VFSG-Congres 'Ouderenbeleid in de 21ste Eeuw Socialistische gepensioneerden willen senioren gratis laten meerijden met het openbaar vervoer tijdens de daluren "Voor Allen" - 13 november 1998 9 De tentoonstelling werd verder opgefleurd met verschillende affiches, kenmerkend voor verschillende periodes die ter beschikking gesteld werden door het AMSAB. Om het geheel af te ronden formuleerde Schepen Arys en kele bedenkingen maar ook verwachtingen van de SV- vrouwen naar de toekomst toe als volgt: 'Je kan geen honderd procent kwaliteit in het beleid brengen als je de inbreng van de helft van de bevolking ver waarloost. De helft van het menselijk potentieel blijft on aangeroerd. En dat is uiteraard onaanvaardbaar. Meer vrou wen in de politiek leidt onge twijfeld naar een andere poli tiek. De socialistische vrou wen Ronse kijken dan ook vol verwachting uit naar de ko mende gemeenteraadsverkie zingen van het jaar 2000. Zij doen een oproep naar vrouwen die geïnteresseerd zijn in poli tiek om onze werking te ko men versterken. Anderzijds doen zij een oproep naar de leiding van de SP opdat vrou wen van dichtbij betrokken worden bij de onderhandelin gen voor de lijstvorming voor het jaar 2000, zodat zij kunnen bijdragen tot meer evenwicht in de lijstvorming. Niet alleen het aantal vrouwen is van be lang, maar vooral ook de plaats die deze vrouwen op de lijst innemen. Na deze duidelijke boodschap werden alle aanwezige vrou welijke kandidaten gepast in de bloemetjes gezet. De voor zitster dankte iedereen die tot het welslagen van deze activi teit heeft bijgedragen en open de officieel de tentoonstelling dit terwijl iedereen het glas van de vriendschap werd aan geboden en het proeven van de gelegenheidspraline. twouw; Een overzicht van het Ronse- se luik van de tentoonstel ling, het was eens goed om het geheugen op te frissen. Op donderdag 19 novem ber 1998 verzamelt de Vlaamse Federatie van So cialistische Gepensioneer den haar bestuursleden in het Cultureel Centrum, Kunstlaan 5, Hasselt voor het congres 'Het ouderen beleid in de 21ste eeuw'. Daar willen we in het licht van de naderende verkiezin gen onze eisenbundel voor een sociaal ouderenbeleid bekendmaken. Een beleid dat niet alleen een degelijk wettelijk pensioen garan deert, maar er ook voor zorgt dat huurgelden, ver voer, gezondheidszorgen en ouderenvoorzieningen be taalbaar blijven. De huidige generatie oude ren plukt vandaag de vruch ten van meer dan een eeuw sociale en politieke strijd. Voor het welzijn van de groeiende groep ouderen maar ook van hun kinderen en kleinkinderen willen de socilistische ouderen de verworvenheden van de twintigste eeuw veilig stel len. Dat is voor ons ook de inzet van de verkiezingen van 13 juni 1999. Hierbij nodigen wij u van harte uit op ons congres. Programma Voormiddag 09u30 Onthaal met koffie en thee lOuOO Verwelkoming door Steve Stevaert, mi nister vice-president Vlaamse Regering. 10ul5 Toespraak over het verouderingsvraag- stuk in internationa le context, door Freddy Willockx, Europees parle mentslid I0u40 Animatie door Ar- mand Schreurs 10u55 Onze samenleving in de 21ste eeuw, door Mark Elchar- dus, co-voorzitter Nationaal Verbond van Socialistische Mutaliteiten I 1 u20 Animatie door Ar- mand Schreurs II u35 De prioriteiten van de VFSG voor het toekomstig ouderen beleid, door Joz Wijninckx, voorzit ter VFSG-Beleids- werkgroep 12u00 Lunch Namiddag 14u00 Panelgesprek over het ouderenbeleid op het Vlaams en fe deraal niveau. Panelleden: Marcel Colla, minister van Volksgezond heid en Pensioenen, Leo Peeters, Vlaams minister van Binnenlandse Aangele genheden, Stedelijk Beleid en Huisvesting, Guy Swen- nen, Vlaams volksvertegen woordiger, Myriam Van- lerberghe, volksvertegen woordiger, Georges De- rieuw en Christiane Roe- landt, leden VFSG-Be- leidswerkgroep. Moderator: Bob De Rich- De Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneer den (FFSG), de seniorenver eniging van de Socialistische Mutualiteit, vraagt aan Vlaams minister Steve Ste vaert om het openbaar ver voer toegankelijker te ma ken voor gepensioneerden. 'Waarom de gepensioneer den tijdens de daluren niet gratis laten meerijden met het openbaar vervoer?' vraagt de VFSG aan de nieuwe minister verant woordelijk voor Vervoer. De VFSG wil zich blijvend in zetten om de vereenzaming van gepensioneerden te be strijden. Het recht op mobili teit voor gepensioneerden moet in de huidige complexe samenleving met het drukke en onveilige verkeer beter ge waarborgd worden. Senioren moeten zich kunnen en durven ter, volksvertegenwoordi ger. Het panelgesprek wordt af gewisseld met een tweetal korte filmpjes. 15u30 Slotwoord door Le- ona Detiège, voor verplaatsen om te kunnen deelnemen aan het sociale of culturele leven. Daarom vindt de VFSG dat er moet gedacht worden aan het toegankelijker maken van het openbaar ver voer voor gepensioneerden. De VFSG vraagt aan Minister Stevaert waarom de mobiliteit van de gepensioneerden niet kan worden bevorderd door hen tijdens de daluren koste loos te laten meerijden met de bussen (en treinen of trams in dien mogelijk?) De bussen rij den tijdens de daluren toch niet écht vol, en waarom kun nen lege zitplaatsen niet even goed bezet worden door ge pensioneerden? Dit veroor zaakt dan toch geen meerkost en de gevolgen ervan kunnen voor een aantal gepensioneer den enorm belangrijk zijn. De VFSG hoopt dat de minister een pilootproject wil opstarten om deze mogelijkheid ernstig zitster VFSG Presentatie: Ingrid Van Gijsel, federaal secretaris VFSG Waasland. te onderzoeken. Ten slotte zouden gepensioneerden ook buiten de daluren kunnen ge stimuleerd worden om het openbaar vervoer te nemen, mochten zij allemaal bij het vertonen van hun Plus-3-pas een korting kunnen krijgen van bijvoorbeeld 50%. Er dient eigenlijk werk te wor den gemaakt van een allesom vattende aanpak: niet enkel betaalbaar openbaar vervoer, maar aangepaste opstapplaat sen of haltes, ook metro- en treinstations moeten voldoen de toegankelijk zijn. Nog te weinig wordt bijvoorbeeld ge dacht aan lage vloertrams en - bussen, aangepaste treinstel len, aangepaste zitplaatsen voorzien van steungrepen bij het vervaardigen van nieuwe bussen, trams of treinen. ID*W r»mf

Voor Allen | 1998 | | pagina 9