Lenteoffensief in Maarkedal 1 Mei - U was present... en met velen te Ronse VDAB-bouwopleidingen te Oudenaarde 16 15 mei 1998 - "Voor Allen" Dat de SP-CSC afdeling Maarkedal de voorbije en de komende weken zeer aktief zal zijn is nu wel geweten. Op 17 april jl. was er een al gemene ledenvergadering met op de agenda de voorberei ding van het komende toe komstcongres met een toelich ting van de koepeltekst en de verschillende contracten door Volksvertegenwoodiger Julien Verstraeten. Hij stipte daarbij aan dat de afdelingen een rui me inbreng kunnen hebben in dit, voor de toekomst zeer be langrijk SP-Congres door het indienen van amendementen op de voorliggende teksten. Vooraleer over te gaan tot een gedeeltelijke herverkiezing van het bestuur gaf uittredend penningmeester René Veys een financieel overzicht van de laatste jaren. Zijn taak wordt voor de ko mende jaren overgenomen door Wendy Hanssens, waar mee de verjonging binnen de SP-afdeling Maarkedal wordt verder gezet. Het bestuur wenst Wendy dan ook veel succes toe! Ter gelegenheid van de 1 mei feestelijkheden waren de RO- SA's zeer actief in Maarkedal. Ilse, Wendy, Fran^oise en Marleen brachten samen met de SP-bestuursleden Jeanine, Denis en Mare een persoonlijk bezoek aan alle S P-leden waarbij hen een kleine attentie en een informatiefolder over 'ROSA' werd aangeboden. Een initiatief dat ten zeerste werd gewaardeerd door de SP-leden. Op vrijdag 29 mei 1998 om 20 uur staat de volgende akti- viteit op het programma. Als één van de eerste SP-CSC-af- delingen in de federatie wordt een info-avond georganiseerd met als thema de 'Euro'. Nu België, sinds het 1 mei weekend, officieel is toegetre den tot de Euro is het moment aangebroken om enige toe lichting te verschaffen over de gevolgen van het invoeren van de 'Euro' voor de bevolking. Euro-parlementslid Ann Van Lancker en Dirk Van der Mae- len, Volksvertegenwoordiger, de euro-specialisten van de SP zullen ons informeren over de invoering van de Euro in ons land. Na de uiteenzettingen zal er voldoende tijd beschikbaar zijn om alle mogelijke vragen te stellen aan beide sprekers. Het Maarkedalse SP-CSC-be- stuur nodigt dan ook iedereen uit voor deze informatieavond die doorgaat in het Adminis tratief Centrum Valerius De Saedeleer, Nederholbeek 1 te Etikhove. De toegang is gratis, alvast een aanrader. Marleen De Potter Er wordt nogal eens voorge houden dat de 'gewone man' de politieke instellingen stel selmatig de rug toekeert naar de politieke instellingen, meer zelfs, zich resoluut distantieert van alles wat betrekking heeft met het politieke bedrijf. Want, zo beweren althans on ze tegenhangers, niets werkt nog goed in dit land, het justi tieapparaat zou zieltogen, de veiligheidsdiensten modderen maar wat aan, het bestaand de mocratisch model heeft afge daan, alles en iedereen moet er uit... Zij menen wellicht via een 'sloophamers-strategie' ge noeg losvliegend zand op te werpen, om diezelfde 'gewo ne man' te verblinden, en bin nen de kortste keren de rijpe vruchten in de schoot gewor pen te krijgen. Wel, blijkbaar pakt dit niet, blijkbaar is de man van de straat, niet het domme per soontje, waarmee men maar eventjes de stoep zal aanve gen, en hem moeiteloos kan inrijven, als men maar genoeg met vuil gooit. Blijkbaar is 'jan met de pet' en 'jan met de hoed' helemaal niet bereid om zijn jarenlange strijd voor betere levensom-, standigheden nu snel eventjes terzijde te schuiven, om blin delings achter platvloerse de magogen, aan te hollen, die ervan dromen ons democra tisch bestel zo snel mogelijk aan splinters te hakken, om het te kunnen vervangen door: 'ik ben de baas, gij moet zwij gen'. Wel, heren..., ook in Ronse hebben wij slechts nieuws voor u. In onze stad zijn er nog hon derden mensen die de demo cratie in het hart dragen, die spontaan de socialistische ge dachte, de gehechtheid aan de solidariteit willen beklemto nen, die NIET willen opgejut worden, en die grondig over tuigd zijn dat de sociaal-de mocratie nooit kan en zal wor den weggeveegd. Die weten de Socialisten voor onze stad nieuwe toekomstperspectie ven bieden, en die weten dat ZIJ de enige garantie zijn om onze stad terug bruisend, le vend en dynamisch te maken. Beste vrienden, ik verwoord hier maar een beetje, wat u krachtig en duidelijk hebt aangetoond, door in grote ge tale mee op te stappen in onze 1 MEI OPTOCHT. Tot spijt van wie het benijdt... U was present... U bewijst dat de Socialisten in Ronse STERK staan, u hebt duidelijk te kennen gegeven dat onze mandatarissen GOED WERK LEVEREN, dat NIEUWE OPTIES van een dynamisch partijbestuur uw goedkeuring wegdragen, en dat u zich PAL OPSTELT achter een Socia listisch samenlevingsmodel. Wel: wij danken u daarvoor van harte. Wij danken u voor uw aanwe zigheid en uw steun op 1-MEI en wij danken u voor het als dusdanig uitgedrukte vertrou wen, dat ons alleen maar nog meer zal aanzetten om een nieuw en nog groter verkie zingssucces te bewerkstelli gen bij de volgende legisla tuur. J. Verledens Dat er in de bouwsector nood is aan geschoolde en gemoti veerde werkkrachten is een bekend gegeven. VDAB-Training Opleiding is op dat vlak in de regio Aalst-Oudenaarde erg actief en dit meestal in samenwer king met het FVB, het Fonds voor Vakopleiding in de Bouwsector. In de regio Aalst-Oudenaarde heeft VDAB een brede waaier aan bouwopleidingen. In het T&O-centrum in Zottegem kunnen geïnteresseerde kandi daten onmiddellijk starten met een opleiding torenkraanbe- stuurder of wegenbouwarbei der. Het centrum in Dender leeuw biedt direct opleidings kansen als bekister, metselaar of vloerenlegger. In het T&O- centrum in Oudenaarde is er plaats voor kandidaat-metse laars en stukadoors. Geïnteresseerde werkzoeken den kunnen zich aanmelden bij Francois De Pauw op tel. 053/66.28.01 of bij Jan De Novette op tel. 055/31.50.80. De opleidingen zijn volledig gratis en het FVB voorziet in een premie bij een aansluiten de tewerkstelling in de bouw sector. SP-CSC-Maarkedal De SP-SCS-afdeling Maarkedal, nodigt alle inwoners van Maarkedal uit voor een gespreksavond "Europa na de Euro" met als gastsprekers Ann Van Lancker, Euro-parlementslid en Dirk Van der Maelen, Volksvertegenwoordiger. Deze gespreksavond heeft plaats op vrijdag 29 mei 1998 om 20 uur in het Administratief Centrum "Valerius De Saede leer", Nederholbeekstraat 1 - Maarkedal. De toegang is gratis en iedereen is welkom

Voor Allen | 1998 | | pagina 16