SP FEDERAAL AKTIEF Een informeel nvondje cultuur en pelitiek te Leuven De fuifkaart van onze regio Pjiihdtpes, ge.t\A dogma's f?ood - gnotiA 8tR.iscK - piLog/iessiefy SaoKOtvuscl - neadistiscl f2adicaa(> - dewioc/iatiscl Nieuws van het ROSA-front Heden, vrijdag 13 novem ber brengt een delegatie SP-afdelings verantwoor delijken uit de Federatie op speciale uitnodiging van Louis Tobback een avondbezoek aan Leuven. De burgervader zelf is dan ook gastheerh voor de ca. 50 deelnemers tellende groep (busjevol), die een programma krijgt aange boden met een fikse brok cultuur (momenteel lopen Nocturnebezoek aan het Leuvense stadhuis, een unie ke belevenis. uitstekende tentoonstellin gen te Leuven) gecombi neerd met een informele receptie en enige peptalk in het vooruitzicht van de 'moeder aller verkiezin gen'. Uiteraard mag het exposi tie-luik er best zijn. Ener zijds is er de tentoonstel ling 'Dirk Bouts, een Vlaams Primitief' in de Predikheren- en Sint-Pie terskerk. Speciaal ervoor werd een unieke collectie van bin nen en buiten Europa sa mengebracht. Schilder werken en andere kunst objecten laten kennisma ken met de 'stille' wereld van Dirk Bouts, een der fijnste Vlaams Primitie ven. Tweede aandachts punt is de expositie 'Het Leuvense Stadhuis, pronk juweel van de Brabantse gothiek'. 550 jaar geleden werd van dit unieke gebouw de eer ste steen gelegd, de restau ratie ervan is perfect. De feërieke avondverlichting zal nog een extra cachet geven aan het bezoek. De ze zgn. 'nocturnes' vinden plaats van 19 tot 21 uur, daarna wordt de groep ver gast op een natje en een droogje in het 'Oratoriën- hof'. Alle lokaties zijn op wandelafstand. De autobus vertrekt om 17.30 uur stipt op het Ro meins Plein te Velzeke. Terugkeer voorzien op de zelfde plaats om streeks 24 uur. Neen, het gaat hier niet om een voordeelabonnement of een tienbeurtenkaart voor een dis cotheek naar keuze. ROSA stelt vast dat fuiven organiseren steeds moeilijker wordt. De Vlarem Il-bis milieunormen (nota bene een terechte regel geving) zorgen er echter voor dat het vinden van een geschik te plaats voor een optreden of fuif, niet steeds een sinecure is. Bovendien voeren bepaalde ge meenten na de invoering van Vlarem blijkbaar een streng re pressief fuifbeleid. ROSA wil dus weten hoe het gesteld is met de fuifinfrastructuur en - mogelijkheden in Vlaanderen. Om de problematiek op objec tieve en concrete manier onder de aandacht te brengen, willen de ROSA's een inventaris ma ken van de bestaande infrast ructuur. Ook in onze Federatie Aalst - Oudenaarde - Ronse, waren de ROSA-leden gevon den voor het idee (cfr. de bij eenkomst van begin oktober 11.). Via een uitgebreide bel- en inforonde worden de komende weken van alle mogelijke en onmogelijke fuifzaaltjes en -za len, in onze regio, de gegevens opgenomen. Na alles verza meld te hebben, worden de conclusies getrokken: waar zijn de 'blackpoints' en waar valt het wel mee. Voldoende stof voor een ROSA-actie met im pact. Federaal gebeurt de coör dinatie van deze enquête door de jonge militanten Kurt De Loor en Johan Van Biesen. Na de regionale presentatie stelt ROSA later de fuifkaart Vlaanderen voor aan de natio nale pers. Voorlopige datum: vrijdag 18 december in het Kuituurkaffee van de VUB. Met een fuif uiteraard. C.V. VOOR ALLEN 'Het Laatste Avondmaal Bouts. een der topwerken van Dirk 2 13 november 1998 - "Voor Allen" Voor snelle beslissers; er zijn nog een tweetal pfaatsen beschikbaar!! Bellen naar het Federaal Secretariaat 055/21.48.50 voor 12 uur. Maatschappelijk zetel De Malanderplein 7 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) Administratie-Publiciteit De Malanderplein 7 9600 Ronse (tel. 055/21.48.50) (fax 055/21.03.04) Redactie De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Verantwoordelijke Uitgever Herman DE LOOR (Federaal Voorzitter) Hoofdredactie Chris VANC0PPEN0LLE (Federaal Secretaris) Redactiesecretaris Jonny Lampens Teksten Alle teksten dienen ten laatste op maandagmiddag de week van verschijning, op het secretariaat ingediend. De Hoofdredactie houdt zich ten allentijde het recht voor bijdra gen in te korten of aan te passen, zonder aan de essentie van de tekst te raken. Genaamtekende bijdragen vallen volledig on der de verantwoordelijkheid van de steller.

Voor Allen | 1998 | | pagina 2