Anne Frank Een geschiedenis voor vandaag Herfstwandeling ^-ACTIVITEITENKALENDER^ C.S.C. - S.P. Wijkdub Velzeke Elene "Voor Allen" - 13 november 1998 13 "t Is weer voorbij die mooie zomer...'. Met enige weemoed gaan onze gedachten terug naar ons verblijf in Rosapark hotel in Playa de Aro van 25 sep tember tot 4 oktober 11. Vrijdag 25 rond 18u45 vertrok onze spiksplinternieuwe Pajot Tours Car aan Den Appel, om op zaterdagmiddag om 11 u50 onder een stralende zon - de termometer gaf toen reeds 24°C in de lommer - te belan den aan ons hotel. Wij werden eerst om 13u00 verwacht, zo dat enkele van onze kompanen dienden te wachten om hun ka mer te betrekken, tot na het middagmaal: lekker, maar iet wat weinig frieten!!!!! In af wachting wachtte Fong en Ma rie-Jeanne een leuke verras sing. Het was de tiende maal dat onze groepering naar Span je afzakte. Fong en Marie-Jean- ne ontbraken op geen enkele reis zodat de organisatie de me ning was toegedaan hen hier voor te gedenken in de vorm van een passend geschenk en diploma. Na de middag hadden onze reisgenoten de keuze tussen verkennen van Platja d'Aro of 'platte rust' om te bekomen na de verplaatsing, hoewel enke len er de voorkeur aangaven om hun geluk te beproeven op de jackpot! Het is bijna een traditie gewor den, maar op verzoek van onze 'oldtimers' ging het zondag voormiddag naar de markt van Tordera, moest Felix erbij ge weest zijn, ware het reeds zijn vijfde keer. De zon was er weer van de partij, zodat onze be zwete lijven zich neervleiden Eugene vergastte ons op een sublieme 'One-man-Show on the Keyboard'! aan de terrasjes bovenop het kerkplein, waar Romano Mor- tero, Mariette, Jef, Martine, Danny en Sonja zich te goed deden aan de succulente 'Care- coles', overgoten met de heer lijke 'Vino des pais de Baix Ampurdan'. Om 13u30 werden wij dan ver welkomd in de feestzaal van RosAPARK-hotel, waar ons de welkomstdrink werd aangebo den. Het was de 'director' Lluis Moline, in hoogsteigen per soon, die ons verwelkomde en terzelfdertijd uitleg verstrekte over de voorziene evenementen in de loop van de week. In de namiddag ging het dan richting Cruilles, 'conjunto medieval', met zijn eeuwenou de steegjes, op enkele kilome ter van La Bisbal. Cruilles is vooral gekend om zijn 15dc eeuwse vuurtoren en de kerk uit de 16* eeuw. Pittig detail: de klok is losgekomen en ligt in één van de galmgaten in de klokketoren gevallen. Op ver zoek van het merendeel van on- Noteer in elk geval reeds dat op vrijdag 27 november om 19.30 u. de videofilm over onze 'esbattementen' aan de Costa Brava in lokaal Den Appel, Gentsesteenweg 60 te Aalst wordt vertoond - iedereen gratis welkom! CSC SPKontakt Aalst Zondag 15 oktober 1998 HERFSTWANDELING: WIJK ST.-JOB Een 'bewustmakende' wandeling langs beekveld, kas teel van Schotte, zurendries en Kleine Hoezekouter. De wandeling duurt ongeveer 1.30 uur halverwege worden de deelnemers getrakteerd op jenever of warme wijn. Ge paste kledij is aangeraden. Verzameling aan de kerk an St.-Job om 14 uur. ze metgezellen, bolden wij dan naar La Bisbal (voor de derde keer reeds zou Felix zeggen). Terwijl 'nonkelken' op zoek was naar keramieken vazen en andere 'pottekarie' laafde de rest hun dorst in één van de ty pische bars langsheen de grote baan. Middelerwijl waren onze gokvogels drukdoende hun zuurverdiend pensioen en loon erdoor te jagen! Blijgezind ging het dan richting Rosapark, waar wij na het avondmaal werden vergast op een muziek- en dansavond. De vedette van de avond was onge twijfeld nonkelken Eugene die