Gewezen Volksvertegenwoordiger en Schepen Robert VAN TRIMPONT overleden Jongsocialisten 1 Mei-Straat-bolling is 'Jo,,f Wij gaan door Opnieuw 7 nieuwe S.P.-leden te Ninove CSC-Pollare richt wielerwedstrijd in Derde 1-Meikwis opnieuw een succes te Herzele "Voor Allen"-15 mei 1998 15 Week na week wordt de in spanning voor de ledenwer ving volgehouden te Ninove. Vandaag kunnen wij de vol gende ledenwinst publiceren - Guy Van Brantegem - Nino ve 1 nieuw lid - Jef Van Genechten - Ninove 1 nieuw lid -Kristel Van den Bossche - Voorde 2 nieuwe leden -Jacques Timmermans - Ni nove 3 nieuwe leden Dus alweer 7 nieuwe leden, wat sedert nieuwjaar een to taal van 63 nieuwe leden bete kent. Maar de SP-Groot-Ninove heeft nog wat achterstand op te halen. Wie volgt het goede voorbeeld Gelieve de resultaten te mel den op het secretariaat van Jacques Timmermans. Vorige stand 56 nieuwe le den. Bijkomend 7 nieuwe leden. Nieuwe totaalstand 63 nieu we leden. Op zaterdag 30 mei vanaf 13 u. wordt er in Pollare een wie lerwedstrijd georganiseerd. In samenwerking met de V.W.F. staat CSC-Pollare in voor de practische organisatie. Er wordt gekoerst in 5 catego rieën, die uitkomen in 3 reek sen. Start en aankomst bevin den zich op Pollare-dorp. De renners dienen 36 maal de verkeersvrije omloop van 4,5 km af te leggen. De omloop ziet er als volgt uitPollare- dorp, Nekkersput, Pollare- baan. Roe, Steenberg, Flieren- dries, Roost, Pollare-dorp. De laatste reeks zal ongeveer rond 18 u. gedaan zijn. Het bestuur van CSC-Pollare verwacht alle wielerliefheb- bers op deze sportieve mani festatie. Voor de derde keer al organi seerde de SP/CSC afdeling Herzele zijn 1-Meikwis. Liefst 8 ploegen namen deel en streden om de wisselbeker ge schonken door Staatssecretaris Jan Peeters. In een eerste deel beantwoordden de ploegen vra gen over socialisme, sport, cul tuur, actualiteit en Herzeelse toestanden, waarna tijdens de pauze genoten werd van een drankje en "frikandon met krie ken", wat alle aanwezigen zich goed lieten smaken. Na de pau ze werd de praktische proef af genomen die er dit jaar in be stond om geblinddoekt 5 soor ten kaas (proberen) te raden. Voorwaar geen gemakkelijke opgave, zo bleek. Toch werd het nog een spannende finale en was het uiteindelijk de ploeg van Herzele 2 die met de beker naar huis ging. Zij mogen de smaakpapillen van Gisele dankbaar zijn. In een ontspan nen sfeer (het merk koffie dat door de ploeg van Borsbeke werd uitgevonden om de secre taris-generaal van de UNO aan te duiden was zeer origineel), werd de 1 Meidag besloten, zonder daarom de essentie van deze dag uit het oog te verlie zen. Toch nog een speciale pro ficiat voor de 2 jongerenploe- gen die de uitdaging aangingen en een bedank voor de leden van de jury voor hun tel-werk. De uitslag 1Herzele 2 2. Bond Moyson 3. St.-Lievens-Esse 4. Herzele 1 5. Borsbeke 6. Hillegem Dansmariekes 8. "Sp"ice-girls Dirk Van Melkebeke SP-Wijk Strijpen gevonden Tijdens het Moederfeest van de SP-Wijk Strijpen op zater dag 9 mei 1998 in het Ont moetingscentrum werd een sierspeld gevonden. Deze kan worden afgehaald bij de voorzitter, Willy De Meulenaere, tel. 09/360.98.53. CC De Brug Zottegem CC De Brug Zottegem organi seert op donderdag 28 mei 1998 in het Volkshuis te Zotte gem, Markt 8 een info-namid- dag met als thema's -pensioenen, laatste stand van zaken - welvaartsvastheid. Voor info Eddy Quintens, tel. 053/78.78.78. Op 20 april 1998 is Robert Van Trimpont overleden te Ninove. Geboren te Geraards- bergen op 14 juli 1917, be reikte Robert bijna de leeftijd van 81 jaar. Op vrijdag 24 april 11. werd Robert in strikte familiekring bijgezet in het collumbarium te Ninove. Op politiek vlak had vader Omer hem het voorbeeld ge geven. Eerst was Omer Van Trimpont federaal S.P.