene niet te moeten doen wat men nen, kende een overweldigend succes. Niettegenstaande het lange mei-week-end hielden heelwat sympathisanten eraan ons hierop een bezoek te bren gen. Ze werden zeker niet ont goocheld want de maaltijden die er werden geserveerd wer den door allen als kwaliteit bestempeld, evenals de bedie ning die meer dan eens de op merking kreeg erg verzorgd te zijn. Deze lof is zeker een stimu lans om de ingeslagen politie ke weg als de aangeboden par tijwerking verder te zetten. Dank zij het goede team-werk van onze bestuursleden, aan gevuld met een team van jong socialisten, werden deze 1 Mei-activiteiten een totaal succes. De komende dagen worden er nu de voorbereidselen gelegd naar een grootse viering, in oktober, van 75 jaar SP-afde- ling Denderleeuw. Op het politieke vlak worden moreel verplicht is en wat de Denderleeuwenaren ook ver wachten van deze meerderheid op een dag zoals 1 Mei. Als ge meentelijke SP-fractie zullen wij niet nalaten dit feit aan te klagen tijdens de volgende ge meenteraadszitting. Firmin Verbrugge een aantal traditionele activi teiten hernomen. Zo zal vanaf de maand mei, één donderdag in de maand, een contactdag gehouden worden waar u te recht kan voor allerhande in formatie alsmede voor het in vullen van documenten (vb. belastingsaangiftes). Deze contactdag gaat door in de lo kalen van Bond Moyson van 18 tot 19 uur. Tijdens deze contactdagen zal er steeds een gemeenteraadslid en een Het zal je maar overkomen als schepencollege: lastige leden bin nen de grootste meerderheidspartij die zich niet genoeg bij de zaak be trokken voelen, de oppositie die te pas en te onpas klaagt gepasseerd te worden en dat er onvoldoende commissies bijeen geroepen wor den. Nu vindt Tuurken dat er in derdaad wel wat meer van dergelij ke commissies zouden mogen bij een komen om de eenvoudige re den dat daar de mogelijkheid be staat om eens grondig te discussië ren over punten die de gemeente aanbelangen, in aanwezigheid van technici en zonder dat er teveel show wordt gegeven en voor de tri bune gesproken... want geen pers aanwezig op deze besloten verga deringen. Toont het college nu eens zijn goede wil en roept de commi- sie openbare werken bijeen om de belangrijke zaken zoals de oprich ting van een verkeerscommissie OCMW-raadslid aanwezig zijn. De data verschijnen in Voor Allen maar mocht u twij fels hebben dan belt u naar Bond Moyson Denderleeuw en daar zullen zij u zeker te woord staan. Aan allen die ons een bezoek brachten op een van onze ma nifestaties, mijn oprechte dank. Hopelijk tot een volgen de keer Firmin Verbrugge voor Herzele te bespreken, en ook o.m. de inrichting van de Resse- gemstraat, zoals iedereen die het Herzeels gebeuren wat volgt, weet, een delicaat punt. Allez, bij de aan wezigen waren de verwachtingen groot... tot bleek dat er om 8u30 (vergadering begon om 8 u.) onvol doende stemgerechtigde leden aanwezig waren om geldig te kun nen vergaderen. Liefst 3 van de de CVP, 1 van de VLD en zowaar LEEF stuurden hun kat, zonder zich zelfs te verontschuldigen. Kwestie van elementaire beleefd heid newaar. Gevolg: vergadering uitgesteld, de gemeenschap op kosten gejaagd en Tuurken weer een illusie armer... En op de gemeenteraad volgende keer zullen we met zijn allen meer commissies eisen... maar de katten veroveren verder het gemeente huis. Tuur Pikuur Verloedering alom. De SP-kaartingen. A*N**I

Voor Allen | 1998 | | pagina 13