Nieuws van het OCMW-Front te Denderleeuw VFG Brakel - Lierde Maarkedal gaat door! Doorverwijzing politiek vluchtelingen naar O.C.M.W.-Aalst Derde keer goede keer! "Voor Allen" - 13 november 1998 15 De Vlaamse Federatie van Ge- handikapten afdeling Brakel- Lierde nodigt iedereen uit op haar 'Kennismakingsfeest', welke doorgaat op zondag 29 november 1998 vanaf 12 uur in de feestzaal "t Pieterken', Pie- ter Hoelmanstraat te Opbrakel. Programma: - verwelkoming door de voor zitter - feestmaaltijd met aperitief, warme beenhesp met saus en frieten - voorstelling van het jaarpro gramma voor 1999 - koffie met gebak. Op zaterdag 31 oktober was het dan zover voor het SP-bestuur van Maarkedal, de langver wachte 1ïlc hutsepotavond. Reeds van vóór het verlof wa ren de voorbereidingen gestart en hoewel de avond zelf werd geteisterd door een ware zond vloed en we van alles moesten doen om het water buiten te houden, was het toch een groot succes. Er was een grote op komst vanuit Maarkedal en omringende gemeenten. De vrienden, kennissen en sympat hisanten maakten er een waar smulfestijn van. Gezien de gro te opkomst waren we dan ook zeer tevreden dat we terug kon den rekenen op de Jongsocia- Het O.C.M.W.-Aalst kampt, zoals alle andere centra in het land met het probleem van de 'harmonieuze verdeling' van de kandidaat-vluchtelingen. Ook wij kunnen er ons niet mee akkoord verklaren dat de hoge re overheden bij gebrek aan voldoende opvangcapaciteit de kandidaat-vluchtelingen na een verblijf van 48 uur in een door- verwijscentrum (voor zover het niet volzet is) doorstuurt. Donderdag 5 november 1998 boden zich om 16 uur, 5 kandi daat-vluchtelingen Kosovaren aan bij ons centrum, onaange kondigd! Een onbegonnen werk voor de nu reeds over zijn toeren draai ende bevoegde maatschappe lijk werker om onderdak (en noodzakelijke levensvoorzie ningen) voor deze mensen te vinden. Als het in Brussel vluchtelin- Gezelligheid en amusement verzekerd. De deelname bedraagt 150 fr. voor VFG-leden, niet-leden be talen 300 fr. Wie nu lid wordt, geniet van de deelnameprijs van 150 fr. voor VFG-leden. Inschrijven kan in het Bond Moyson-kantoor Brakel, Markt 12, tel. 055/42.33.83, in het Bond Moyson-kantoor Lierde, Steenweg 73, tel. 055.42.53.26 of bij de bestuursleden. Iedereen is van harte welkom. listen van Ronse die steeds be reid zijn om de handen uit de mouwen te steken. Het gaat goed met SP Maarke dal, dat konden we ook al zien op onze natuureducatieve wan deling in het Bos van Ename, waar ook heel wat aanwezigen waren en waar de reacties bij zonder positief bleken te zijn. Het bestuur zal dan ook dezelf de weg verder gaan en we ho pen u ook te mogen begroeten op onze volgende aktiviteit, na melijk het kerstfeestje die zal doorgaan op 19 december om 15 u. in de parochiezaal van Louise Marie te Maarkedal. Marleen De Potter gen regent, stormt het nu al bij de plaatselijke O.C.M.W.'s! Op dit ogenblik draagt ons cen trum de verantwoordelijkheid voor 187 kandidaat politiek- vluchtelingen (erkende en niet- erkende). Wij bereiken stilaan het satura- tiepunt, maar blijven dagdage lijks in de weer om de aanzwel lende stroom ontheemden op een humanitaire wijze op te vangen zoals wij trouwens ie dereen op een menswaardige manier opvangen. Ik vrees echter dat wij liever laat dan vroeg de handdoek in de ring zullen moeten werpen, zeker wanneer de problemen zoals nu het geval is, ongeken de vormen gaan aannemen. De wil om te helpen zal er altijd zijn, maar wat wanneer de mid delen uitgeput zijn? Eddy Dierickx Firmin Verbrugge interpelleert over SEVI sneuveltekst die de samenwerking tussen ge meentebesturen en OCMW moet verbeteren. De sneuveltekst opgesteld door het SEVI over de toe komstige samenwerking tus sen de gemeentebesturen en het OCMW wordt door mij als zeer positief ervaren. Hij bolt van de goede ideeën waarbij ik er enkele extra in de verf wens te zetten. Vooreerst wil ik benadrukken dat, het oog hebben voor de OCMW's in de kleinere ge meenten van kapitaal belang is. Dit komt zeker ten gunste van de sociale en directgerich- te functie naar de bevolking toe die het OCMW te vervul len heeft. Ik hoop dat in de fi nale tekst dit idee zal weer houden blijven. Verder vind ik het een goede zaak dat het OCMW niet in een keurslijf gestoken wordt. Het is een