18 30 april 1999 - "Voor Allen" Vlaams Parlement Effectieven Herman De Loor Jacques Timmermans Walter Kerckhove Eddy Pierkkx Franky Van Gyseghem Patrma Versieren Hedwin De Cler<q Wat zijn jouw belang rijkste beweegredenen om aan politiek te doen? Van jongsaf besefte ik dat het ka pitalistisch systeem de werkende mens onrecht aandoet en de maat schappij in klassen verdeelt die op grond van tegengestelde be langen met elkaar in botsing gera ken. Aldus begon ik te militeren in de socialistische beweging, voor meer rechtvaardigheid, meer sociale zekerheid, meer solidari teit. Ben je al dan niet manda taris en wat wens je nog te bereiken in de politiek Op l januari 1971 werd ik ge meenteraadslid, in 1977 schepen en in 1983 burgemeester van Zot- tegem. In 1981 werd ik verkozen tot Volksvertegenwoordiger, in 1987 tot senator en in 1995 tot Vlaams Volksvertegenwoordiger. Mijn ambitie is de SP in 2001 terug in de bestuursmeer- derheid te brengen te Zottegem. Wat zijn jouw grootste interesses buiten de politiek? Aangezien ik van 's morgens tot 's avonds met politiek bezig ben, heb ik weinig interesses buiten de politiek. Als er dan toch wat tijd vrijkomt lees ik graag of maak een wandeling. Welk dossier of welke problema tiek moet de nieuwe regering na 13 juni onmiddellijk aansnijden? Het terug welvaartvast maken van de sociale vergoedingen. Het uitsluiten van langdurig werklozen dient ge stopt. De komende jaren dienen nog duizenden sociale huurwoningen ge bouwd en moet verder gewerkt aan een betere verdeling van de bestaande werkgelegenheid. Het openbaar ver voer verdient meer aandacht en in het onderwijs moet aan maatschappelijke vorming gedaan worden. Als kind van een socialistisch ar beidersgezin, doorliep ik alle so cialistische jeugdbewegingen. Deze socialistische voedingsbo dem zette mij uiteindelijk op het goede spoor voor een politieke loopbaan. Momenteel ben ik schepen te Ni- nove en Vlaams Volksvertegen woordiger. Ik hoop nog éénmaal deze eervol le en militante opdracht in het Vlaams Parlement te mogen uit oefenen en bij de gemeenteraads verkiezingen volgend jaar de SP een klinkende overwinning te be zorgen en ons opnieuw mede-ver antwoordelijkheid te bezorgen. Ik ben supporter-medewerker bij voetbalclub Ninove en hou van een jaarlijkse buitenlandse reis in gezinsverband. Voor als ik een meer vrije tijd zal hebben, liggen stapels boeken klaar om te lezen. Tewerkstelling moet de eerste pri oriteit blijven binnen een rood groen beleid; de sociale zekerheid nog sluitender maken om ieder een een menswaardig bestaan te garanderen. Mijn sociale ingesteldheid. Sinds jaren mandataris op stede lijk vlak, met een voortdurende bekommernis voor de materiële, socio-culturele- en milieuvrien delijke inzet voor de lokale bevol king. Dit in deze zin verder te zetten. Onderwijs en cultuur De tewerkstelling vooral in onze streek; De sociale aangelegenheden als ziekteverzekering en pensioenen (Minstens behoudennnnn wat er is en zo mogelijk bijsturen in po sitieve zin); 'Rust' voor onze inwoners over de ganse lijn (Begrijpe wie kan). Sociale ingesteldheid, mensen helpen. Ja, OCMW-Voorzitter Aalst en Provincieraadslid. Cultuur: literatuur - muziek - gezondheidszorg toegankelijk en betaalbaar voor iedereen. - euthanasie - pensioensysteem behouden en kleine pensioenen optrekken. Veijonging is nodig - De stem van de vrouw moet lui der weerklinken - Iedereen heeft in zijn leven een motivatie nodig, politiek is de mijne. Het gevoel iets nuttigs te doen in het belang van de mensheid. Tot op heden ben ik nog geen mandataris, wat ergens wel lo gisch is. De vorige gemeente raadsverkiezingen waren mijn proefstuk. Ik hoop op gemeente lijk vlak in de toekomst wel mijn strepen te kunnen verdienen. Wat mij buiten de politiek vooral bezighoudt zijn mijn gezin, met name mijn 3 kinderen. Wat mij daarnaast aan vrije tijd rest spen deer ik aan mijn fultime job in de socio-culturele sector en sinds kort terug aan het volkstheater, waar ik onlangs, na 15 jaar ge stopt te zijn, terug op de planken stond. Misschien moeten we eens over wegen of wij als politiekers nog wel de mening van de basis ver tolken of is het momenteel net an dersom? Misschien moeten wij wel eens nagaan welke problema tiek de basis behandeld wil zien worden, of welk dossier volgens hen onmiddellijk moet aangesne den worden. Ik engageer mij heel graag in het sociaal leven. Ja, gemeenteraadslid te Lede. Bij een volgende gelegenheid ambi tie om een schepenambt te dra gen. Na een actieve voetbalcarrière, ben ik nu voetbalsupporter van mijn zoon. Verder wandelen, reizen, skieën Instandhouden en verbeteren van de sociale zekerheid. De kloof tussen de arbeidersklas se en de Politiek is te groot ge worden. De SP heeft en moet nog altijd het imago van de arbeiders partij blijven behouden. Ik ben OCWM-raadslid en hoop dat SP opnieuw een beleidspartij wordt in Brakel. De vakbond is en blijft mijn hoofddoel. De arbeidersklasse verdedigen is een uitdaging die mij reeds 15 jaar bezighoud. De kloof tussen de gewone burger en de politiek moet hersteld wor den. Vanuit de politiek moet meer aandacht besteed worden aan de problemen van de gewone werk man.

Voor Allen | 1999 | | pagina 18