Nieuws uit de Brakelse gemeenteraad ATB Pinksterweekend te Sinspelt-Monchau Meusch, de Renaultfabriek van Ronse Moeder- en Vaderfeest bij SP-CSC Eine-Heurne-Mullem Moeder- en Vaderfeest SP-CSC Ename-Nederename-Welden "Voor Allen"-15 mei 1998 17 De SP Ronse deelt de veront waardiging van de arbeiders en bedienden van de firma MEUSCH. Het is ongeoor loofd dat de directie niets ge daan heeft om het faillisse ment te vermijden. Waarom werd niet gezocht naar een overnemer op het moment dat het bedrijf nog operationeel en dus verkoopbaar was? Waar om werden sedert '96 de werknemers in de onderne mingsraad wandelen gestuurd als zij hun ongerustheid uit drukten omtrent de leefbaar heid van de onderneming? De werknemers hebben na de brand in '94 alles gedaan om hun bedrijf draaiende te hou den. Zij aanvaarden een grote re flexibiliteit, zij waren be reid overuren te kloppen, som migen gingen zelfs tijdelijk naar Duitsland werken. Is de sluiting hun enige bedank voor al hun inspanningen? Het stadsbestuur heeft na '94 alles in het werk gesteld om het bedrijf in onze stad te hou den. Het heeft de directie kun nen overtuigen om niet te de- lokaliseren naar Leuze. Het bedrijf kreeg een vrijstelling van gemeentebelastingen voor een periode van vijf jaar. De Vlaamse Gemeenschap kwam over de brug met aanzienlijke subsidies. Dit alles bleek de directie niet te stimuleren om het voortbestaan van Langs deze weg houden we er aan al onze leden en hun fami lie uit te nodigen voor het jaar lijks Vader- en Moederfeest op zaterdag 6 juni 1998 in de zaal Casino, bij Tony en Hilde. De deuren gaan open om 11.30 uur voor het Aperitief, klaarge maakt door de bestuursleden en te bekomen aan een democrati sche prijs. Gratis etentje voor de SP-leden Eine-Heurne-Mullem met op het menuGastronomisch Breughelbuffet en dessert. Deelname kosten-waarborg van Op zondag 7 juni 1998 om 15 uur organiseert de SP-CSC-af- deling Ename-Nederename- Welden haar jaarlijks Vader en Moederfeest in café De Sterre te Nederename. Er is gratis koffie met melk- of rozijnenbrood voor de SP-le- den. Niet-leden betalen 100,- frank. MEUSCH te vezekeren. Thans staan 272 werknemers op straat. Het aantal volledige werklozen te Ronse stijgt daarmee van ongeveer 1.350 naar meer dan 1.600. Dit is een stijging van de werkloos heidsgraad met 20%. Deze so ciale catastrofe was goed voor een minuutje aandacht in het TV-journaal. MEUSCH is voor Ronse wat RENAULT was voor Vilvoor de. Wanneer zal de overheid tussenkomen? Waar blijven de speciale begeleidingsmaatre gelen? Wat gaat men doen om de werknemers zo vlug moge lijk te herplaatsen? Deze sluiting toont opnieuw aan dat het probleem van de tewerkstelling in Ronse meer dan dringend moet aangepakt worden. Wanneer gaat men eindelijk de dossiers van het doortrekken van de N60 en de nieuwe industriezone aanpak ken? Dat zijn de broodnood- zakelijke voorwaarden om" nieuwe investeerders aan te trekken. Het is niet omdat wij in de uithoek van Vlaanderen leven dat onze mensen geen recht zouden hebben op eigen werk in eigen streek. De SP Ronse zal blijven ha meren op deze punten, tot men in Brussel met de centen op tafel komt. Chris Van De Wijgaert 200,-frank (teruggave bij aan komst). Daarna kan men koffie taart aanschaffen. Er is tevens een geschenk voorzien voor Vader en Moeder. Inschrijven kan men tot zondag 31 mei 1998 op het secretariaat van Julien Verstraeten, tel. 055/31.43.69. De geplande fietstocht van 29 mei is verschoven naar een latere datum. De boottocht is geanuleerd en zal vervangen worden door een busreis in de maand augustus. Gastspreker is Vlaams Volks vertegenwoordiger Jacques Timmermans. Inschrijven kan tot zondag 31 mei 1998 bij de verschillende bestuursleden van de afdeling, tel. 055/31.42.74 (Ghijs Lilia- ne). Er is tevens voor elke aanwe zige vader en moeder een ge- Op de zitting van de gemeen teraad te Brakel van 27/04/'98 11. werd de rekening van het jaar 1997 ter goedkeuring voorgelegd. Daar bleek dat de begrotings rekening een nog nooit gezien resultaat vertoonde van meer dan 95 miljoen Dit is het gevolg van een ge daalde leningslast enerzijds (ingevolge de verplichting door de hogere overheid opge legd om de eerste schijf van dexia miljoenen aan te wen den ter delging van leningen met de zwaarste rentevoet) en het herschikken van langlo pende leningen met een hoge rentevoet en anderzijds inge volge de ontvangst van een tweede schijf "dexia miljoe nen" ingevolge de beursgang van het gemeentekrediet. Dit leidt tot de absurde situatie