van algebra tot pyjama c Van Algebra tot Pyjama ACTIVITEITENKALENDER Retrospectieve Jan De Cooman te Geraardsbergen "Voor Allen" - 13 november 1998 11 VEST AALST - OUDENAARDE - RONSE Rondreinzende tentoonstelling in CC De Abdij te Gernnrdsbergen Arabieren in de Vlaamse Cultuur Arabieren De Arabieren blijven wilde fan tasieën oproepen. Het Oosterse heeft iets mysterieks, spreekt tot de verbeelding. Vaak wordt deze oosterse wereld in con trast geplaatst met onze Wes- teuropese samenleving. We moeten echter vaststellen dat onze Vlaamse Cultuur, door de eeuwen heen, een sterke in vloed vanuit de Arabische Cul tuur ondergaan heeft en dat zo het Oosterse een dagelijks ele ment van onze wereld is gewor den. De Arabische invloed is nu directer dan ooit omwille van de aanwezigheid, sinds enkele decennia, van migranten van Arabische origine. De laatste jaren wordt er dan ook een stevig maatschappelijk debat gevoerd over deze aan wezigheid van andere culturen in onze samenleving, deze ten toonstelling wil dit debat sti muleren. Tentoonstelling Het eerste deel van de tentoon stelling toont wat wij - Wester lingen - van de Arabieren heb ben geleerd en overgenomen hebben. Dit is het erfgoed van de Arabieren. Dit zijn de sym bolen en etimologie, de weten schap, de muziek, de kunst en de mode. Als scharnierthema in de ten toonstelling wordt aandacht be steed aan de geschiedenis en de godsdienst. Het tweede deel van de ten toonstelling zet de stereotiepe- ring en de beeldvorming over de Arabieren in de aandacht. Het exotisme in de schilder kunst en fotografie, de boeken- covers en reclame, film en actu aliteit, strips en beeldvorming in de straat. De tentoonstelling "van Alge bra tot Pyjama" werd samenge steld door de pluralistische jeugddienst BDJ - Jeugd en Vrede, die al eerder de tento Wit over Zwart liet rondreizen. De tentoonstelling "Van Alge bra tot Pyjama" is het resultaat van de samenwerking tussen verschillende multiculturele or ganisaties. Een uitgebreid team van professoren, experts, pe dagogen en migrantenwerkers brachten advies uit. Catalogus Bij de tentoonstelling hoort een catalogus die grondig ingaat op de inhoud van de tentoonstel ling. Het biedt een waaier aan informatie voor ieder die meer wil weten over de wereld van de Arabieren. Het bevat 125 pagina's en kost 395 frank. De tentoonstelling is te bezoe ken in het Koetsenhuis van het CC De Abdij, Abdijstraat 10 te Geraardsbergen van 14 tot 22 november 1998 van 9 u. tot 12 u. en van 13.30 u. tot 16.30 u„ tijdens het weekend van 14 u. tot 18 uur. Jonny Dampens Arabieren in de Vlaamse Cultuur reizende tentoonstelling In 1999 zal het een halve eeuw ge leden zijn dat kunstschilder en et ser Jan De Cooman in Zandber gen overleed. Zijn acht zonen" en hun kinderen willen vader en grootvader Jan gedenken aan de hand van een retrospectieve ten toonstelling. Daarom verenigden zij zich in de Kunstkring Jan De Cooman vzw en doen zij een op roep tot iedereen die werk van of informatie over Jan De Cooman bezit. Van de schilderijen zal zeker een foto worden genomen, aangezien deze uniek zijn. Uiteraard gebeurt alles met de instemming van de ei genaars en met vrijwaring van de privacy. Op die manier hoopt de familie een zo volledig mogelijk overzicht te krijgen van het werk van Jan De Cooman. Contactadres: Dienst Cultuur Poortgebouw St.-Adriaans-abdij Abdijstraat 10 9500 Geraardsbergen Tel. 054/41.41.74 (tijdens de kan tooruren) Fax. 054/41.13.94 (C.C. 'De Ab dij') CSC-Mediakring Geraardsbergen i.s.m. SV/SW Geraardsbergen Zaterdag 21 november 1998 Feestzaal Bond Moyson, Vredestraat 41, Geraardsbergen 50 jaren Vrouwenstemrecht, een socialisti sche terugblik 14.00 uur: onthaal 14.30 uur: opening tentoonstelling Inleiding - Morfine Boelaert, Schepen Stad Geraardsbergen - Gracienne Van Nieuwenborgh, Vlaams Volksverte genwoordiger doorlopend dia-reeks en videomontage 20.00 uur: Cabaret "Het kleine verschil" Toegang tot de tentoonstelling is gratis. Voor het cabaret betaalt U 100 frank. Kaarten zijn te bekomen bij de bestuursleden. CSC Studiekring Geraardsbergen Zaterdag 14 november 1998 om 14.30 uur Koetsenhuis Abdij, Abdijstraat 10, Geraardsbergen Tentoonstelling: van algebra tot pyjama Geleid groepsbezoek o.l.v. Brenda De Galan, Cultuur functionaris Een overzicht van de invloeden van de Arabieren op onze wes ters samenleving. De toegang is gratis, ledereen is welkom. CSC Medinkring Geraardsbergen Zondag 29 november 1998 om 14.30 uur Elzerhuize, Elzenstraat 8, Goeferdinge Tentoonstelling: een rijk leven tussen Dender en Schelde 40 jaar tentoonstellingen van Kunstschilder Rob De- lange Een geleid bezoek aan de tentoonstelling o.l.v. de kunstschilder zelf. We verzamelen aan het kunstatelier "Elzerhuyze". CSC Fnluintjes Vrijdag 27 november 1998 om 19.30 uur Lokaal Den Appel, Gentsesteenweg 60, Aalst Videomontage CSC Los Folointjos en Espana Een reisverslag over de groepsreis naar de Costa Bra vo Toegang gratis. Iedereen is welkom CSC Velzeke Zondag 22 november 1998 HERFSTWANDEIING: OP VERKENNING NAAR ST.- MARIA-OUDENHOVE Begeleider is 'bosjesman' André Van de Casteele. Een 11 km lange wandeling langs hel natuurschoon van de deelgemeente St.-Maria-Oudenhove met oneindig geva rieerd landschap langs het Kloosterbos, houtwallen en bo menrijen door hollewegen. Samenkomst om 14.30 uur op het Sint-Hubertusplein te St.- Maria-Oudenhove. Halfweg is er oponthoud om de dorstigen te laven en even op adem te komen. Na de wandeling is er gelegenheid tot degustatie van 'Geu- telingen' in het Gasthof te Erwetegem. TUUR Culturele erfenis en beeldvorming - product van BDJ - Jeugd Vrede onder auspiaèn van het Centrum voor gelijkheid van kansen en voor racismebestrijding •I 'V' ,,/e

Voor Allen | 1998 | | pagina 11