SP-Aalst informeert de Aalsterse inwoners Kroniek van de Aalsterse gemeenteraad Winternoodplan te Aalst "Voor Allen" - 27 november 1998 77 De SP-Aalst publiceerde in deze maand november haar tweede editie van het informa tieblad 'IN-SP-RAAK' (heb je hem?). Dit informatieblad wordt bezorgd aan alle inwo ners van Aalst en al de deelge meenten. Kortom, vele mili tanten zijn in de natte novem- bermaand op stap geweest om al de exemplaren te bussen. Maar, het is ons gelukt. Daar waar de andere partijen, hun publicaties lang niet in alle wijken of deelgemeenten ronddelen, slaagt de SP daar wel in. Dit informatieblad bevat een SP-standpunt rond werk in on ze streek, informatie over een aantal gemeentelijke verwe zenlijkingen (personeelsbe- hoeftenplan, fusie met OCMW-ziekenhuis Wetteren, het Aalsters crematorium, de verwezenlijking inzake open bare werken, cultuur, sociale woningen). Voorts ook nog in formatie uit de onderafdelin gen. Een hele prestatie, daar was iedereen het over eens. Dank zij de inzet van voorzitter Dirk De Pauw en de politiek secre taris Dylan Casaer. Maar ook alle leden van het Uitvoerend bestuur, een aantal mandata rissen, Tommy De Kimpe, en ZEKER AL DE MILITAN TEN DIE HET BOEKJE HEBBEN RONDGEDRA GEN!! Of hoe samenwerken, kan werken. Groot Kaasfestijn te Hillegem Schepen en Provincieraadslid Etienne Van Melckebeke en de SP-afdeling Hillegem heeft het genoegen u en uw familie uit te nodigen tot hun 'Groot Kaasfestijn' in de zaal 'Oud Gemeentehuis' te Hillegem op zaterdag 5 december 1998 vanaf 18 uur. Om deze avond zo vlot moge lijk te laten verlopen vragen wij u om vooraf in te schrij ven. Dit kan tot en met vrijdag 4 december 1998 bij de vol gende bestuursleden: Freddy Van De Noortgaete 09/306.62.16, Freddy De Gel der 053/63.04.15 of bij Etien ne Van Melckebeke 09/360.42.74 Vermits de gemeenteraad van oktober was stopgezet rond 1 u. 's nachts, maar er nog een aantal punten en interpella ties niet konden behandeld worden, werd een nieuwe ge meenteraad samengeroepen op maandag 9 november 1998. Het kan de lezers mis schien verwonderen, maar het is in Aalst een vaste ge woonte om de gemeenteraad tot in het putje van de nacht te laten duren. Hoe kan dat ook anders? Naast de talloze interpella ties, zijn er ook zowat op ie der agendapunt van raadsle den die hopen hun moment van wereldroem weg te ka pen, door wat zij een 'gevat te' tussenkomst vinden. Die gevatte tussenkomst gaat dan nog bij voorkeur over techni sche aangelegenheden waar, buiten de interpellant, nie mand boodschap aan heeft. Zoals daar zijn: het gebruik van kasseistenen bij wegenis- werken, het rooien van popu lieren, de afmetingen van de warpool in het zwembad. U merkt het, een ware verrij king voor het maatschappe lijk debat. Het was dan ook op de ge meenteraad van 9 november dat de SP haar standpunt over gratis openbaar vervoer voor jongeren onder de 12 jaar kon toelichten. Deze toelich ting kwam er nadat een CVP'er gehoopt had met een interpellatie rond dit dossier te scoren. SP-Raadslid Roger D'Hondt zette de CVP echter op haar nummer, dat de CVP misschien eerst eens in Brus sel haar eigen fractie uit het Vlaams Parlement op betere gedachten ging brengen. Fractieleider Luc Willems voelde zich blijkbaar aange-- sproken, want stuurde wat venijnige opmerkingen rich ting SP. Uiteraard, de CVP had gehoopt te scoren, maar de SP was hun in de media voor geweest. Ook de VU vond dit een goed thema. Zij willen het gratis openbaar vervoer zelfs uitge breid zien tot alle jongeren. De burgemeester Anny De Maght (VLD), probeerde het enthousiasme wat te tempe ren. Logisch uiteraard. Al vier jaar wordt er 'gewerkt' aan een mobiliteitsconvenant van de Lijn, komt er echter even zoveel jaren niets van in huis. Zelfs geen pilootprojec ten, waartoe Aalst zich ui terst goed leent, zoals bijko mende mini-busjes naar de zaterdagmarkt. De Maght ziet al dat gratis gedoe niet zo goed zitten. Zij vond dat maar electorale nummertjes, maar beloofde toch de haalbaarheid te laten onderzoeken. Met lange tan den, maar toch. De SP, en ho pelijk ook haar mandataris sen, zal er op toezien dat dit onderzoek er binnen korte tijd komt. De burgemeester verwees ook naar Hasselt, waar vol gens haar niet minder auto's rijden, maar integendeel min der fietsen. Deze lezing van de Hasseltse situatie klopt echter niet. Er zijn inderdaad niet drastisch minder wagens in Hasselt, maar wel maken veel mensen