Actief burgerschap L ^-ACTIVITEITENKALENDER-^ Groot Eetfestijn SP-CSC-Pollare Seniorenfeest te Overboelare "Voor Allen" - 1 oktober 1999 13 ledereen doet aan politiek In hun verhouding met de po litiek nemen mensen diverse gedaanten aan. Om de zoveel jaar worden zij naar de stem bus geroepen. Dan zijn zij kie zer. Sommigen zijn daar bo venop lid of zelfs militant van een partij of één of andere drukkingsgroep. Ook de rela tie met de staat verloopt over verschillende rollen belas tingbetaler, rechtsonderhorige of klant van een overheids dienst. Voor al die verschij ningsvormen is gemakshalve een verzamelnaam bedacht 'de burger'. De burger bestaat echter niet, elke burger neemt op zijn ei gen manier deel aan het poli tieke leven. Die vaststelling bemoeilijkt elke reflectie en elk debat over burgerschap. Een andere vaststelling is dat burgers niet als losse atomen in de sociale en politieke ruimte rondzweven. Iedere sa menleving, zeker een demo cratische, wordt gedragen door 'networks of civic enga gement', organisaties en ver enigingen die individuen de sociale vaardigheden aanleren waarmee zij in een politieke gemeenschap kunnen functio neren. Deze cursus reikt bouwstenen aan om de relatie tussen bur ger en politiek beter te begrij pen en uit te diepen. Eerst en vooral bekijken we 'Het ont staan van België', 'De ken merken van de Belgische Staat', 'Belangrijke evolu ties in België sinds 1830'. Vervolgens in deel 4 kijken we welke politieke instellin gen België rijk is, welke machten er zijn, hoe ze ver deeld zijn en welke bevoegd heid iedere macht heeft, dit al les wordt besproken in "Het nieuwe België Federale Overheid en Gemeenschap pen en Gewesten". In deel 5 komen we "Dichter bij de burger Gemeenten en Pro vincies", deel 6 gaat over "Waar blijf ik met mijn in spraak (5 mogelijkheden op een rij en één discussie), en we eindigen in deel 7 met "Politiek van onderuit of: wat gebeurt er eigenlijk met een doordeweekse vraag (2 illustraties). Wij hopen dat u met deze bouwstenen meer inzicht hebt gekregen in actief burger schap, en vooral zin hebt ge kregen om een actief burger te zijn. Programma Oudenaarde Leslokaal KOPA, Lindestraat 44, 9700 Oudenaarde. Data: 4/10, 11/10, 18/10 tel kens van 13.30 u. tot 16 u. LP Boon tentoonstelling te Ronse CSC-Vormingswerk Ronse i.s.m. Culturele Centrale richt te op 10 september een ver koopstentoonstelling met gra fisch werk van Louis Paul Boon in. Deze happening ging door in het Vrijzinnig Centrum, en de tentoonstelling kon bezichtigd worden tot 17 september. Op zondagvoormiddag 12 sep tember werd er door het Vrij zinnig Centrum een aperitief aangeboden met 'Een uurtje Boon'. Woordkunstenares Marcella Piessens bracht ons zorgvuldig uitgekozen frag menten uit het immense oeu vre van Boon. Erpe-Mere Zaaltje café "De Vos", Zeven- kootstraat 100, 9420 Erpe- Mere. Data 5/10, 12/10, 19/10 tel kens van 19.30 u. tot 22 u. Zottegem Leslokaal KOPA, De Colf- maeckerstraat 17, 9620 Zotte gem. Data 6/10, 13/10, 20/10 tel kens van 9 u. tot 11.30 u. Ronse Leslokaal KOPA, Stations straat 21, 9600 Ronse. Data: 21/10, 28/10 telkens van 8.15 u. tot 12.15 u. (met 15 min. pauze). Geraardsbergen Koetshuis, Abdijstraat 10, 9500 Geraardsbergen. Data: 24/11, 11/12, 8/12 tel