SP 99 SP c Eindelijk een uniforme SP-lidknnrt lidkaart EDITORI AAL Met het oog op de verkiezingen SP-Voorzitter Fred Erdman te Ronse j-tcl'. lidkaart ooooi "Voor Allen" - 27 november 1998 3 Op uitnodiging van de SP-af- deling Ronse zal nationaal SP- voorzitter Fred Erdman gast spreker zijn op de Algemene Ledenvergadering van vrijdag 27 november 1998 in het Feestpaleis te Ronse (aan vang 19.30 uur). Ongetwij feld is het de eerste maal dat hij hier in zijn hoedanigheid van partijvoorzitter een gele genheidstoespraak zal hou den. Wie meer wil weten over o.m. de SP op weg naar de 21ste eeuw, politie- en justi- tiehervorming, de strijd tegen het Vlaams Blok, de Agusta- aanpak, enz. zal deze gelegen heid geenszins willen missen. Een ideale activiteit voor alle Ronsische militanten en (be- stuursjleden. De kogel is eindelijk door de kerk. Na jarenlang palaberen heeft het Nationaal Uitvoe rend Bestuur van de SP het licht op groen gezet om het oubollige lidboekje met kleef- zegeltjes per 1 januari 1999 te vervangen door een geactuali seerde lidkaart. Niks te vroeg, wetende dat onze eigen Fede ratie Aalst-Oudenaarde-Ronse al jaren op een eigen systeem van lidkaarten was overge schakeld, eerst als een soort proefproject, achteraf als ge- eigende werkwijze. Enkele fe deraties volgden dit voorbeeld en, geconfronteerd met de voordelen ervan, diende men ook nationaal bij te draaien. Naar de vorm toe, en tevens qua enkele verwerkingsaspec ten, wordt het echter ook voor ons opnieuw eventjes aanpas sen. De nieuwe SP-lidkaart wordt een mooie, vlotogende, moderne en gepersonaliseerde kaart, beschermd en verste vigd door een PVC-laagje, ter grootte van een bankkaart, SIS-kaart,... (8,5 op 5,5 cm) zodat opbergen hoegenaamd geen probleem schept. De lid- kaart zal geponsd zitten in een folder of brief (de technische aspecten ervan dienen nog na der uitgewerkt) en wordt een voudig uit het blad geduwd. Dit samenhangend geheel heeft nog een ander oogmerk, met name het efficiënt inscha kelen ervan in de kiescampag ne (opname van strijdpunten, sensibilisering door de Voor zitter,...) of voor het vermel den van de statutaire rechten van het lid. Naast "Voor Allen" zullen ook de andere geëigende SP-info- kanalen (Doen, Inzicht,...) ge bruikt worden om de leden in te lichten over dit nieuwe ini tiatief dat - we herhalen het graag - in onze regio slechts een minimale aanpassing van bodes en administratieve afde lingssecretarissen en penning meesters zal vergen. Gezien de gepersonaliseerde aard van de kaart (naam enkele ande re gegevens zullen voorge drukt via het nationaal secre tariaat worden aangebracht) is een up-to-date ledenbestand uiteraard conditio sine qua non voor een succesvolle aan pak van het project. Het le denbestand wordt voor alle af delingen "bevroren" per 15 december 1998 (laatste dag voor wijzigingen in het cen traal ledenbestand) en het is op basis van die gegevens dat het kaartenpakket zal aange maakt worden. De kaarten zouden ter beschikking zijn omstreeks 1 februari 1999. Voor nieuwe leden in de loop van het jaar wordt een apart, voorlopig, kartonnen speci men uitgereikt. Momenteel wordt nog ge werkt aan een praktisch tech nisch dossier ten behoeve van de afdelingsverantwoordelij ken. Een en ander wordt ech ter alvast toegelicht op de ver gadering der Voorzitters en Secretarissen van onze SP- Hoofdafdelingen van donder dag 3 december aanstaande. Peter Vanaken Nog geen definitieve versie van de nieuwe SP-lidkaart, maar wel een idee hoe de kaart er on geveer zal uitzien. Oostvlaams Luik Euro-ronde geannuleerd!! Gelieve er nota van te nemen dat de provinciale info-ronde in Oost-Vlaanderen van de SP-Europarlementairen Freddy Willockx, Anne Van Laneker en Philippe De