CC J JONG) 8 MeiPamflettenactie aan statidns voor vrodo en verdraagzaamheid EDITORIAAL Nog eens het SP-Toekomstcongres \*Dcar 13 ear <^eri plaats J 8 Mei is Vredesdag. Naar aan leiding van de jaarlijkse her denking van het einde van de Tweede Wereldoorlog en de be vrijding van het Hitlerregime organiseerden de Jongsocialis tenkernen van onze Federatie, in nauwe samenwerking met SOCIAIISTEN ■0? het Federaal SP-Secretariaat en de betrokken SP-Afdelingen (Parlementairen, mandatarissen en bestuursleden) een pamflet tenactie aan enkele belangrijke spoorwegstations. Bijna 60 jaar geleden stonden de socialisten vooraan in het verzet tegen de onmenselijke dictatuur van de nazi's. Zeker in een tijd waarin onver draagzaamheid opnieuw de kop opsteekt en eng nationalis me weer tot conflicten leidt, willen SP en JS eraan herinne ren dat de democratie een kost baar goed is dat te allen tijde moet worden verdedigd. Met de pamflettenactie van 8 mei werd er de nadruk op gelegd dat er in Europa geen plaats is voor fascisme en racisme. Een waaier van culturen en ideeën betekent daarentegen een rijk dom voor het Europa van mor gen. Het pamflet zelf sloot dus qua thema en uitwerking nauw aan bij de 1 Mei-affiche van de SP. De actie startte omstreeks 6 uur s morgens aan de stations van Aalst, Denderleeuw, Geraards- bergen, Ninove, Oudenaarde, Ronse en Zottegem (wat betreft onze regio) en duurde tot ca. 9 uur afhankelijk van de geëigen de treinregeling. In totjjal werden in onze Fede ratie om en bij de 20.000 pamf letten aan pendelaars/treinge bruikers bezorgd. Een sensibi- liseringsactie die kan tellen. Het wordt steeds duidelijker dat de diverse politieke partij en (en nieuwe bewegingenzich volop aan het opwarmen zijn voor de volgende kiescampagne. Allicht terecht, juni 1999 is inderdaad niet zo ver meer af. De Dutroux-story van de voorbije weken heeft dat aspect trouwens nog meer in de verf gezet: de houding van VLD en Vlaams Blok sprak boekdelen. Voor de SP leverde de zaak ook enige aanpassingen op, maar het schip zal nu wel het volgende jaar op volle politieke kracht doorstromen. Krachtig regeringswerk enerzijds, een diepgaande ideolo gische herbronning via het SP-Toekomstcongres ander zijds. Het is eindelijk zover. Zaterdag 16 en zondag 17 mei zal het ongeveer één jaar durende denkwerk van deskundi gen, militanten en sympathisanten rond de toekomst van het socialisme bij ons geconcretiseerd worden. Norbert De Batselier en SEVI-directeur Toon Colpaert hebben de vrij delicate opdracht in goede banen geleid. Ook de inbreng van onze eigen Federatie op het hoogste congresvoorberei dend echelon, was niet mis, vooral dan qua aanpak van het ecologisch en het mondiaal contract. Voor alle belangrijke beleidsdomeinen wordt immers een 'definitief contract'op het Toekomstcongres klaargestoomd, waarmee dan de ko mende stembusslagen programmatorisch zo fijn mogelijk kunnen ingevuld. Thema's als sociaal, politiek, mobiliteit, ecologie, stad en ruimte, justitie, Europa en de wereld, on derwijs,... (in totaal werden elf contracten afgebakend) kunnen niemand onberoerd laten en dienen dan ook een verder verlengstuk naar onze politieke basis te krijgen. Het succes van het Toekomstcongres in se is één zaak, de poli tieke vertaling van het schitterende denkwerk méér dan 400 pagina 's beleids- en actievoorstellen!) naar het veld en de menselijke realiteit van alledag een andere. Verkiezin gen worden nog steeds op het terrein zelf gewonnen, maar de SP heeft nu weerom een degelijk onderbouwd en uitge balanceerd ideologisch en practisch houvast om de con- jrontaties met de andere partijen, en dit op alle niveaus, met vertrouwen aan te gaan. En daarin ligt ons insziens ook het wezenlijk belang van het SP-Toekomstcongres van komend weekend. Chris Vancoppenolle Federaal SP-Secretaris Zaterdag 16 mei 1998 van 10 tot 18 uur Agenda Zaterdag 16 mei Voormiddag 09u30: Onthaal lOuOO: Nationaal SP-Toekomstcongres Zondag 17 mei 1998 van 9 tot 13 uur - Vrije Universiteit Brussel, Aula Q, Pleinlaan 2 te 1050 Brussel lOuOS: 10ul5: lluOO: Opening van het Congres door Anne Van Asbroeck, namens de SP-federatie Brussel Fred Erdman, voorzitter van de SP De politieke actualiteit als opstap naar de toekomst Norbert De Batselier, congresvoorzitter Het Toekomstcongres van de Vlaamse Socialisten: de inzet mensen en de ideeën Algemene tussenkomsten van de afdelingen: 11 J4racfjt,iinen en bijzondere aandachtspunten voor de toekomst 12u3U: Lunch. Namiddag 14u00: Werkgroepen: onze kritische kijk op de contracten - het SP-profiel voor de toekomst: krachtlijnen van het contract - amendementen - voorstellen voor de toekomst - de keuze van de sprekers voor de plenaire zitting van zondag ndicatieve stemming over de aangehouden amendementen in de werkgroepen 16u30: Ï7u00: Einde eerste Congresdag 17u00-17u30: De afdelingen beslissen of ze hun amendementen verder aanhou den voor de plenaire zitting van zondag 18u00: Centrale Resolutiecommissie. Zondag 17 mei 09u00: Onthaal Muzikale opwarming door Harmonie Vooruit uit Harelbeke Verslag van de resolutiecommissie door Anne Van Lancker Tussenkomsten van de afdelingen: - de belangrijkste aangehouden amendementen (door de verte genwoordiging van de betrokken afdelingen) - voorstellen voor de toekomst (door de 2 vertegenwoordigers van elke werkgroep die de zaterdag werden weerhouden) Repliek door Norbert De Batselier Stemmingen over de aangehouden amendementen en het geheel van de teksten s Slottoespraak Norbert De Batselier Einde Congres met de Internationale 'De wereld steunt op nieuwe krachten'. 09u45: lOuOO: de 10u30: 12u05: 12u20: 12u30: 13u00:

Voor Allen | 1998 | | pagina 3