CULTUUR ^ACTIVITEITENKALENDER 'De Euro' bij CSC Wijkclub Devemie Rob Delange 'Een rijk leven tussen Dender en Schelde' Met 40 jaar tentoonstelllingen Succesvolle CSC-vergadering wijkdub SOUDAN Kruisstraat Ronse "Voor Allen" - 27 november 1998 7 door C.S.C.-VORMINGSWERK GEWEST AALST - OUDENAARDE - RONSE CSC Mediakring Geraardsbergen Zondag 29 november 1998 om 14.3Ó uur Elzerhuize, Elzenstraat 8, Goeferdinge Tentoonstelling: een rijk leven tussen Dender en S<helde 40 jaar tentoonstellingen van Kunstschilder Rob De- lange Een geleid bezoek aan de tentoonstelling o.l.v. de kunstschilder zelf. We verzamelen aan het kunstatelier "Elzerhuyze". CSC Faluintjes Vrijdag 27 november 1998 om 19.30 uur Lokaal Den Appel, Gentsesteenweg 60, Aalst Videomontage CSC Los Folointjos en Espana Een reisverslag over de groepsreis naar de Costa Bra vo Toegang gratis. Iedereen is welkom CSC Ronse Vrijdag 27 november 1998 om 19.30 uur Feestpaleis (bovenzaal), Stationsstraat 21 te Ronse SP-V00RZITTER FRED ERDMAN OVER DE POLI TIEKE ACTUALITEIT Thematische inleidingen met vraagstelling uit het pu bliek Inleider/moderator: Chris VANDEWIJGAERT Inkom gratis alle leden van harte welkom De afwezigen hadden ongelijk op zaterdag 14 november in het lokaal 'Café St.-Pieter' te Ronse. In het vooruitzicht van de overgang naar de Euro, werd door de plaatselijke wijkclub een informatievergadering ge organiseerd. Na een korte inleiding door de voorzitter Decuyper Gaston, kreeg Dhr. A. Vandaele, ont vanger bij de Stad Ronse, het woord. Een overzicht van de verschil lende fasen met de praktische modaliteiten van de overgang naar de Euro kwam eerst aan bod. Daarna werd vooral de nadruk gelegd op de wijzigin gen die wij in eerste instantie zullen ervaren. De meest kon- krete toepassingen werden op een deskundige manier uitge legd. Door deze aanpak was het bij na vanzelfsprekend om de toe hoorders te overtuigen van de voordelen van een Economi sche en Monetaire Unie. Aan het einde van de toe spraak maakte men ruim schoots gebruik van de moge lijkheid om bijkomende vra gen te stellen. Deze 'Euro' avond kreeg een culinair staartje, want ieder een werd vergast op een spe cialiteit ten huize van Marys- se! Hopelijk slaagden de organi satoren in hun opzet om de aanwezigen wegwijs te maken in een materie welke de eerste grote uitdaging is van het nieuwe millennium. Decuyper Gaston 'Rijkhalzend wordt er door mijzelf en de andere genodig den en vrienden naar uitgeke ken om samen met Rob De- lange in' diens toevluchtsoord en atelier tussen de verzame ling van zijn kunstwerken een onvergetelijke, geestdriftige avond door te brengen. En dit is in deze donkere dagen meer dan welkom. Zo'n vernissage lijkt steeds opnieuw een mi-, crocosmische wereldpremière waar we ons middenin bevin den. Eigenlijk maken we er deel van uit omdat we een in nerlijke drang voelen om ons van de thematiek van zijn werk te laten doordringen. Zijn werken roepen oergevoe- lens op van zoeken naar rust en spontaniteit, het versmelten van gevoelens, de idyllische beleving van stilte, de warmte van het samenzijn van perso nages. We vinden er onszelf in terug. Wij zijn deel van het ge heel., deelgenoot van het uni versum waar Rob's ideeën ge boren worden. Zodoende on dergaan we niet maar willen we ieder voor zich, vanuit on ze innige verbondenheid het werk in ons opnemen en het intiem beleven. Zijn werk raakt onze binnenkant waar door het tot een bewustzijns proces aanzet. De inwendige samenhang van wat zijn schil derijen laten zien is de gelijk tijdige expressie van duizend beleefde gevoelens. Een di mensie ontstaan uit het sa mengaan van lichaam en ziel, een bindmiddel tussen onszelf en de ons omringende wereld. Het stimuleert ons tot het zoe ken naar onze eigen onpeilba re diepten en weert de strak heid van ons technisch, ratio neel denken. In die zin is de taal van het schilderen een voortdurend bezig zijn te scheppen. De evolutie van zijn kleuren duidt op een innerlijke bezieling, het openzetten van zijn hart, de natuurlijke voort zetting van zijn persoonlijke rijping. We worden in beslag genomen door de diepte van de kleur en het stilzwijgend denken, van de stilstaande be weging. Zijn werk is een boodschap van spel en emo ties, betrachting en verlan gens, figuren en kleur, realiteit en illusie, kortweg LEVEN. Eén met Rob, anders denkend, anders voelend doch verbon den met ons hart, schept de to tale ervaring van zijn werk de beleving MENS-ZIJN! Dit is de rijkdom die Rob's werk ons geeft. Ermee omgaan, er ont vankelijk voor zijn, doet ook ons scheppen. En juist dat is de band tussen Rob en ons. Luc Pierreux De vriendenkring van Rob Delange en de kunstenaar zelf hebben het genoegen u allen uit te nodigen op de tentoonstelling 'Een rijk le ven tussen Dender en Schelde met 40 jaar ten toonstellingen' in het kun statelier 'Elzerhuize', El zenstraat 8 te Geraardsber- gen-Goeferdinge en dit van zondag 29 november tot en met 31 december 1998. Op zaterdag 21 november '98 ging een algemene vergadering door in wijkclub Soudan met meer dan 160 aanwezigen, le den en veel sympathisanten. Door burgemeester Walter Kerckhove werd iedereen ver welkomd en werd volksverte genwoordiger Jacques Tim mermans voorgesteld. Partij voorzitter Chris Van de Wijga- ert gaf een schitterend over zicht van de huidige politieke situatie. Proficiat Chris met uw spre kerstalent! Pgt. Jacques Timmermans leg de vooral het accent op de Ge westplanwijziging, de eis om het oude tracé van de N60 te behouden en de inplanting van de nieuwe industriezone. Voor al drukte hij op het belang van het behoud van Utexbel op de huidige site wat door de aanwe zigen erg werd geapprecieerd. Nadien mochten aan de aanwe zige leden van de SP-fractie vragen worden gesteld. Na een lekkere hutsepot bracht diskjockey 'Mario'aangevuld met zelfgezongen smartlappen, er het volle plezier in. De verrassing van de avond was het optreden van 'Lovely' een Ronses jong mooiogend ta lent dat de bewondering van ie dereen kon wegdragen. In de vroege morgen verlieten de meesten de zaal om zich te verspreiden in de heuvels van de Vlaamse Ardennen.

Voor Allen | 1998 | | pagina 7