dat niettegenstaande de ge daalde leningslast en de geste gen inkomsten, de belasting druk nog is toegenomen in 1997. Met andere woorden niette genstaande de gestegen in komsten moet de Brakelse be lastingbetaler steeds meer be talen En dan te bedenken dat bij de verkiezingen in 1994 door de huidige meerderheid werd be- Opendeur in KTA Geroardsbergen De Directie, het personeel, de vriendenkring en de leerlingen van het KTA Geraardsbergen, nodigen iedereen uit naar de 'Opendeurdag' op zondag 17 mei 1998 van 14 tot 19 uur in de gebouwen van het KTA, Papiermolenstraat 103 te Ge raardsbergen. De 'School in werking' biedt u demonstraties, tentoonstel lingen, toneelopvoeringen en een modeshow in de diverse werkplaatsen en lokalen. Een goede studiekeuze begint bij een degelijke informatie. Daarom verwachten we u al len zeer talrijk. Invullen belastingsaangiften te Aalst Het ABVV Aalst stelt zich ter beschikking om de belastings aangiften 1998 in te vullen op de volgende data - zaterdagvoormiddag 16.05-23.05-30.05-06.06 en 20.06 van 9 tot 12 uur - woensdagavond 20.05-27.05-03.06- 10.06 en 17.06 van 17 tot 19 uur ABVV-feestzaal (2de verdie ping), Houtmarkt 1 - Aalst. loofd om de personenbelas ting te verlagen met 15 Van misleiding gesproken Op zelfde gemeenteraad kwam ook de aankoop van brandweerwagen met autolad der ter sprake (afkomstig van het brandweerkorps te Den- dermonde). Raadslid Tortelboom uitte he vige kritiek daarop, aange zien -het ging om een ladder van het jaar 1961, derhalve maar liefst meer dan 37 jaar oud; (waarvan weliswaar de op bouw was vernieuwd in 1991, maar dewelke toch een aantal mankementen vertoonde) - de vrachtwagen dateerde van het jaar 1981 en derhal ve ook reeds 17 jaar oud; -de gemeente Brakel daarop een schriftelijk bod had uit gebracht ten bedrage van 300.000,-fr., terwijl het tweede hoogste bod slechts 60.000,-fr. betrof??!! Redenen waarom de SP-frac- tie zich onthield bij de stem ming. Op zelfde zitting werd door ondergetekende de goedkeu ring gevraagd van de "deonto- logische codevan het raads lid (afschaffen van "vriend jespolitiek" en het leiden van ATB Geraardsbergen organi seert op 30-31 mei en ljuni 1998 zijn jaarlijks Pinkster weekend met dit jaar als be stemming Sinspelt bij Mon- chau in Duitsland. Een dorpje in het romantische Enz-dal. Diepe dalen, uitge strekte heiden, dichtbeboste hellingen èn zuivere boslucht typeren deze ideale wandelre gio. Historische schatkamer: de burcht van Neuerburg (op 6 km.), de 2 kastelen van Vian- den (op 12 km.) én de volledi ge 'Altstadt' van het beroem de Echternach (op 30 km.). Vertier valt er te beleven in de 'bierstad' Bitburg (op 18 km.) en 'Belgendorp' Kvlburg (op 30 km.). Kinderen voelen zich aange trokken tot het zwemparadijs van Neuerburg. tropische die renwereld van Fliessen (op 25 km.) en tot het Gondorfer wildpark (op 29 km.) of tot het 'Adler en Wolfspark' (op het "dienstbetoonbij het be handelen van aanvragen) waarop de meerderheid wel moest ingaan. Alhoewel men zich toch de vraag kan stellen waarom zij daartoe niet zelf het initiatief genomen hebben of zou dit o.a. te maken hebben met het feit dat bepaalde Brakelse po litici aan "schijndienstbetoon doendoor de indruk te wek ken dat zij bij de goede afloop van het dossier daadwerkelijk zijn tussengekomen (zonder dat dit was gevraagd) en bo vendien ongevraagd burgers aanschrijven, hetgeen verbo den is bij de deontologische code. Tenslotte werd het door mij aangebrachte punt m.b.t. de invoering van de vrijwillige vierdagenweek voor het per soneel verwezen naar een commissievergadering. Op de vraag om voorafgaan delijk het personeel daarover te bevragen teneinde te infor meren of deze daarin geïnte resseerd zijn, werd niet inge gaan Van democratische besluitvorming gesproken Wordt vervolgd. Johan Thomas 65 km.) in Gerolstein. Verblijf: Auberge Altringer Langs de dorpsstraat, aan de rand van het eigen 1 ha. grote park (gesneden door de smalle Enzlach-rivier). Aangenaam hotel. Eifeler ont bijtbuffet en 3-gangenmenu. TV-ruimtes, jachtkamer met open haard, bar en zonneter ras. Gratis gebruik van: speel tuin, minigolf, tennis, solari um en (niet afgesloten) privé- parking. Sauna (6 DM) - Fietsverhuur (12 DM per dag). Huisdieren toegelaten 5 DM per nacht. Kamers vorig jaar vernieuwd, met douche, toilet en telefoon. Prijs vol pension: 4.200 Fr. per persoon. Opgelet: met eigen vervoer! Inlichtingen en inschrijvingen bij Johny Rogier, Hoge Buize- mont 56, tel. 054/41.82.51.

Voor Allen | 1998 | | pagina 17