-secre- taris, om in 1946 de eerste so cialistische Burgemeester te Ninove te worden. Hij bleef dit tot zijn dood in 1954. Zoon Robert was eerst als vrijgestelde actief in het A.B.V.V. als secretaris te Ni nove. Bij het vertrek van De- bunne als Burgemeester te Aalst en volksvertegenwoor diger kwam Robert als 1ste plaatsvervanger in de Kamer van Volksvertegenwoordi gers. Hij bleef dit slechts één periode. Robert kwam ook in de Ni- noofse gemeenteraad op 9 ja nuari 1959 en werd meteen Schepen van Openbare Wer ken. Dit bleef hij tot 30 maart 1965 en stopte toen met poli tiek. In zijn verdere beroepsleven had Robert het niet 40 gemak kelijk. Maar met de zorg van echtgenote Julia en de kinde ren Johnny, Jean-Pierre en Omer heeft Robert nog een gelukkige oude dag gekend. Behoudens de moeilijke ver plaatsing ten gevolge zijn handicap aan zijn been, bleef Robert in goede gezondheid en tot de laatste dagen helder van geest. Dagelijks las hij boeken uit de Stedelijke bibli otheek. Hij overleed tenge volge een hartaderbreuk en heeft dus - gelukkiglijk - niet geleden. Aan echtgenote Julia, kinde ren en kleinkinderen en de ganse familie betuigen wij langs deze weg onze oprechte en innige deelneming. S.P.-Groot-Ninove De eerste "1 Mei-Straat-bolling", georganiseerd door de Jongsocia listen mag zeker en vast als ge slaagd worden beschouwd. 16 teams van elk 3 deelnemers du elleerden telkens, met rechtstreek se uitschakeling, naar de overwin ning. Reeds in de eerste ronde was het al duidelijk dat er een paar pe- letons waren die zich als ware "professionals" manifesteerden. Andere "beginners" waren daarom zeker niet teleurgesteld. Opvallend was dat slechts één volledig vrou welijk team Annick, Anne en Eve lyn) de handschoen opnam tegen de "mannelijke overmacht". Maar zoals blijkt uit de uitslag stonden alle deelnemende dames zeker hun mannetje. Naarmate de schifting verder ging, werd de spanning groter. Zo wer den er 2 boeiende halve finales af gewerkt. In de eerste halve finale werd de ploeg van CSC-Ninove nipt verslagen door het team van Schepen Fons Schorreel (12-10). In de andere halve finale toonde het peleton van Hedwig Matthijs zich duidelijk de betere dan dit van Etienne Schoup, Paul Dehaes en Herman Van Damme (11-4). De climax van een amusante na middag was een finale die betwist werd op het scherp van de snee. Wat natuurlijk enkele geanimeerde discussies opleverde. Deze werden dan ook zeer gesmaakt door de toeschouwers. Doch de jury nam telkens resolute beslissingen. Na een spannend halfuurtje kroon de het team van Schepen Fons Schorreel zich als winnaar van de JS-straatbolling (11-7). Dit leverde hen het winnende prijzengeld van 3.000,-BEF op. Een zeer geapprecieerd gebaar van dit team was dat zij het volledige prijzengeld terugschonk aan ons en dit ter ondersteuning van onze Jongsocialistenwerking. Ook Paul Dehaes volgde hun voorbeeld. Langs deze weg wensen wij de milde schenkers in het bijzonder hiervoor te danken. Naast alle deelnemers wensen wij tevens een speciaal dankwoord te richten aan onze vriend Etienne Schoup voor zijn deskundige hulp bij de organisatie van deze activi teit. Ter vervollediging geven wij hier de eerste 8 teams 1Fons Schorreel, Rudy Eeckhout en Mark Bursens. 2. Hedwig Matthys, Eddy Du Foor, Philemon Cooreman. 3. Jackie Schuermans, Chris Van Coppenolle, Georges De Ville. 4. Etienne Schoup, Paul Dehaes, Herman Van Damme. 5. Thérèse, André en Freddy Wal- ravens. 6. Annick Evenepoel, Anne Van den Berghe, Evelyn Van Coppe nolle. 7. Hubert Wachtelaer, Johnny Deb- baut, Johnny Taillieu. 8. De Reygaerts-vrienden. Wij geven mekaar zeker afspraak volgend jaar,... misschien wel vroeger, voor de 2de uitgave van onze "Jongsocialisten-Straat-boI- ling" Wim Wachtelaer

Voor Allen | 1998 | | pagina 15