Socialistische Seniorenclub Aalst Centrum viert 50-jarig bestaan Algemene vergadering SP-Faluintjes 18 13 november 1998 - "Voor Allen" Naar aanleiding van deze vie ring werd in de prachtige feest zaal van het Aalsterse stadhuis een academische zitting gehou den. Burgemeester De Maght had zich hiervoor laten verontschul digen. Voorzitter Georges Coppens mocht zich in haar inleiding verheugen over de talrijke op komst vanwege de leden. Zij had het in haar toespraak over het ontstaan van de 'So cialistische Ouderlingenbond' Door navraag bij de oudste le den kon worden achterhaald dat het allemaal begon als een vriendenkransje. De initiatiefnemer en stichter toen in de loop van 1948 was het reeds vele jaren overleden gemeenteraadslid 'Stantjen Arijs', een door allen zeer ge kende figuur. Omdat de eerste bestuursleden zich niet te veel inlieten met veel geschrijf, maar wel mannen van de daad waren, zijn er dan ook weinig details uit die periode gekend. Feit is wel dat het bestuur in de loop der jaren goed heeft ge werkt, niet alleen om de vereni ging in stand te houden, maar nog meer om er een bloeiende 'Seniorenclub' van te maken met meer dan 200 leden. Het grootste deel - vandaag zijn dat er 160 - is steeds trouw op post tijdens de maandelijkse bijeen komsten. De Voorzitter brengt dan ook een warme en welverdiende hulde aan alle bestuursleden, die zich jaar in jaar uit inzetten voor het welzijn van de club. Vervolgens verleende zij het woord aan de 3 gastsprekers. De heer Van Herreweghe, Schepen voor Seniorenbeleid, feliciteerde de vierende vereni ging en had het in een korte toespraak over de problemen die zich stellen. Aalst alleen telt reeds meer dan 18.000 inwo ners ouder dan 60 jaar. Tot besluit verzekerde hij dat veel aandacht wordt besteed aan het oplossen van allerhande problemen en overhandigde een prachtig etswerk geschon ken vanwege het Stadsbestuur. De heer Piet Lampaert, adjunct provinciaal secretaris Bond Moyson, die de weerhouden Pierre Janssens verving, heeft het over de rol van de mutuali teit en stelt vast dat 1 op 4 van de leden ouder is dan 55 jaar. Hij handelt over de talrijke ini tiatieven die door Bond Moys on ten gunste van de senioren worden genomen en brengt hulde aan de goed werkende af deling Aalst. Schepen Gracienne Van Nieu- wenborgh en Lid van de Vlaamse Raad, wenst als laat ste spreker 'nen dikke proficiat' aan de jubilerende vereniging, waarvan zij als kind veel leden in de verschillende takken van de beweging heeft gekend. In een gevoelsgeladen uiteen zetting toont zij vooral bewon dering en respect voor de ma nier waarop de huidige senio ren in het verleden hebben ge streden om de huidige sociale voorzieningen af te dwingen. Solidariteit en vriendschap wa ren toen nog geen holle woor den. Zij is dan ook fier zelf tot de partij te behoren. Een daverend applaus viel haar ten deel. Het geheel werd sfeervol opge luisterd door Ilse Delait en Ger- da Blondeel, 2 virtuoze leerlin gen aan de Stedelijke Muziek academie die, enkele zeer ge smaakte werken voor fluit en gitaar, ten gehore brachten. Alvorens de aanwezigen uit te nodigen tot de receptie, aange boden door de Seniorenclub, dankte Voorzitter Georgette Coppens allen die hebben mee gewerkt om van deze dag een niet te vergeten feestdag te ma ken. Niet alleen de gastsprekers, ook de heer H. Van Santen, direc teur van de Academie voor Mu ziek, Ballet en Toneel en zijn leerlingen, het bestuur van VFSG Afdeling Aalst-Ouden- aarde, door wie een prachtige tinnen plaat, als aandenken aan deze heuglijke dag, werd aan geboden, en niet in het minst het Stadsbestuur voor de ver leende logistieke steun. Daarna ging het naar de smaak vol versierde feestzaal van het Volkshuis, waar de ingeschre ven leden konden genieten van een uitstekende gelegenheids maaltijd. Hier werd de muzikale omlijs ting verzorgd door 'Berry Grimm'die er daarna ook voor zorgde dat de senioren, traditie getrouw, de benen konden 'los gooien' en dat ook deden. De dansvloer was eens te meer veelal te klein en deze onverge telijke feestviering alweer te vlug voorbij. Hierover zal nog lang worden nagekaart. En nu naar de volgende 50 jaar. Maar eerst nog de volgende bij eenkomst en dit op dinsdag 24 november om 14.30 u. in het Volkshuis. Marcel Boelaert Het was op 10 oktober 1997 dat de SP-onderafdeling Fa- luintjes Meldert-Baardegem haar eerste Algemene Vergade ring hield sinds haar oprich ting. Een jaar later was het tijd om deze verjaardag te vieren. Op vrijdag 16 oktober 1998 was het zover. Geen grote taart, met één kaarsje. Wel veel volk, een hapje, een drankje. De plaats van afspraak was zaal 'Ons Huis' in Baardegem. Een veertigtal leden en sym pathisanten kwamen opdagen. Ter plaatse konden wij nog één sympathisant lid maken. Kort om, de avond kon al niet meer