R. D'Hondt wil extreem-rechts schoonmaak doen betalen JAARLIJKS EETFESTIJN SP Afdeling Aalst Groof wildfestijn 20 13 november 1998 - "Voor Allen" Tijdens de algemene ledenver gadering van de SP Aalst cen trum en op de gemeenteraads commissie van openbare wer ken heeft Roger D'Hondt voor gesteld om de vervuiling van straatmeubilair en verkeersbor den door Vlaams Blokzelfkle- vers te laten verwijderen op de kosten van de extreem-rechtse partij. De praktijken inzake het onwettelijk aanplakken van af fiches en zelfklevers die het Blok sinds de Johan Demol- campagne toepast, overtreft in de grenzen van het toelaatbare. Velen waren de mening toege daan dat deze vorm van politie ke vervuiling tot het verleden behoorde. Reeds bij zijn eerste interpellatie in maart, ter gele genheid van de verhuur van stadslokalen aan het Blok, heeft gemeenteraadslid Roger D' Hondt deze praktijken aange klaagd. Roger D'Hondt wenst dat de factuur van de reini- gingskosten wordt bekendge maakt zodat de belastingbetaler weet wat dit aan de gemeen schap kost. Tijdens dezelfde al gemene vergadering, die was gewijd aan 'extreem-rechts', maakte het raadslid bekend een brief te hebben gericht aan de Federatie van Politiecommissa rissen in verband met hun hou ding ten overstaan van hun ex- collega, die in uniform wordt afgebeeld op affiches en in pro pagandaboekjes van het Blok. De voorzitter van de Federatie is tevens de hoofdpolitiecom missaris van de Stad Aalst. Hieronder volgt een gedeelte van zijn brief. 'Ik verneem dat de Federatie van Politiecommissarissen laat onderzoeken of Johan Demol zich in een uniform van politie man mag laten afbeelden op een affiche van een politieke partij. De reactie van de Fede ratie komt rijkelijk laat! Reeds meermaals veegden Johan De- mol en het Vlaams Blok hun spreekwoordelijke voeten aan de strafwet. In hoofdstuk VI onder de titel 'Aanmatiging van ambten, van titels of van een naam', ver meldt Art. 227: Hij die zich in mengt in openbare ambten, het zij burgerlijke of militaire, wordt gestraft met een gevan genisstraf van 1 maand tot 2 jaar. Reeds tijdens mijn interpellatie (op 31/3/'98) in de openbare zitting gemeenteraad van de Stad Aalst heb ik naar aanlei ding van het onwettig aanplak ken van affiches in de stad, ge wezen op voormeld artikel uit het strafwetboek. De affiches drukten namelijk de naam van Johan Demol af in combinatie met de afbeelding van een ke pie die in alle duidelijkheid ver wijst naar het politiekorps. De kentekens zijn duidelijk waar neembaar. Vermits Demol op dat ogenblik geen politiemandaat bekleedde, integendeel er was uit ontzet, had hij geen enkel recht om zijn naam op de affiche te vereen zelvigen met de officiële sym bolen zoals de afgebeelde poli- tiepet. Ik verwees in mijn interpellatie tevens naar een vergelijkbaar precedent met het weekblad Humo, 10 jaar geleden diende de rijkswacht klacht in tegen dit persorgaan, omdat het een rijkswachtkepie afbeeldde met daaronder een leeg hoofd en verwijzende naar de Bende van Nijvel. Overtuigd van mijn gelijk vroeg ik op de gemeenteraad om deze vaststellingen in het PV op te nemen. Op basis van uw uitlatingen in de pers moet ik echter vaststellen dat de door mij geciteerde laakbare feiten, nog niet zijn onderzocht. Bovendien legde raadslid Van Overmeire in dezelfde raad be lastende verklaringen af die het optreden van onze (Aalsterse) politie in opspraak brengt. Ik citeer uit het officieel verslag van de gemeenteraad: 'wat de illegale aanplakkingen betreft stel ik vast dat ik jarenlang als ik de afrit van de autostrade in Erpe-Mere neemillegale affi ches tegenkom van gemeente raadsleden. Er is nooit politie op pad gestuurd om aanplak kingen vast te stellenmeer nog, nu werd bij de mensen aangebeld met de vraag of ze geen schade hebben en of ze zich a.u.b. burgerlijke