Laatste kansen in Federale SP-Tombola c 3 Opnieuw provinciale 'Euroronde' oo s voor mil EDITORI AAL De NMBS - verkeerd spoor 10 minuten vertraging "Voor Allen" - 13 november 1998 3 Momenteel zijn de laatste we ken van de verkoop van de lo ten van de grote Federale SP- Tombola 1998 ingegaan. Nog tot einde volgende week kan men bij de diverse SP-afde- lingsverantwoordelijken en mandatarissen, terecht voor de aanschaf van een of liefst meerdere loten aan de wel zeer democratische prijs van 25 frank per exemplaar. Mo gelijkheid tot het winnen van een mooie prijs, en tevens steunt men er o.m. de uitgave van 'Voor Allen'-magazine, federale socio-culturele activi teiten en politieke vormings projecten en zelfs indirect de eigen afdelingswerking mee. Immers, elke afdeling heeft recht op een aandeel a rato van de verkoop. Redenen te over dus om als militant en zelfs als gewoon lid of sympathisant van de socialistische bewe ging een steentje bij te dragen. Ook dit jaar mogen de hoofd prijzen, geschonken door onze vijf Parlementairen, er best zijn: kleurentelevisie, fiets, grasmachine, 25-delige ency clopedie, foodprocessor, kof- fieservies, luxe badjassen, enz. In totaal vijftig waarde volle hebbedingen. Trekking der winnende nummers ge beurt op vrijdag 27 november op het Federaal SP-secretari- aat, alwaar ook tot einde van het jaar de prijzen af te halen zijn. Hoofdprijzen worden of ficieel overhandigd met een traditioneel kiekje. Raadpleeg in ieder geval begin december ons ledenblad en wie weet be hoor je niet bij de gelukkigen. Freddy Willockx, Anne Van Lancker en Philippe De Coene gaan opnieuw de baan op voor hun tweede 'Ronde van de Provincies'. Het systeem is duidelijk 'in': eerst was er Tobback, nu zijn er de Euro parlementairen en straks volgt ook nog verkiezingscampag neleider Johan Vande Lanotte met een toer doorheen de Fe deraties. Hoe dan ook, de re spons voor dergelijke politie ke meetings is behoorlijk groot. Dus gaan ook onze drie SP-mandatarissen in het Euro pees halfrond ermee door. Centraal thema: 'Wat kan Europa doen aan werk'? Van af l januari I999 is de euro een feit. De SP vindt dat de eenheidsmunt nu het breekij zer moet worden om een soci aal Europa te verwezenlijken, met als hoofddoel: WERK. Het Oostvlaamse luik van de Ronde, een organisatie van de SP/CSC-Federaties Waas en Dender, Gent-Eeklo en Aalst- Oudenaarde-Ronse, vindt plaats op dinsdag 8 december I998. in de Stadsbibliotheek H. Hevmanplein 3 te Sint-Ni- klaas. om 20 uur. Moderator van de activiteit is Lieven Verstraete, VRT-radio- journalist. Er wordt geopend met een korte videofilm. Daarna geeft de moderator een algemene inleiding en lichten de Euro parlementsleden hun werk zaamheden toe aan de hand van concrete thema's. Na de pauze legt de moderator de vragen uit het publiek voor aan de sprekers. Uiteraard verwachten wij ook vanuit on ze Federatie een ruime be langstelling. Eventueel kan carpooling gebeuren. Geïnte resseerden geven alvast een seintje aan het Federaal SP- Secretariaat te Ronse (055/21.48.59). Verkiezingsvoorbereiding grondig aangepakt Twee federale bijeenkomsten op korte termijn De uitspraak van E. Schouppe en de manier waarop de pendelaars aangepakt worden, is geen promotie voor het openbaar vervoer. Dat de pendelaars nog vier jaar met de vertraging zullen moeten leven, zoiets is onaanvaardbaar en de