Volkshuis Geraardsbergen SIF project Denderleeuw en KTA Liedekerke samen in één project Moeders en vaders gevierd te Lierde TE HUUR ABW-Jongeren Aalst OCMW meerderheid en beleid in Denderleeuw Wielerweekend te Iddergem SP-Gijzegem 16 12 juni 1998 - "Voor Allen" Voor alle informatie en voorwaarden kan U zich wenden tot: - Volkshuis, Markt 15 Tel. 054/42.29.39 - Secretariaat Dirk Van Der Maelen Tel. 054/41.02.03 (enkel in de voormiddag) Daguitstap Zaterdag 1 augustus 1998 met vertrek om 6 uur Daguitstap naar Parijs, Disneyland Leden ABVV: 1.800,-BEF. Niet-leden: 1.900,-BEF. Kinderen jonger dan 11 jaar: 1.600,-BEF. Schoolverlaters Verlaat je definitief de schoolbanken Zit je met vragen of problemen Dan kan je steeds terecht op het secretariaat van AB VV- Jeugddienst, en bestel gratis de nieuwe schoolverlaters brochure "Op zak". Jobstudenten Zit je met vragen of problemen Bestel gratis de jobstudentenbrochure van AB VV-Jeugd- dienst. Info: Eddy Quintens, Houtmarkt 1 - 9300 AALST, tel. 053/78.78.78. Wat voor sommigen onmoge lijk leek is vrijdag 12 juni suc cesvol afgerond tijdens een re ceptie in de gebouwen van het OCMW. Toen, nu meer, dan 10 maan den geleden de idee werd ge lanceerd om een kleine wo ning aan te kopen door het OCMW en deze laten te ver bouwen door een technische en beroepsschool, met name het KTA Liedekerke, stapten beide partijen in een project dat als enig in Vlaanderen kan beschouwd worden. In het ka der van het SIF (sociaal im pulsfonds) werden gelden vrijgemaakt om een kleine woning te kopen in de Ast straat te Iddergem en deze te laten verbouwen door de tech nische en beroepsafdelingen van het KTA Liedekerke. Het werd een succesformule zon der voorgaande. Zowel de leerkrachten als de leerlingen zelf vonden dit 'de' uitdaging van het schooljaar. Beter dan dit kon de realiteit niet nagebootst worden. Prompt werden de plans om gezet in werkinstructies en konden de verschillende afde lingen zoals centrale verwar ming, sanitaire installaties, elektriciteit en schrijnwerkerij aan de slag. Het huis in de Aststraat werd door de school voorzien van een volledige nieuwe elektrische installatie, volledige watervoorziening, douche-cel en WC's incluis met daarnaast een volledige chauffage-installatie. Het mag gezien worden. Tijdens de re ceptie, die als afsluiter van dit project werd aangeboden aan de leerkrachten en de leerlin gen werd hun werk geprezen. De realisatie is af. Ook de op leiding die deze leerlingen ge noten in het KTA Liedekerke werd hoog ingeschat alsmede de inzet van de verschillende leerkrachten die deze afdelin gen dragen. Een project dat dus duidelijk voor herhaling vatbaat is. Firmin Verbrugge Bij herhaling werd er door mij al meerdere malen gesteld dat deze meerderheid alleen oog heeft voor aanstellingen en zich weinig of niet bekom merd om beleid. De laatste raadszitting was het alweer prijs maar deze keer zelfs zonder enige vorm van schroom. De feiten: aanstel ling monitoren voor de zomer periode. Mochten de vorige jaren geen kinderen van raads leden deel uitmaken van het monitoren bestand dan kan dit vanaf heden wel, want: twee raadsleden van de meerder heid hebben hun kinderen in geschreven als monitor. Ze werden dan ook prompt aan gesteld. Dit is beleid voor de ze meerderheid. Triestig