partij willen stellen. Een eigenaardi ge politiepraktijk waarbij men niet de klachten afwacht, maar men de mensen vraagt of ze geen klachten kunnen in dienen tegen het Vlaams Blok'. Bij mijn weten heeft U, in hoofde van uw ambt als hoofd politiecommissaris van Aalst, tegen deze aantijgingen nog niet gereageerd. Als voorzitter en woordvoerder van de Federatie van Politie commissarissen reageert U nu daartegen wel alert en worden alle beschikbare registers open getrokken. Ik stel mij daar als interpellant en gemeenteraads lid, maar ook als burger, vragen over. Uw houding krijgt op de ze wijze een schijn van dubbel zinnigheid. Het lijkt er in elk geval op dat uw acties vooral geïnspireerd zijn door de me dia-aandacht die er op gevolgd is. Ik mag hopen dat dit niet zo is. Is het deontologisch verant woord om als commissaris bij de gewraakte affiche te pose ren? (HLN 12/10). Mijn vra gen zijn o.a. gebaseerd op het feit dat ik nog niets heb mogen vernemen over de resultaten van voormeld onderzoek, en daarnaast op de vaststelling dat het voorwerp van uw huidig onderzoek niet verschilt van dat van mijn interpellatie op 31/3. Schijnbaar is het zo dat nu het imago van de politie, in tegen stelling tot 6 maand geleden, wel in het gedrang wordt ge bracht. Dat kan dan enkel een gevolg zijn van het formaat en het aantal van de affiches en de folders dat aangeplakt en ver spreid is, m.a.w. de inbreuk op het imago wordt afgemeten aan de grootte van een afbeelding. Dat het Vlaams Blok met deze campagne vooral mikt op het vergroten van het subjectief on- veiligheidsgevoel bij de bevol king, schijnt de politiecommis sarissen minder te storen. Wel licht willen zij vooral meer po litie. Waarom er warm en koud wordt geblazen, is mij niet dui delijk. Dat blijft voorlopig in de nevelen van het nieuw politie landschap gehuld en zo blijft het veelbesproken preventiebe leid, waarvoor grote inspannin gen worden geleverd, dode let ter. In afwachting van enige recht zetting, geheel in de sfeer van het 'open beleid' waarover naar aanleiding van de inhuldiging van het nieuw politiehuis zo veel te doen was, blijft deze zaak mij bijzonder interesse ren. Ik hoop dan ook dat de 'ju ridische stappen' die de Federa tie van Politiecommissarissen zal ondernemen, niet zullen verzanden in woordenkramerij, maar dat men ook effectief naar de rechter zal stappen om de toepassing van de wet af te dwingen. Ondertussen wachten het politiepersoneel, dat soms voor kleinere zaken tot de orde wordt geroepen en de bevol king op duidelijkheid. Zij heb ben daar recht op', aldus Roger D'Hondt. SP Overboelare en gemeenteraadslid Francine VAK DER MAELEN nodigen u uit op hun Menu: Hutsepot met schenkel of kotelet: 350 fr. Blinde vinken met frieten: 300 fr. Kindermenu: 150fr. Zaal van Malder - Groteweg 204, Overboelare Zaterdag 28 november 1998 van 11.30 tot 15.00 uur - van 18.00 tot 21.30 uur Aandacht: Hutsepot met schenkel enkel in voorverkoop of na reservatie op tel. 054/41.48.97 of 054/41.06.77 Zaterdag 21 november 1998 van 17 tot 21 uur Zondag 22 november 1998 van 11.30 tot 14.30 uur Menu: - Aperitief met wildpaté op toast - Wildgoulash met peer en veenbessen of 1/2 Kip (zolang de voorraad strekt) Zaterdag met muzikale omlijsting Tentoonstelling van keramiek en andere kunstwerken Kaarten: 400 fr. (kinderen: 200 fr.) Plaats: IBS0 De Horizon Aalst SP Herdersem Dinsdag 8 december 1998 Lokaal 'Klein Dorp', Kapelleommegang 10 - Herdersem Algemene ledenvergadering AGENDA: Politieke toestand - Aanduiden twee vertegenwoordigers partijbestuur Groot-Aalst - Allerlei rondvraag De kandidaten dienen lid te zijn van het partijbestuur. Kandidaturen voor het partijbestuur kunnen tot begin van de vergadering worden ingediend bij René Van der Speeten, wnd. voorzitter.

Voor Allen | 1998 | | pagina 20