12 13 november 1998 - "Voor Allen" Het initiatief van CSC-Vor mingswerk om Europa dichter bij de burger te brengen, bracht heel wat volk op de been, want drie CSC-afdelin- gen organiseerden het afgelo pen weekend de Euroquiz. Vrijdag 6 november ging de e eerste quiz van start in het schoolcomplex te Leupegem. De zaal was goed gevuld met de veertien deelnemende ploe gen. De meeste kwamen uit het Oudenaardse, Heurne, Maarkedal en zelf uit Ninove. De quiz mocht niet echt moei lijk worden genoemd. 'Dat was ook niet de bedoeling' al dus Stefaan Thijs, kabinets medewerker van Minister Eric De Rycke, die als juryvoorzit ter vlijtig mee verbeterde en punten telde. De Koninklijke Atheneum- ploeg II wist er blijkbaar het meest over. Ze wonnen met 60 punten, 6 meer dan de KA 1 - ploeg, deze beide ploegen Op zondag 8 november kon men aan de Euroquiz deelnemen te Geraardsbergen. De ploeg Hyperion scoorden het hoogst met 63 punten waren ze winnaars. De ploeg: "De Rode Mutsen" werden de rode lantaarns. De 4 Mans-ploeg was de overwinnaar te Zottegem. Vlaams volksvertegenwoordiger Herman De Loor mocht de beker van Eric De Rijcke, Minister van Buitenlandse Zaken over handigen. gaan dus over naar de regiona le quiz. Dat Ierland het negende land was dat zich aansloot, dat Jan Kalff de topman van de Ne derlandse bank ABN Amro is en een Europese verordening automatisch in elke lidstaat geldt, maar ook over Achiel Van Ackker, carraramarmer en haggis leerden de deelnemers onder meer over Europa. Op zaterdag 7 november was het dus de beurt aan CSC-Zot- tegem. Verschillende ploegen met ludieke namen zoals 'De Romeinen', 'De zware jon gens', 'De werkwilligen', 'De bondgenoten' schreven zich in. De zaal van het Volkshuis was vlug gevuld. Maar na acht rondes van acht vragen en de rode draadvraag kwam de '4- Mans'-ploeg met 57 punten aan de leiding gevolgd door 'De werkwilligen' met 56 punten, ook deze twee ploe gen gaan over naar de regiona le quiz die zal eveneens te Zottegem plaatsgrijpen op 19 maart 1999. Zondag was de Euroquiz te Geraardsbergen. Elf ploegen, de 'Rode mutsen', 'ATB', 'De vraagtekens', 'De kastaars', 'De prekers', 'De Smarties', 'Nabuko', 'Kwis Life 2', 'De Agustaboys' en 'Hyperion' begonnen aan het oplossen van de vragen. Het was 'Hy perion' met 63 punten die het haalde voor de 'Augustaboys' met 61 punten. Ook deze twee ploegen zien we terug op de regionale quiz. De nationale finale gaat door op 29 mei 1999 en hopelijk zien we ook daar ploegen uit onze federatie terug. Op vrijdag 6 november had in het schoolcomplex te Leupe gem de eerste Euroquiz van het weekend plaats. Veertien ploegen namen eraan deel. De ploeg Koninklijk Atheneum II, bestaande uit Johan De Meerleer, Mare Casteleyn, Piet De Brouwer en André Vansteenbrugge waren de overwinnaars. De prijs werd overhandigd door Volksvertegenwoordiger Julien Verstraeten. Op zaterdag 7 november greep de Euroquiz plaats in het Volkshuis te Zottegem.

Voor Allen | 1998 | | pagina 12