t wim er m GENDER KLASSE IN DE 20ste EEUW mni>ihv "J" "Voor Allen" - 27 november 1998 19 B. Buitengewone dienst Mijlbeke SP Herdersem Dinsdag 8 december 1998 Lokaal 'Klein Dorp', Kapelleommegang 10 - Herdersem Algemene ledenvergadering AGENDA: - Politieke toestand - Aanduiden twee vertegenwoordigers partijbestuur Groot-Aalst - Allerlei rondvraag A M S A B AMSAB en MIAT FEDERALE TOMBOLA 1998 De stadstoelage wordt in de begroting 1999 geraamd op 332.026.368 fr. De investeringskredieten opge nomen in de buitengewone dienst zijn ofwel het gevolg van vroegere beleidsbeslissin gen of van nieuwe beleidsop ties. Men kan stellen dat de vroegere beleidsbeslissingen met betrekking tot de renovatie en brandbeveiligingswerken in de rusthuizen verder worden gezet. Rusthuis Sint-Job In de begroting 1999 is een bedrag van 28 miljoen voorzien voor de vernieuwing van het meubilair van het rusthuis. Het huidig meubilair werd in ge bruik genomen bij de opening van het rusthuis in 1966. Na meer dan 30 jaar gebmik is dit meubilair aan vernieuwing toe. De vernieuwing van het meubilair is het sluitstuk van de volledige re novatie van het rusthuis. De uitgave wordt gefinancieerd door een aan te gane lening. Ver der worden voor dit rusthuis kleing investeringen t.b.v. 3 miljoen voorzien die inhoudelijk betrek king hebben op comfort van de be woners (installatie hoog-laag - badlift en vernieuwing onder- houdsmateriaal). Bovendien wordt een reserve van 1 miljoen voorzien voor onvoor ziene grote herstellingen. Voor dit rusthuis wordt een bedrag van 1,3 miljoen voorzien als inves teringsuitgave. Tevens is in dit bedrag een som van 500.000 bef. als reserve voor zien voor onvoorziene grote her stellingen. De Hopperank Gezien de huidige Hopperank niet voldoet aan de gestelde eisen voor brandveiligheid wordt in de begro ting 1999 een krediet van 65 mil joen voorzien voor de aanpassing van dit rusthuis aan de brandweer- normen. In de meerjarenplanning wordt voor het dienstjaar 2000 eveneens 70 miljoen voorzien voor de ver dere verbouwing van dit rusthuis. De financiering van deze uitgave wordt voorzien met op te nemen leningen. Dienst gezins- en bejaarden hulp Als investering wordt de aankoop voorzien van 3 dienstwagens. De ze aankoop heeft betrekking op de vervanging van een bestaande wa gen waarvan 1 bestemd voor de ontdubbeling van de interventie- dienst. Om de rentabiliteit van deze dienst te verhogen wordt de bezetting per wagen verminderd tot één bejaar denhelpster i.p.v. de huidige rege ling waarbij deze dienst wordt ver zekerd door 2 gezins- en bejaar denhelpsters per dienstwagen. Deze uitgave wordt gefinancierd door eigen buitengewone midde len. Bovendien wordt de aankoop voorzien van 10 personenalarm toestellen. Deze aankoop kadert in het beleid van het bestuur dat erop gericht is om de bejaarde zolang mogelijk in zijn vertrouwde omge ving te behouden. Deze uitgave .wordt gefinancierd door eigen buitengewone midde len (opbrengst verkoop patrimoni um). Dienst warme maaltijden Om de aantrekkelijkheid van de warme maaltijden te verbeteren, en bij toepassing van HACCP- wetgeving, is het noodzakelijk voor elke wagen één koelelement aan te kopen. Deze uitgaven worden gefinan cierd door eigen buitengewone middelen (opbrengst verkoop pa trimonium). VFIK SIF project Hertshage Om de vroeger vastgelegde be stemming van het project te reali seren (o.a. crisisopvang) worden in de begroting 1999 kredieten voorzien voor renovatie en inrich ting van het vroeger mortuarium, als gemeenschappelijke ruimte voor crisisopvang. Tevens wordt de verdere aanleg van de omgeving en de renovatie van gevels voorzien. Serviceflats 'Kareeloven' en 'Koolberg' Voor eventuele grote herstellings werken wordt een reserve van 500.000 BEF per instelling voor zien. Deze reserve is nodig om de ge bouwen steeds in optimale staat