kens van 19.30 u. tot 22 u. Voor meer inlichtingen en re servatie, kan men altijd terecht bij het federaal secretariaat, E. De Malanderplein 7, 9600. Tel. 055/21.48.50. Contact persoon Ingrid Masure. Het project "Actief Burger schap" is een initiatief van CSC-Vormingswerk en wordt ondersteund en gesubsidieerd door de afdeling Volksontwik keling en Bibliotheken van de Vlaamse Regering. Herfstwandeling SP-Faluintjes Op zondag 17 oktober 1999 organiseert de SP-Faluintjes haar jaarlijkse grote Faluin- tjeswandeling. De herfstwan deling door Baardegem, Mel- dert en Moorsel of de 'Drie- dorpen-tocht'. Vertrek is voorzien om 14 uur aan het café Ons Huis, Hoog straat te Baardegem. Het is aangeraden om laarzen of aangepast schoeisel mee te brengen, ook de hond, kinde ren en partner mogen mee. Er zijn twee stops onderweg voorzien in café Paas Pie te Meldert en de Rode Roos te Moorsel. Bij de terugkomst omstreeks 17.30 uur zijn er boterham men met, in Ons Huis. Tbssen de grafische werken van Boon konden de toeschou wers genieten van de voordrachtkunst van Marcella Pies sens. CSC-Oudenberg Geraardsbergen Donderdag 14 oktober 1999 om 13.30 uur Zaal Van Malder, Grote Weg 240 - Overboelare SENIORENFEEST met - Cabaret "The Good Old Days" door Cabaretgroep "De Roos" uit Gent - De Sociale voordelen voor onze Senioren Gastspreker Erwin Franceus, schepen van Sociale Zaken - Gezellig samenzijn Iedereen is van harte welkom Inschrijven via Tel. 054/41.48.97 of 054/41.06.77 CSC-ZOTTEGEM Zaterdag 2 oktober 1999 om 19 uur Zaal "Bevegemse Vijvers" - Zottegem FAMILIEFEEST - Welkomstwoord door de voorzitter - Feestmaaltijd - Toespraken door Renaat Landuyt, Vlaams Minister van Tewerkstelling en Toerisme Herman De Loor, Vlaams Volksvertegenwoordiger - Muzikale omlijsting met "Johan en zijn Wersi-or- kest" Alle leden worden er verwacht Op zondag 10 oktober '99 or ganiseert de S.P./C.S.C.-afde ling Pollare reeds voor de 22ste maal haar Groot Eetfes tijn. Van 1 lu30 tot 15 u. kan iedereen in het Parochiaal Centrum te Pollare komen proeven van overheerlijke ste ak of ossetong met diverse sauzen naar keuze. De opbrengst van dit smulfes- tijn is ten voordele van het kerstfeest '99 en de socio-cul- turele werken van de afdeling. Samen met de ganse bestuurs- ploeg hopen Vlaams Volksver tegenwoordiger Jacques Tim mermans en gemeenteraadslid Jean-Luc Franchet, u alvast te mogen verwelkomen. Op donderdag 14 oktober 1999 organiseert de SP-Overboelare, in samenwerking met CSC- Oudenberg Geraardsbergen, haar jaarlijks 'Seniorenfeest'. Evenals vorig jaar brengt de se- niorengroep 'De Roos' uit Gent ons een spetterend programma. Deze maal wordt het de revue 'The Good Old Days'. Als gastspreker mogen we Schepen van Sociale Zaken en Burgerlijke Stand verwelko men. Het thema van het ge sprek is 'De sociale voordelen voor onze senioren'. Het seniorenfeest gaat door in de zaal 'Van Malder', Grote weg 240 te Overboelare en be gint om 13.30 uur. Wegens de grote toeloop vorig jaar is het aangeraden zich vooraf in te schrijven bij uw se niorenvereniging of telefonisch op de nummers: - Francine Van Der Maelen: 054/41.48.97 - Ilse De Henau: 054/41.06.77 Iedereen is van harte welkom! Francine Van Der Maelen

Voor Allen | 1999 | | pagina 13