REGIONAAL De Oudenaardse Gemeenteraad Sinterklaasstoet voor alle kinderen van Groot-Oudenaarde Geraardsbergen bracht hulde aan zijn zomerkampioenen Hoopvolle start Wijkcomité Floreal Ronse r 14 13 november 1998 - "Voor Allen" De SP stelde een vraag aan de Burgemeester over de spannin gen welke reeds maanden duren bij de Oudenaardse politie. 98% van het politiepersoneel was aan wezig op de Gemeenteraad van 26 oktober '98. Nu ze in een riant politiegebouw gevestigd zijn, heeft men de politieagent zelf vergeten. Het statuut is nog steeds niet ter sprake gekomen. Sinds 01.07.'95 heeft de Ge meenteraad zijn goedkeuring ge hecht voor de toepassing van het statuut, de CVP-VU-VLD-meer- derheid heeft geen oren naar de vraag met betrekking tot de alge mene weddeschaalherziening. Een tweede punt van ontevreden heid is de zaterdagvergoeding. Gelukkig voert iedere politie agent binnen het korps zijn taak nog naar behoren uit, maar drei gingen waren duidelijk te horen na wat de Burgemeester ant woordde op de gestelde vragen. Na lang aandringen is er geen verduidelijking en het politieper soneel heeft de Gemeenteraad met een wrang gevoel verlaten. Er was eveneens een vraag over de reclameborden welke in Ou denaarde centrum als obstakels de voetpaden belemmeren. Deze situatie is voor vele oudere men sen, gehandicapten en moeders met kinderwagens storend. De Burgemeester beloofde werk te maken van deze opmerking en een duidelijke reglementering zal hier nodig zijn. De problemen welke het Vrijzin nig Huis heeft met de inwonende conciërge, kwamen eveneens ter sprake. Men beloofde dat deze problematiek eerstdaags een op lossing zal krijgen. Nogmaals is gebleken dat er geen gelijke behandeling is wat betreft het herstellen van de voet paden. Dit probleem moeten wij als SP naar de toekomst toe goed opvolgen en dan zullen we waar schijnlijk tot eigenaardige vast stellingen komen. De retributie op het afhalen van huisvuil krijgt een forse verho ging. De SP ziet zoiets als een verdoken belastingverhoging. De prijsverhoging van 15 naar 40 F, dit is meer dan het dubbele. De vermindering voor gezinnen met een laag inkomen is volgens de SP onvoldoende (slechts 750 Fr. korting). De gezinsgrootte is niet in rekening gebracht, hetgeen de meeste andere gemeenten wel doen. Julien Verstraeten CSC-Vormingswerk Eine Heurne-Mullem richt samen met vriendenkring Julien Ver straeten in het kader van de Sociale Werken een Sinter klaasfeest in op zaterdag 5 december 1998. Net zoals we vorig jaar de 65- plussers bedachten met een peperkoekenhartje, willen we nu voor de jongeren van 0 tot 12 jaar een feestje bouwen. Iedereen Is van harte wel kom!! De blijde intrede van Sinter klaas en zijn zwarte Pieten ge beurt vanaf Café Trompet te Eine om 15 uur. Daar kunnen de kinderen plaatsnemen op huifkarren getrokken door mooie Brabantse paarden. Maakt dat je erbij bent, wij verwachten iedereen! De 1S|L' Sinterklaasstoet wordt vooraf gegaan door de Ruiters St.-Eligius, dan komt het mu ziek St.-Cecilia uit Eine en dan Sinterklaas met de feeste lijke koetsen volgeladen met kinderen. We rijden samen met de Sint door de Nestor De Tiérestraat, de Ohiostraat, de Fabriek straat om nadien een gezellig feest uit te bouwen in zaal Casino waar iedereen gratis kan genieten van heerlijke chocolademelk met klaas koeken. Om 16.30 u. is er een feestelijk optreden van 'Cir cus Patapoef'. Einde is voorzien om 18 uur, wij dragen zorg voor alle kin deren. Aan de aanwezige ouders of grootouders zal een gratis consumptie aangeboden wor den. Wij zijn er van overtuigd velen te mogen begroeten, zij het in de Sinterklaasstoet, langs de weg of in zaal Casi no. Voor verdere inlichtingen: 055/31.43.69. De lijst van de 'kampioenen' was deze maal niet zo lang, maar daarom niet minder be langrijk. Bij de individuele sporters was het al ACG wat de klok sloeg. Maurice Schouppe schreef bij de 60-plussers het Belgisch record over de 1500 m. en werd tevens Belgisch Kampioen over dezelfde af stand in een tijd van 4'56" en 30/100ste. Zijn naamgenote Jeanine Schouppe werd tweevoudig Belgisch