't Is géén cafépraat J CSC-Ninove en de traditionele 1 Mei-viering 14 15 mei 1998 - "Voor Allen" Ter gelegenheid van wegeniswerken en de aanleg van een fietspad aan de Edingsesteenweg vanaf Ninove, over Meer- beke tot Denderwindeke, zal de Stad Ninove ook de riolering vernieuwen. De bestaande riolering zal over een afstand van 60 m vervangen worden door een nieuwe riolering, wel ke rechtstreeks aansluit op de collector Lavendelbeek. Het totale stadsaandeel bedraagt 11.744.986,-BEF, BTW inbegrepen. Het Vlaams Gewest geeft nog 50 betoelaging op de rioleringswerken, nl. op het bedrag van 8.371.000,- BEF of 4.200.000,-BEF. Eindelijk zal de ontsluitingsweg vanaf de Rode Kruisstraat richting Ameiveldstraat - binnen het B.P.A. Polderkwartier - kunnen aanbesteed worden. De gemeente raad keurde een nieuw vereenvoudigd en milieuvriendelij ker ontwerp goed, dat geraamd wordt op 2.934.916,-BEF (BTW inbegrepen). De aanpalende eigenaars Geraardsbergsestraat, Ameiveld en Polderbaan zullen aldus in de mogelijkheid gesteld wor den een garage te bouwen. De gemeenteraad behandelde tijdens de laatste zitting de sluiting van de postkantoren in de deelgemeenten Okegem en Appelterre-Eichem. De gemeenteraad besliste zich met klem te verzetten tegen de voorgenomen sluitingen van de postkantoren Okegem en Appelterre. Deze sluitingen betekenen dat een groot deel van de bevol king van de dienstverlening van een lokaal postkantoor ver stoken blijft en erger nog dat de eerste en zwaarst getroffe nen de ouderen en mindermobielen zijn. De sluitingen van de desbetreffende postkantoren treft eveneens een vrij belangrijk deel van onze bevolking in die zin dat voor de bediening van het openbaar postbedrijf, ki lometers verplaatsing moeten doen. Tevens betekenen deze sluitingen een verdere afbraak van de openbare dienstverlening en een economische ontmante ling van beide dorpskernen. De economische ontmanteling voegt zich bij reeds eerder genomen beslissingen van slui ting van andere postkantoren op het Ninoofse grondgebied. Hetgeen voor de Ninoofse gemeenteraad onaanvaardbaar is. De gemeenteraad vraagt in het belang van de Ninoofse bevolking dat de beslissingen terzake dan ook onmiddellijk worden ingetrokken. De gemeenteraad was eveneens unaniem akkoord met een voorstel de Stationsstraat te beschermen als stadsgezicht. Op die manier kunnen de typische gevels van de 19de-eeuw- se burgerhuizen beter worden bebaard. De markante herenhuizen hebben nog goed bewaarde ge vels. De inventaris van het cultuurbezit in België beschrijft deze als verzorgde bepleisterde en beschilderde heren- en burgerhuizen, met verspringende kroonlijsthoogte en een ritmische aanwending van de balkon, daterende uit de twee de helft van de negentiende eeuw". Door het stadsbestuur zullen nog dezelfde initiatieven ge nomen worden naar oudere merkwaardige woningen te Ni nove. Een ander belangrijk punt was de goedkeuring van de aan leg van een voegangersbrug over de Dender. Volgens de huidige stand van de bevindingen van het struc tuurplan is een derde verbinding tussen beide Denderoevers te Ninove zeer interessant. De aanleg van een voetgangersbrug ter hoogte van het stad spark zou voor de schoolgaande jeugd een verkeersveilige verbinding vormen tussen het jaagpad en aan de overkant aanwezige scholen en tevens voordelen bieden op recreatief, economisch en toeristisch vlak. Jacques Timmermans Ninoofs CSC-voorzitter Jacky Schuermans met zijn kwartet Griekse serveuskes. NINOVE Bekende adepten van de Griekse specialiteitenstand van CSC-Ninove. 1 Mei blijft voor de socialisti sche beweging te Ninove een traditionele topdag. En uiter aard ook de vooravondviering. Het uitstekende samenwer kingsverband SP-JS-CSC had voor beide activiteiten voor nogal wat uitschieters gezorgd een eminente gastspreker als Minister van Staat Willy Cla- es, swingen in het Volkshuis café op sixties-covers (we waanden ons bij tijd en wijle in een opnamesessie van Cliff Richard barbecue op de bin nenkoer, degustatiestands van JS (met het frisse weertje gin gen de gewone en fruitjene- vers er nogal in) en CSC-Vor mingswerk (Griekse drankjes en hapjes), de hobby-werk stukjes van onze vrienden-se nioren, mattetaart lekkere koffie van CSC-Pollare, enz., dit alles met verve ingespeeld door meeslepende dixieland- jazz van Wim Schoup en Co. Vergeten we uiteraard de suc cesvolle straatbolling niet (maar daarover een aparte JS- bijdrage. Vergeet alvast niet de datum van 13 juni te noteren. Dan kan men vanaf 15 uur in het Volkshuis terecht voor de jaar lijkse degustatie van verse Hollandse maatjesharing. Tot dan. SP-Voorzitter Johnny Debbaut zette Willy Claes in de bloe metjes; nadien volgde ook nog de bekende 1 Mei-litho van Rufln De Decker. 000 000

Voor Allen | 1998 | | pagina 14