Coene, voorzien voor dinsdag 8 december 1998 NIET DOORGAAT. Door onvoorziene omstandigheden zal deze activiteit pas plaats vinden in het voorjaar van 1999. Te gepasten tijde brengen we u op de hoogte. De wetgevende verkiezin gen van 13 juni 1999 wer den reeds herhaaldelijk aan gekondigd als 'de moeder aller verkiezingen', al even frekwent als 'megaverkie- zingen'. Deze laatste notie klopt alleszins wat betreft het aantal kandidaten. Zo zal de SP, alle lijsten en alle kiesomschrijvingen samen gesteld, in totaal niet minder dan 498 kandidaat-parle mentsleden moeten aandui den. De lijsten voor de kies kring Vlaanderen (Europees Parlement en Senaat) wor den opgesteld door de be voegde nationale instanties en goedgekeurd door een Nationaal SP-Congres. De lijsten voor de federale kies kringen worden opgesteld door de bevoegde federale SP-organen, goedgekeurd door een Federaal SP-Con- gres en voor advies voorge legd aan het Partijbureau. Voor wat betreft de lijsten voor de Kamer van Volks vertegenwoordigers en het Vlaams Parlement dient on ze Federatie Aalst-Ouden- aarde-Ronse in totaal 26 kandidaten aan te duiden: - zes effectieven en zes op volgers voor de Kamer; - acht effectieven en zes op volgers voor het Vlaams Parlement; Rekening houdend met de wettelijke bepalingen qua aanwezigheid van vrouwen op de lijsten, dienen negen kandidaten tot het 'zwakke geslacht' te behoren, welis waar, goed wetende dat ze wel effectief hun mannetje zullen staan. Totdaar enig belangrijk cijfermateriaal. Nog belangrijker is uiter aard de politieke impact van deze mega-stembus-slag, en ipso facto dus ook de zo ef ficiënt mogelijke voorberei ding ervan. Nog een goede zes maanden en het is zover: de startblokken zijn alvast klaargezet. Procedures en ti ming, propaganda-aanzetten worden opgesteld, ook in onze federatie. Het Uitvoe rend Bestuur heeft al enige grote krijtlijnen uitgetekend. Volgende week donderdag peilen we naar de eerste re acties van de federale Raad van Voorzitters en Secreta rissen der afdelingen. En nog een week later, op 17 december om precies te zijn, komt nationaal verkiezings campagneleider Johan Van- de Lanotte langs om de na tionale, federale en lokale violen van in het begin goed op mekaar af te stemmen. De bedoeling van diens 'ronde van de Federaties' is een eerste gedachtenwisse- ling te hebben over de posi tionering van de SP en de grote lijnen van de verkie zingscampagne en -strategie te bespreken (fasering op de verschillende niveaus, ver kiezingsprogramma's, kies- contract, streekcharter, jon- gerenpact, huisbezoe ken,...). Ook nog in de maand december gaan de Europese parlementairen de baan op voor een tweede 'ronde van de provincies'. Goed geïnformeerde mili tanten zijn er zoals steeds meerdere waard, mis dus deze bijeenkomsten niet! De SP is alvast voldoende gewapend voor de nakende verkiezingen: bovenstebest inhoudelijk materiaal na het Toekomstcongres en een enorm aandeel in de verwe zenlijkingen van Vlaamse en Federale Regering. Met het introduceren van Steve Stevaert bewijst de SP bo vendien dat de vernieuwing en de verjonging daadwer kelijk wordt doorgezet. De ROSA-operatie kan er enkel maar geloofwaardiger op worden, en moet trouwens ook tot op federaal en lokaal vlak konsekwent doorge trokken worden. En dan is er last but not least de figuur van SP-Voorzitter Fred Erd man. Vooral door zijn serene manier van handelen is ie dereen ervan overtuigd ge raakt dat hij de ideale man is om de Partij tot aan de 'oe- der aller verkiezingen' te leiden. We wensen hem in ieder geval veel succes toe. Chris Vancoppenolle Federaal SP-Secretaris V. C.V i i cialistische Partij Statiestraat 56 3890Gingelom 17.12.1968 01.01.1986 5

Voor Allen | 1998 | | pagina 3