Zottegemse SP zit niet stil Wereldmars tegen kinderarbeid Opendeur opleiding stukadoor te Oudenaarde 18 15 mei 1998 - "Voor Allen" CSC-COA-SP Wijkclub Velzeke-Elene Zaterdag 23 mei 1998 om 18.45 uur Ontmoetingscentrum, Provinciebaan - Velzeke FAMILIEFEEST met - Eetmaal (koude schotel) - Muzikaal optreden met liedjes van vroeger tot nu, humoristisch aaneengepraat door Chris Vandecau- ter - Toespraak door Herman De Loor, Vlaams Volksvertegenwoordiger - Gezellig samenzijn met koffie en gebak Deelname in de kosten 275,-frank, kinderen tot 16 jaar 140,-frank. SP-ieden en hun kinderen tot 16 jaar 100,-frank. Te Zottegem zitten wij als Vlaamse socialisten zeker niet stil als het er om te doen is de kloof tussen be volking en verkozenen te dichten. Als sterkste poli tieke formatie 12 gemeente raadsleden, 5 OCMW- raadsleden en één provin cieraadslid laten wij geen moment en geen gelegen heid voorbijgaan om de polsslag van de bevolking waar te nemen en via onze oppositierol op de gemeen teraadszittingen ook effec tief te sleutelen waar het nodig mag blijken. Het vol gende lijstje stelt een greep voor uit onze tussenkom sten van de jongste maan den, waarvan wij vermoe den dat ze onze lezers zeker kunnen interesseren. Mountainbiken Tot nu liet het stadsbestuur niet zien welke inhaalbewe ging het wil doen op het vlak van de uitstippeling van mountainbike-routes. Navraag bij de bevoegde schepen wees uit dat de Sportdienst en BLOSO toch al enkele stappen in de goe de richting hebben gezet. Nu het seizoen echter bijna voorbij is, vragen wij ons af of de NMBS-arrangemen- ten voldoende zullen wor den gepromoot. Wagenpark Waarom worden alle nieu we gemeentelijke voertui gen plots in witte kleur ge leverd, kan men zich afvra gen. Het achteraf laten schilderen met de gewone oranje-kleur blijken ten eer ste een dure en vaak ook een stuntelige onderneming te zijn, aldus het schepen college. Premie voor fietsge bruik Om diverse redenen vragen wij een premie voor ge- meentepersoneel dat per fiets komt werken. Het stadsbestuur belooft aan dat punt verdere aandacht te schenken. Zonevreemde bedrijven Heel wat bedrijven in het Zottegemse kunnen niet uit breiden doordat ze in een onaangepaste omgeving in geplant zijn. Het stadsbe stuur belooft hier nog voor de vakantie een definitieve regeling uit te werken. Voetbalvelden Bij de Zottegemse voetbal ploegen heerst veel onge rustheid over hun toekom stige bestaansmogelijkhe den. In het gemeentelijk structuurplan Zottegem moet in de toekomst alvast meer ruimte voor recreatie worden voorzien. Voetbal ploegen en omwonenden moeten in de toekomst ook leren met wat meer begrip met elkaar om te gaan. Een gemeentelijke commissie van advies zal haar verant woordelijkheid opnemen. Julius Caesarfeesten De inbreng van de stad moet maximaal zijn, want deze feesten komen de uit straling van Zottegem ten goede. Alvast verwachten de organisatoren iets meer dan alleen maar een toezeg- gings- en logistieke steun. "Schijf verplicht" In de Groenstraat, Leon Lefèvrestraat, De Colfma- eckerstraat en een deel van de Godveerdegemstraat werd de "schijf verplicht" ingevoerd. Dat levert veel ongemakken op bij de be woners die geen garage hebben vermits zij geen uit wijkmogelijkheden hebben. Ook de Bond Moyson en de Kliniek Sint-Elisabeth zijn bij deze problematiek be trokken. Inmiddels werd een enquête uitgevoerd bij 238 betrokken inwoners, waarvan er een 95-tal ant woordden. De meningen blijven verdeeld niet elk een is gevonden voor een bewonerskaart. Verdere dialoog zal het probleem nader tot een oplossing moeten brengen. Toepassing CAO-Kelchtermans Door ons gedurig aandrin gen is nu eindelijk beslist deze CAO voor het ge- meentepersoneel in te voe ren, al was dat blijkbaar niet volledig naar de zin van VLD en CVP. De motivatie van het personeel zal onge twijfeld stijgen, wat de ge hele bevolking ten goede komt. Goede besturen