ter beschikking te stellen van de huurders van de flats. De voorge stelde uitgaven worden gefinan cierd door eigen buitengewone middelen (opbrengst verkoop gronden). Administratief centrum Van bij de ingebruikname van het nieuw adminstratief centrum wordt de aanleg van de bijhorende parking voorzien. Rekening houdend met het princi pieel besluit van de raad om de aanpalende panden (kloosterpand, vroeger Sint-Lieven en onder grondse inneming van aan te leg gen parking) aan de Vlaamse Mi lieumaatschappij te verkopen kan deze parking aangelegd worden na de effectieve verkoop. Rekening houdend met de evolutie van het dossier is de realisatie van de parking in 1999 realistisch. De uitgaven voor deze werken worden gefinancierd door een aan te gane lening. Verder worden kredieten voorzien voor aanpassing van de centrale computerconfiguratie en de aan koop van PC's en printers. Het bestuur wenst de automatise ring aan de noodwendigheden aan te passen in het kader van goed be stuur. Patrimonium algemeen In deze rubriek wordt in ontvang sten de verkoop van het vroeger Sint-Lieven (Dr. De Moorstraat), het vroeger klooserpand, de onder grondse grondinneming onder de voorlopige parking en enkele bij horende percelen voorzien. De Vlaamse Milieumaatschappij stelde zich officieel kandidaat. Het 2de Comité tot Aankoop schatte de waarde van deze goederen op 72 miljoen. Een princiepsbeslis sing werd reeds getroffen door de Raad. De opbrengst van deze verkoop wordt aangewend om vervroegd leningen terug te betalen. Deze operatie kadert in een zuinig beheer. Immers wordt voorgesteld om de oudste leningen met de hoogste rentevoet vervroegd terug te beta len. In uitgave wordt verder een kre diet van 4.000.000 BEF voorzien voor uitrusting van geplande ver kavelingen van OCMW-gronden gelegen in de Immerzeeldreef. Het is immers onlogisch om dure leningen aan te gaan ter financie ring van investeringen en ander zijds bouwrijpe gronden te ver pachten aan pachtprijzen die veel lager zijn dan de intrest op lenin gen. Eddy Dierickx De kandidaten dienen lid te zijn van het partijbestuur. Kandidaturen voor het partijbestuur kunnen tot begin van de vergadering worden ingediend bij René Van der Speeten, wnd. voorzitter. Archief en Museum van de Socialistische Arbeidersbeweging Opendeurdag Vrijdag 4 december 1998 Zaterdag 5 december 1998 Boekenverkoop van oude boeken (niet uit collectie) Doorlopend open van 9u-17u AMSAB, Bagattenstraat 174 - 9000 Gent - 09/224 00 79 - amsab@skynet.be .7. ,?>v577~--;;r' i organiseren het internationaal colloquium Gent. 27-30 april 1999 Recentelijk is veel discussie ontstaan over de relatie tussen klasse, gender en seksualiteit Het colloquium "Gender en Klasse" brengt een aantal provocatieve bijdragen over twee thema's die elkaar voortdurend zullen kruisen. Centraal staan daarin de definitie van mannelijkheid en vrou welijkheid in de arbeiderswereld in termen van uitsluitings- en controlemechanismen in de politieke arena, de arbeid, de sociale sekseverhoudingen, het seksueel leven, in de kunst en in de informatie. Die problematieken worden doorkruist door de evolutie van de vrouwen in België in de twintigste eeuw vanuit histori sche, sociologische en psychodynamische invalshoeken. m.m.v. Centrum voor GenderstudiesenVakgroep Nieuwste Geschiedenis van deUniversiteitGent, en het Internationaal Instituut voor Sociale Geschiedenis te Amsterdam. Progtitnms is te verkrijgen bij: Brigitte De Mulder, Amsib, Bsgsnenstrast 174, 9000 GENT Tel.09-224.00.79 Fix09-233.67.11 E-rnsü sms«b<gskyueLbe lnternet-site: bttp:/Avww.nsg.ol-wonihist/coUoq.htnil SP Federatie AALST - OUDENAARDE! - RONSE Talrijke zeer waardevolle prijzen Trekking: 27november 1998 Kaart: 25 fr. Prijzen af te halen tot 31 januari 1999. Secretariaat: E. De Malanderplein 7 - 9600 Ronse

Voor Allen | 1998 | | pagina 19