heel triestig als men bedenkt dat er mensen al maanden staan te wachten voor een klusje dat moet geregeld worden, dat de organisatie van de buiten schoolse kinderopvang niet loopt zoals het zou moeten, dat wij al maanden vragen om de oprichting van een ver huurkantoor teneinde wonin gen te kunnen aanbieden aan betaalbare huurprijzen en dat men, als klap op de vuurpijl, liever de appartementen van de nieuwbouw te Iddergem laat leeg staan dan deze te ver huren aan behoeftigen dit om een raadslid uit de meerder heid te plezieren. Volgt u nog? Hier kan nog weinig spraak zijn van beleid, laat staan eni ge poging om de diensten van het OCMW functioneler te maken. Firmin Verbrugge Traditioneel wordt elk jaar een wielerweekend georganiseerd te Iddergem; dit voor nieuwe lingen, juniores en beloftes. De verschillende wedstrijden gaan door op 4 en 5 juli 1998. Zaterdag 4 juli start te 14 u. de grote prijs Stravbier en GVD Auto's Aalst voor nieuwelin gen. Zaterdag 4 juli start te 16.15 u. de grote prijs R. De Leeuw ere-prijs SP-Denderleeuw voor juniores. Zondag 5 juli start te 15 u. de grote prijs F. Coppens voor beloftes. Voor de liefhebbers van de fietssport is dit het uitgelezen weekend om aanwezig te zijn in Iddergem. Alle inschrijvingen gebeuren in Tennistaverne De Roll's, start en aankomst zijn gelegen in de Groebel en de prijzen worden uitbetaald in café de Key-boys. Met dank aan alle sponsors wensen wij dit initiatief het al lerbeste toe en nu maar hopen dat de zon van de partij is. Firmin Verbrugge Het wielercomité Iddergem. De maandelijkse bijeenkom sten van de VFSG Lierde ston den tijdens de maanden mei en juni 1998 in het lokaal 'Hof ter Lierde' speciaal in het teken van 'Moeder- en Vaderdag'. De moeders ontvingen een bloemetje en een kaasschotel, de vaders een set Abdijbieren, een koude schotel en het optre den van een gebronzeerde buikdanseres. Onze gevoelens werden nog eens opgewekt. Beide namiddagen werden in geleid door het zingen van het seniorenlied en voor de muzi kale omlijsting zorgden Willy De Brackeleer 'Gebuurze Wil ly' aan het dmmstel en accor dionist De Rick 'Popov' Op rijpere leeftijd stond een dansje niet mis! Alle verwende moeders en va ders keerden gelukkig en dank baar huiswaarts. Tijdens de maand juli onder breken we even onze bijeen komsten voor de jaarlijkse va kantieperiode. Op 6 augustus zijn we er opnieuw voor een namiddag met volksspelen. Al len opnieuw op post en tot dan. Intussen wensen we jullie een prettige vakantie toe. Voor alle informatie omtrent onze VFSG-aktiviteiten kan u terecht bij voorzitter André Veegaete, tel. 055/42.24.63 of bij secretaris Johanna De Spriet, tel. 054/41.47.21 De uitslagen en standen van het bakschieten en kaarting voor de maand juni 1998. Bakschieting 1De Hovre I. 2. Van Lippevelde Y. 3. De Schryver P. 4. Lewtschenko O. Van den Hauwe I. Vermeiren M.-J. Rangschikking 1Lewtschenko O. 2. Van Zande Chr. 3320 5. Van de Velde J. 272 680 3. De Schryver P. 3250 650 4. Van Malderen J. 3050 600 5. Pilz R. 3010 Rangschikking 590 1Hooge D. 1732 590 Kaarting 2. Dierickx A. 1715 590 1Buyl Chr. 311 3. Van Driessche I. 1686 2. Van der Helst A. 300 4. Roelandt L. 1659 3. Horlez J. 299 5. Horlez J. 1626 3560 4. Dierickx A. 284 IDDE U>DERGt*

Voor Allen | 1998 | | pagina 18