verwoording had zeker anders gekund. Het is de verdomde plicht van de directie deze proble matiek zo vlug mogelijk om te buigen en daarbij nog de vaststelling dat de problemen met het treinaanbod in de eerste plaats voortvloeien uit het gebrek aan in vesteringen van de jaren tachtig toen De Croo Minis ter was, is nu meer dan voorheen duidelijk. De NMBS heeft sinds 24 mei 1998 inspanningen ge daan om de regelmaat van de treinen te verbeteren, zoals bijvoorbeeld 200 extra rijtuigen en 25 extra schooltreinen. Ook was de belofte gemaakt 95% van de treinen te laten rijden met hoogstens 5 minuten vertraging, conform de norm in het beheerscontract en die blijvende vertragingen zijn hier de aanleiding geweest dat vele treinreizigers terecht niet tevreden zijn. Deze managementsfout moet de directie onmid dellijk aanpakken. Het binnenlands spoorverkeer moet een prioriteit zijn voor de NMBS. Het nijpend tekort aan personeel en de oververzadigde Noord- Zuid verbinding, evenals de manke organisatie, zijn eveneens de oorzaak van de hinder. Treinreizigers willen vooral dat treinen op tijd ver trekken en aankomen. De nieuwe treinregeling sinds mei van dit jaar, heeft de klachten over toegenomen vertraging niet wegge nomen en daar nog bovenop de NMBS-top minimali seert de vertragingen. De nummer één E. Schouppe bij de NMBS moet wel dringend meer respect tonen voor de dagelijkse pendelaars die geen boodschap hebben aan managementspelletjes, de dagelijkse pen delaar is een klant, net als de manager op Thalys. Volgens het beheerscontract moet minstens 95% van de treinen met maximaal vijf minuten vertraging op de bestemming aankomen. Er moet dringend werk gemaakt worden van volgen de punten: - Er is een tekort aan machinisten en treinwachters, dit brengt de verlofaanvragen, het weigeren van over plaatsingen, het niet toestaan van brugpensioen enz. tot demotivatie van het personeel. De aanwervingspo- litiek volstaat niet om de tekorten op te vangen. - De stoptreinen moeten nu meer dan voorheen zor gen voor een stipte basisdienst. - Het vernieuwen van verouderd rollend materiaal en plaatsen van nieuwe seinhuizen, is een noodzaak. - En de vraag naar compensatie aan de reizigers, de reiziger heeft nu reeds recht op een schadeloosstelling indien zijn trein meer dan 20 minuten vertraging heeft. Er is wel een signaal vanuit de reizigers geko men waar ze zich afvragen, of de geleverde kwaliteit nog in verhouding staat tot de prijs die ze betalen voor hun treinticket. Julien Verstraeten C.V. FEDERALE TOMBOLA 1998 Talrijke zeer waardevolle prijzen Trekking: 27november 1998 Kaart: 25 fr. Prijzen af te halen tot 31 januari 1999. Secretariaat: E. De Malanderplein 7 - 9600 Ronse Federatie aalst - oudenaarde - ronse C.V. r 1. Donderdag 3 december 199S om 20 uur -Volkshuis, Markt 8 te Zotteqem VERGADERING UITVOEREND BESTUUR VOORZITTERS EN SECRETARISSEN SP- HOOFDAFDELINGEN LEDEN VERKIEZINGSWERKGROEP Aspecten lijstvorming en federale campagnefacetten (streekcharter, champaq- necoördinatie,...) r 3 2. Donderdag 17 december 1998 om 20 uur - Volkshuis, Markt 8 te Zotteqem VERGADERING UITGEBREID FEDERAAL SP-BESTUUR (Federaal Bestuur, Mandatarissen, Voorzitters en Secretarissen) Johan Vande Lanotte over positionering SP, verkiezingsstrategie en nationale campagnefacetten Noteer alvast deze twee belangrijke data!

Voor Allen | 1998 | | pagina 3