ons allen vergastte op een su blieme 'one-man-show on the keyboard' zoals blijkt uit bij gaande foto. Het merendeel kroop niet te laat tussen de la kens, want op maandag stond er reeds een gevuld programma op de lijst: voormiddag wande ling langs het noordstrand, na middag bezoek aan Peratella- da, Pais en Bagur, doch meer hierover in de volgende editie! De Kapellevrienden Herdersem De belottersclub 'De Kapelle vrienden' heeft er zijn eerste wedstrijd van het seizoen op zitten. Ook de volgende wed strijden zijn op zaterdag ge pland. Alle leden en niet-le- den zijn van harte welkom op 28/11. 26/12, 23/01, 27/02, 27/03 en 24/04, telkens in het lokaal 'Klein Dorp', Kapelle- ommegang 10 te Herdersem. (De laatste zaterdag van de maand dus, op twee uitzonde ringen na). De uitslag van de eerste wed strijd van 24 oktober 1998 gaf de volgende uitslag: 1Eddy Lanckman 4312 2. Freddy Portier 4264 3. M. Van Langenhove 4030 4. Ronald Callebaut 4021 5. Paul Van den Steen 3943 6. W. Van den Steen 3848 7. Roger Pieters 3829 Na het enorme succes van de tentoonstelling 'De wereld van Anne Frank' in Vlaande ren (liefst een half miljoen be zoekers), verkreeg CSC-Vor mingswerk dit keer de mede werking van de Kinepolis- groep om de vernieuwde en geactualiseerde tentoonstel ling 'Anne Frank, een ge schiedenis van vandaag' te lanceren. In alle Kinepolis- complexen van Vlaanderen wordt de tentoonstelling en de indrukwekkende en beklijven de educatieve film 'Das Heim- weh des Walerjan Wrobel' ge bracht. Anne Frank blijft een symbool voor de strijd tegen de ver drukking en fascisme, haar fi guur blijft samengaan met vreden, verdraagzaamheid en anli-racisme. De combinatie tentoonstelling-film geeft bo vendien een belangrijke meer waarde aan het project. In de regio Aalst-Oudenaarde- Ronse is helaas geen Kinepo lis-complex, zodat geïnteres seerde SP/CSC-afdelingen, scholen,... dienen uit te wijken naar Gent. SP/CSC-afdelin gen die wensen in te schrijven of nadere info wensen, nemen best rechtstreeks contact op met de vrienden van de fede ratie Gent-Eeklo (09/225.96.- 54) of met CSC-nationaal (02/512.15.20). De tentoon stelling en film lopen in het Gentse Kinepolis-complex (cinema Decascoop) nog tot 30 november. Een heuse aan rader ook voor militanten uit onze Federatie. C.V. Deze keer trekken we onze wan delschoenen aan op zondag 22 november a.s. en gaan we de ach tertuin van ons Oudenhoofs ge meenteraadslid, Kurt Broeckaert, verkennen. De meesten onder ons kennen Sint Maria Oudenhove al leen maar door er dwarsdoor te rijden op weg van Zottegem naar Brakel of omgekeerd. Behalve het vergezicht van op de Kasteel- dreef, laat niets vermoeden dat deze deelgemeente zoveel natuur schoon te bieden heeft. Het land schap is er oneindig gevarieerd en je wandelt er langs holle wegen, over heuvels met uitzicht op het Kloosterbos, houtwallen en bo menrijen. Kortom, het loont de moeite. We komen samen onder de lei ding van 'bosjesman' André Van de Casteele en vertrekken op het Sint-Hubertusplein te Sint Maria Oudenhove om 14.30 u., om van daaruit de 11 km. lange wande ling aan te vatten. Zoals gewoon lijk is er ongeveer halfweg een oponthoud voorzien om de dorsti- gen te laven en even op adem te komen. Tegen 18 u. zit de tocht erop en kunnen de liefhebbers van geute- lingen zich tegoed doen aan deze lekkernij, die de leden van de wijkclub Erwetegem - S.M.O. in gasthof Erwetegem, ons aanbie den tegen de prijs van 150,- BEF, koffie a volonté inbegrepen. Tot zondag 22 november!

Voor Allen | 1998 | | pagina 13