stuk. Deze vergadering bestond uit drie delen. Een statutair deel tje, een deeltje informatie en uiteraard ook een deel amuse ment. Het statutair deel bestond uit een financieel verslag en ver slag van de werkzaamheden. Op één jaar tijd werd er veel werk verricht in een regio waar de SP nooit sterk heeft gestaan en waar tevoren nooit een SP- afdeling echt lang heeft be-' staan. Wij slaagden erin om een 70-tal leden te vinden, daar komen er (gelukkig) nog maandelijks bij. Daarnaast werden er twee succesvolle boswandelingen, met boter hammen met kop, georgani seerd. Een eetfestijn, op 1 mei een gezellig avondje,... Onze afdeling probeert ook in de SP- Aalst haar stem te laten horen, drie van onze bestuursleden zitten in het SP-bestuur. Maar ook op informeel vlak probe ren wij de banden met de ande re onderafdelingen aan te ha len. Wij swingen op het bal van Erembodegem, wij gaan in Gijzegem smullen,.Wij pro beren ook zichtbaar aanwezig te zijn op bals, pensenkermis- sen van andere verenigingen in onze twee gemeenten. Voor het volgende jaar zal deze koers worden aangehouden. Ook meter Gracienne Van Nieuwenborgh en peter Patrick Jacobs, kwamen ons hun volle steun toezeggen. En die vlag en die vlaggestok, die zij ons beloofden, komen er zeker aan. Zodat wij op 1 mei met gehe ven hoofd de stoet kunnen aan voeren. Kortom, een mooi resultaat op één jaar. Dankzij de inzet van vele, gewone militanten die ge loven in het socialisme en zich daarvoor ook willen inzetten. Daarnaast werd ook het be stuur herkozen. Blijkbaar wa ren de leden tevreden over het afgelopen jaar, want het be stuur kreeg de volle steun. De volgende kameraden blijven bestuurslid: Marcel De Block, Hugo Verstraeten, Albert Saeys, Louis Van den Eede, Mike Roelants, Tommy De Kimpe. Paul De Plecker blijft secretaris, ikzelf voorzitter. Voorts zijn wij nog op zoek naar een aantal bijkomende be stuursleden, zeker naar vrou wen. Ook was er een warm woord van afscheid, voor de vrienden die om uiteenlopende redenen geen deel meer wilden uitmaken van het bestuur. Pen ningmeester Dirk Inzé, Benny Wauters en Filip Saeys. In het tweede deel, hadden wij Patrick De Smedt gevraagd een uiteenzetting te geven over wat er aan openbare werken gepland is in onze regio. De schepen hield een helder en duidelijk betoog. Eerst situeer de hij het huidig beleid in een breder kader. Toen de huidige bestuursmeerderheid in Aalst, met de SP als nieuwe partner, aan het bewind kwam in 1988, was er een groot gat in de be groting. Daaraan is stevig ge werkt en hierdoor kwam er ook meer geld vrij voor openbare werken. Wie de stad Aalst van nu vergelijkt met die van tien jaar terug, merkt een groot ver schil. Het stadscentrum werd verkeersarm gemaakt, de Grote Markt kreeg eindelijk de schoonheid die zij verdient, het Belfort werd gekuist, het Stad huis wordt gerestaureerd, Aalst krijgt een nieuw museum. Maar er werd zeker niet enkel geïnvesteerd in prestigeprojec ten, ook aan de kleine man wordt er gedacht. Zo werden er vele sociale woningen bijge bouwd en opgeknapt. Voor de regio Meldert-Baarde gem werden reeds de straten aan de Klaarhaag in Meldert heraangelegd. Daarnaast wa ren er nog een aantal kleine in vesteringen. Pas nadat de col- lectorwerken voor waterzuive ring rond het jaar 2000 ook bij ons zouden afgewerkt zijn. kan men gaan naar heraanleg van straten. Logisch, anders zou den voor deze collectorwerken de heraangelegde straten terug moeten opengelegd worden. Vanuit het publiek werd aan dacht gevraagd voor kleinscha- Dit bericht is bedoeld voor alle leden en sympathisanten van de SP-Faluintjes Meldert-Baarde gem. Het bestuur roept alle le den en sympathisanten op om naar het eetfestijn van de SP- Aalst te komen. Dit eetfestijn gaat door in het weekdn van 21 en 22 november, in zaal Hori zon, Molendreef te Aalst. Op het menu staat wildgoulash of kip naar keuze. De SP-Faluintjes wil er echter een gezellige zondagse uitstap lige waterzuivering, voor de drukke doorgangswegen in Baardegem en Meldert, voor de Affligemdreef. De schepen beloofde zijn best te doen, en wij zullen er over waken dat hij dit ook doet. Tot slot, was er plaats voor een drankje en een hapje, klaarge maakt door de ijverige vrou wen. Ze waren zelfs zo ijverig, dat zij de mannen zover kregen om te beloven dat het volgend jaar de mannen voor de hapjes zou den zorgen. Hopelijk levert dat geen voedselvergiftigingen op! Dylan Casaer van maken. Daarom gaan wij samen naar dit eetfestijn. Wij verzamelen al om 11 u. op zon dag 22 november in café Ons Huis, te Baardegem (Hoog straat). Uiteraard kan daar al een aperi tief gedegusteerd worden, om dan iets later in karavaan naar Aalst te trekken. Kortom: allen verzamelen: zondag 22 november om 11 u. in Ons Huis. SP-Faluintjes roept op

Voor Allen | 1998 | | pagina 18