Kampioene over de 800 m. in 2'43" en over de 1500 m. in 5'24" en 15/100ste. Anny Van Butsele is een atlete die we op iedere kampioenen- hulde terug zien. Tijdens de 'Nacht van Torhout' legde ze de 100 km. af in 9 u. 46' en werd daarmee bekroond tot Belgisch Kampioene lange- afstand loopster. In het Neder landse Windschoten behaalde ze de tweede plaats over de zelfde afstand in 9 u. 47' 46". Bij de ploegsporten werden als eerste de acht vrouwelijke atleten van de damesveteranen van ACG gelauwerd, voor het behalen van de Belgische titel in derde afdeling en die daar mee de promotie naar tweede afdeling wisten af te dwingen. In het interclubkampioen- schap met de echte kampnum mers verspringen, discuswer pen, kogelstoten en speerwer pen, afgewisseld met de loop nummers over de 100, 200, 800 en 3.000 m. en de estafet te 4 x 100 m., kwamen ze als sterkste naar voren. Met de promotie naar 2' afdeling, zal de tegenstand volgend jaar wel wat groter zijn, maar ze geloven erin om ook volgend jaar een goede prestatie neer te zetten. Gaat het bij de Kaatssport in onze regionen wat minder goed dan heeft Kaatsclub Grimminge niet alleen geïn vesteerd in een nieuwe ballo- droom. Heel wat inspannin gen in de jeugdopleiding ble ven niet zonder gevolg. De eerstejaars of prepupillen wer den al meteen kampioen in hun reeks. Het overwicht van de miniemen in hun eigen reeks van het gewest Ge raardsbergen - Ninove, werd vertolkt in het eindklasse ment. Voor de titel van Kam pioen van Vlaanderen werd Hamme-Kastel met lege han den naar huis gestuurd. Voor de landstitel werd ge wonnen van de Naamse kam pioen Roly, maar tegen de Waals-Brabantse ploeg uit Ot- tignies, moesten ze hun meer dere erkennen. Alle gehuldigden werden be dacht met een trofee en voor de dames was er nog een extra bloemetje weggelegd. Deze huldiging werd besloten met een receptie aangeboden door het Stadsbestuur. Jonny Dampens Het Partijbestuur van de SP-af- deling Ronse heeft zich tot doel gesteld om het contact met de bevolking te verbeteren. Eén middel daartoe is het opstarten van buurtwerkingen. Vooral in de sociale woonwijken blijken nogal wat problemen te leven. De SP wil de mensen bijeen brengen om samen naar oplos singen te zoeken. Via wijkco- mités kunnen voorstellen over gemaakt worden aan het beleid. In de wijk Floreal zijn er veel klachten over verhandeling van drugs. Dit was de directe aan leiding om een contactvergade ring te beleggen met de Burge meester. Liefst 63 wijkbewo ners gaven gevolg aan de uitno diging. Een inventaris werd op gemaakt van de problemen. Deze gaan onder andere over herstellingen aan sociale wo ningen, de verkeerscirculatie in de wijk en ook enkele gevallen van burenhinder. Zowel Freddy Cornelis van de huisvestings maatschappij als de Burge meester Walter Kerckhove stel den zich garant om op korte ter mijn gevolg te geven aan de klachten. Dit initiatief van de SP werd zo goed ontvangen dt 9 personen bereid gevonden werden om mee te werken aan de oprich ting van een echt wijkcomité. Dit comité wil op een positieve manier bijdragen tot een verbe tering van de leefbaarheid in de wijk. Dat kan onder andere door: - het bevorderen van de samen hang onder de buurtbewoners door het inrichten van geza menlijke activiteiten (een wijkfeest, een sportdag, enz...) - het bespreekbaar maken van de problemen in de wijk, - het organiseren van zelfhulp en solidariteitsacties binnen de wijk. - het op een georganiseerde manier overmaken van klach ten, wensen en noden aan de lokale overheden. Wie alsnog deel wenst uit te maken van het Wijkcomité Flo real kan contact opnemen met Ingrid De Visscher, Floreal 147. SP-Ronse Vrijdag 27 november 1998 om 19.30 uur Feestpaleis, Stationsstraat 21 - Ronse ALGEMENE LEDENVERGADERING - Evaluatie van één jaar werking Prioriteiten voor volgend jaar Voorbereiding van de verkiezing '99 en van de gemeenteraadsverkiezingen Gastspreker: Fred Erdman, Nationaal SP-Voorzitter Maak gebruik van uw democratisch recht om mee het beleid van de SP te bepalen! Wij rekenen vast op uw aanwezigheid.

Voor Allen | 1998 | | pagina 14