leg gen goede prioriteiten of wel personeel, ofwel andere zaken, wat dat ook allemaal mag zijn. Informatiecampagne over invoering Euro De lokale overheid kan een zeer belangrijke rol spelen inzake de informatie rond het invoeren van de Euro. Jammer genoeg zijn inmid dels al heel wat kansen ge mist. Een gemeentelijke commissie voor de Euro is daarom een absolute must. Dit is maar een keuze uit de vele punten waarmee wij het politieke bedrijf dichter bij de inwoners van onze stede willen brengen. Onze inspanningen gaan uiter aard veel verder dan dat. Alleszins moet nu duidelijk zijn dat wij niets aan het toeval overlaten. Dat geldt voor heden, verleden en toekomst. Op het moment dat wij opnieuw rechtst reeks bij het bestuur betrok ken zijn, zullen heel wat problemen zoals vroeger een routine-oplossing krij gen. Als de inwoners van Zotte gem het uiteraard willen, want enkel de stem van de kiezer zal voor ons de door slag geven in verband met het soort van bestuur dat vanaf 2000 in de Egmont- stad zal geïnstalleerd wor den Vergadering Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 18 mei a.s. om 19 uur in de Ridderzaal van het Egmontkasteel. Aan de agenda staan onder meer de definitieve goed keuring van het rooilijnplan voor de wijk Bylocke, de verkavelingsaanvraag Bos veld en de overeenkomst tussen de stad en ILVA be treffende de exploitatie van het countainerpark. Door de SP-fractie zijn een aantal punten toegevoegd. Belangstellenden kunnen deze gemeenteraadszitting bijwonen. Van 15 t/m 20 mei trekt de wereldmars tegen kinderar beid door België. In België gingen NGO's, vak bonden, vrouwenorganisaties, gezinsbewegingen en kinder rechtenorganisaties rond de tafel zitten om het Belgisch Overlegplatform Wereldmars tegen Kinderarbeid te vormen. Op maandag 18 mei is de acti viteit gesitueerd in West- en Oost-Vlaanderen. De Culture le Jongerencentrale Zottegem zet dan ook haar beste beentje voor en zal samen met de an dere deelnemers opstappen vanuit Wetteren naar Dender- monde. In Dendermonde volgt dan op de Vlasmarkt een jongerenhappening met de In de regio blijkt een reële vraag naar dergelijke bekwa me bouwvakkers te bestaan. In samenspraak met de bouw sector heeft de VDAB-Trai- ning Opleiding in Ouden aarde een opleiding 'stuka door' georganiseerd. Op 15 mei om 18.00 u. wor den geïnteresseerde werkge vers en werknemers uitgeno digd om met de opleiding ken nis te maken. Tevens een ideale gelegenheid om het volledige opleidingsprogram ma te leren kennen bij een hapje en een drankje. Tijdens de opendeur krijgen de werkgevers ruime gelegen heid om met de trainingsma nager, de instructeur en de cursisten over eventuele stage en tewerkstellingsmogelijkhe den te overleggen. groep Esta Loco. Daar worden dan ook de peti- tielijsten met duimafdrukken uit de regio aan de verant woordelijken van de Mars overhandigd. Tot besluit wordt dan nog een fakkeltocht gehouden in het centrum van Dendermonde. De Culturele Jongerencentrale roept dan ook alle jongeren op om aanwezig te zijn. Op maandag 18 mei vertrekken we gezamenlijk op de markt in Zottegem om 16u30 naar Wetteren waar de laatste etap pe naar Dendermonde ver trekt. Voor meer inlichtingen kan u altijd terecht bij Geert Van Waeyenberge 09/360.79.62. Werknemers die een bepaalde techniek willen aanleren, kun nen met een financiële tussen komst door het Fonds voor Bouwvakopleiding (FVB), hiervoor bij VDAB-Training en Opleiding terecht. De CAO-bouw voorziet in verschillende opleidingssyste men zoals peterschap, alterne rende bouwopleiding, oplei dingskrediet en de regeling ar- beid-opleiding. Werkgevers op zoek naar een geschikte medewerker, krij gen gegarandeerd een oplei- dingsvoorstel aan de gunstig ste voorwaarden. Bijkomende informatie kan bekomen worden bij Frans Ghyssaert, trainingsmanager, VDAB-T&O, Koestraat 80, Oudenaarde, tel. 055/31.50.80

Voor Allen | 1998 | | pagina 18