gebruik van het gratis en goed uitgebouwd openbaar vervoer die zich vroeger niet of minder ver plaatsen. Kortom, de mobili- teitsarmoede wordt met suc ces bestreden, hierdoor kun nen jongeren, kansarmen, be jaarden zich vlotter aanpas sen. En is dat dan geen socia le verwezenlijking? Bovendien vergeet de burge meester dat Aalst bij uitstek een scholenstad is, en dat tal van ouders hun paggadders van onder de 12 jaar vlak voor de deur willen afzetten. Daarom is het voorstel van de SP om te zorgen voor gra tis en begeleid vervoer een echt alternatief. Van jongeren boven de 12, kan men echter aannemen dta zij in staat zijn om op eigen houtje, te voet, met de fiets of de bus te ko men. Kortom, wordt zeker ver volgd Dylan Casaer In het vooruitzicht van de ko mende winterperiode heeft het OCMW nu reeds een aantal maatregelen uitgewerkt. Naast het uitbetalen van een ver warmingstoelage aan personen die via het OCMW financiële steun genieten, heeft het OCMW aan zijn maatschappelijke wer kers, schoonmaakters, bejaar denhelpsters, en al zijn andere medewerkers, die bij bejaarden, minderbegoeden en kansarmen op huisbezoek gaan, de opdracht gegeven de nodige aandacht te schenken aan noodsituaties, waarin deze personen zich kun nen bevinden. Bij vaststelling van dergelijke situaties dienen zij onmiddellijk de sociale dienst van het OCMW te verwittigen. Bij acute winterkoude stelt het OCMW in het Aalsters Stede lijk Ziekenhuis, Rusthuis St. Job, Rusthuis Mijlbeke en Rusthuis De Hopperank ver warmde lokalen'ter beschikking. In de hogervermelde lokalen kunnen eveneens aan hulpbehoe venden warme maaltijden vers trekt worden. Er wordt een boodschappenser- vice georganiseerd ten behoeve van de senioren. Naast het uitbetalen van een ver warmingstoelage aan personen die via het OCMW financiële steun genieten, heeft het OCMW aan zijn maatschappelijke wer kers, schoonmaaksters, bejaar denhelpsters en al zijn andere medewerkers, die bij bejaarden, minderbegoeden en kansarmen op huisbezoek gaan, de opdracht gegeven de nodige aandacht te schenken aan noodsituaties, waarin deze personen zich kun nen bevinden. Bij vaststelling van dergelijke situaties dienen zij onmiddellijk de sociale dienst van het OCMW te verwittigen. Bij acute winterkoude stelt het OCMW in het Aalsters Stede lijk Ziekenhuis, Rusthuis St. Job, Rusthuis Mijlbeke en Rusthuis De Hopperank, ver warmde lokalen ter beschikking. In de hogervermelde lokalen kunnen eveneens aan hulpbehoe venden warme maaltijden vers trekt worden. Er wordt een boodschappenser- vice georganiseerd ten behoeve van de senioren. Het OCMW Aalst zal sneeuw ruimen voor senioren die hiertoe niet meer in staat zijn. Het OCMW zal instaan voor wa terbedeling indien moest blijken dat leidingen als gevolg van strenge vorst bevriezen. Senioren met energieproblemen zullen onmiddellijk kunnen be roep doen op warme maaltijdbe deling van het OCMW. Een tech nisch bediende staat ter beschik king om de nodige adviezen te verstrekken en via de klusjes dienst de nodige herstellingen uit te voeren. In noodsituaties kan men steeds terecht op volgende adressen: OCMW Gasthuisstraat 40 - 9300 Aalst Eddy Dierickx - Voorzitter: 053/76.50.00 Sociale Dienst: - Onthaal: 053/76.50.42 -.Financiële steunverlening - maatschappelijke begeleiding mevr. L. Verhofstadt wd. diensthoofd: 053/76.50.62 Gezins- en Bejaardenzorg: - mevr. Marina Van Mol: 053/76.50.70 Informatieambtenaar: - dhr. Mare De Weghe Bureauchef: 053/76.50.01 Rusthuizen - Sint-Job. Marktweg 20, 9300 Aalst Diensthoofd:.dhr. Paul Stevens Tel. 053/76.53.00 - Mijlbeke: Albrechtlaan 119, 9300 Aalst. Diensthoofd: dhr. Paul De Brau- wer Tel. 053/70.87.81 -.De Hopperank: Ninovesteen- weg 121,9320 Erembodegem. Diensthoofd: dhr. Herman Van de Steen. Tel. 053/76.42.69 Eddy Dierickx SP-Gijzegem Hierbij de uitslagen en stan den van de bakschieting en kaarting voor de maand november 1998 Bakschieting 1Van Sande Christ. 640 2. Booon Ivonne 610 3. Lewtschenko Olga 550 4. De Hovre Irene 540 5. Van Zande Christ. 510 Rangschikking 1Van Zande Christ. 6300 2. Lewtschenko Olga 6020 3. Van Sande Christ. 5870 4. PilzRuth 5310 5. De Schrijver Paula 5210 Kaarting 1Van Wesemael Sim. 327 2. Hooge Domien 315 3. Van Der Henst R. 302 4. Van Der Helst A. 294 5. Bruyland Roger 274 Rangschikking 1Dierickx Achiel 3028 2. Hooge Domien 3021 3. Van Driessche Y. 2926 4. Horlez Jozef 2946 5. Roelandt Luc. 2832

Voor Allen | 1998 | | pagina 17