goede zaak dat de wetgever I Het wordt zo stilaan belache lijk, maar deze keer werd de kroon gespannen. Met het meest ernstige gezicht op de meest gemeende toon wordt bij de toewijzing van een wo ning op Ten Kouter door de voorzitter gezegd: 'de maat schappelijke dienst wijst na onderzoek de woning toe aan..., en de meerderheid volgt dit voorstel' waarna een stemming volgt. Wettelijker kan het niet. Maar wat doet zich nu voor? Tweemaal na el kaar, dus twee raadszittingen na elkaar, moest de voorzitter melden dat de woning NIET betrokken wordt door de aan geduide kandidaten. Van een onderzoek gesproken door de administratieve diensten, lees: Een idee voor het S.I.F. Geraardsbergen De Stad Geraardsbergen ver leent aan zijn inwoners, die kunnen genieten van het So ciaal tarief van Belgacom, een jaarlijkse tegemoetkoming van 500 frank. Misschien een idee om dat ook in Geraardsbergen toe te passen. Alle kleine beetjes helpen de zware lasten voor de minstbedeelden beter te dragen. Donald Van Belleghem aan het OCMW een minimum aan opdrachten oplegt, maar ik had graad hiervan een con cretere opsomming gezien dit om te vermijden dat om de ha verklap dit minimumpakket wordt aangepast om sociale, financiële of politieke rede nen. Dat het minimumpakket moet kunnen wijzigen in de tijd is wel duidelijk maar dan alleen langs een vastgelegde proceduriële weg die geen be vliegingen toelaat. Wat ik eveneens positief ont haal is de eventuele wijziging in het aantal mandatarissen, het invoeren van een functio nele ondervoorzitter, het dui den van bevoegdheden voor het vast bureau en het vrijma ken van financiële middelen voor de vorming van de man datarissen. Bij dit alles moet duidelijk gesteld worden dat het in de eerste plaats gaat om de dienstverleningsmogelijk- heden van het OCMW te ver breden. Van de OCMW man- onderzoek door de echtgenote van de voorzittger die als maatschappelijke werkster fungeert in ons OCMW. Het is gewoon ridicuul, te gek om los te lopen. De laatste zitting 29.10.'98 werd er voor de DERDE maal dezelfde wo ning aan iemand toegewezen. Het wordt gewoon belache lijk. Zonder enige schaamte wordt dit punt opnieuw be handeld. De situatie in het OCMW zoals deze nu bestaat kan gewoon niet meer! De echtgenote van de voorzitter bereidt de dossiers voor en geeft ze door aan de OCMW secretaris haar baas maar deze reageert niet omdat de OCMW voorzitter zijn baas is, kan het nog leuker? En dit is 1Res.: 0547 2. Res.: 3127 3. Res.: 0554 2114 2229 3587 0787 3683 1051 0290 2282 3139 0959 2937 1827 0630 2777 0226 2741 1968 3733 1180 0427 2022 3319 2769 1430 0995 1239 3772 2057 0447 1553 3087 1939 2567 3208 1197 1692 1018 3339 0069 3045 dataris wordt dan ook ver wacht te participeren in de be- leidsstructuren. Het laten rechtstreeks verkie zen van de OCMW mandata rissen samen met het laten in nen van "belastingen" ten voordele van het OCMW vind ik een te gevaarlijke ingreep om het sociale karakter van het OCMW te vrijwaren. Elke partij moet er zich van bewust zijn dat hun afgevaardigden in het OCMW mensen dienen te zijn die begrip tonen voor de sociale functie en de armoed- bestrijding van het OCMW. Om al deze goede intensies te realiseren blijft er uiteindelijk maar één wens over en dat is het bureaucratische te mini maliseren, de wegen naar Brussel te effenen, het aantal op te stellen dossiers te ver minderen, kort: het OCMW de kans geven te velde te wer ken tussen en bij de mensen die er wensen of noogedwon- gen beroep op te doen. wettelijk? Spijtig genoeg wel. Is dit deontologisch verant woord? Neen! Het volledige functioneren van het OCMW wordt op deze wijze ontwricht in zijn werking. In elk geval, ik zou mij schamen in de zit ting van het OCMW voor de derde maal dezelfde woning te moeten toewijzen onder het excuus dat de vorige kandida ten, na toewijzing, geweigerd hebben. Van een ten gronde gevoerd onderzoek gesproken. En dan te bedenken dat er zo vele andere mensen staan te wachten om een goedkope huurwoning te betrekken. De ze meerderheid houdt hiermee een loopje. Firmin Verbrugge Prijzen af te halen tot en met 30 november 1998 bij Julien Verstraeten, Gentstraat 184, Oudenaarde. Reservenummer vanaf 1 de cember tot en met 15 decem ber 1998. Uitslag tombola SP-Eine - Heurne - Mullem

Voor Allen | 1998 | | pagina 15