REGIONAAL Komt er eindelijk een veilige toegang tot de Kleine Meerlaan te Zottegem SP-Familiefeest Programma 14 1 oktober 1999 - "Voor Allen" Toen wij van 1977 tot 1988 te Zottegem het beleid hiel pen bepalen, hebben wij er steeds voor geijverd priori teit te geven aan verkeers veiligheid. Men zal zich herinneren hoeveel moeite wij onder meer aan de dag hebben gelegd om de Eg- montstad te verlossen van haar 'bruggenprobleem'. In alle stilte plukken daar nu vandaag de dag duizenden weggebruikers de vruchten van... Jammer genoeg vond ons beleidsmandaat geen verlenging na 1988. Plots werden dossiers die wij op gestart en voorbereid had den, nu naar de koelkast verwezen. Eén van die dos siers was de toegang tot de Kleine Meerlaan. Na ruim 11 jaar staan we hier nog geen stap verder. Vanuit on ze oppositierol blijven wij evenwel beuken, tot VLD en CVP eindelijk toch tot actie overgaan. Een beknopt verslag i.v.m. de stand van zaken van het genoemde dossier. Een levensgevaar lijk knelpunt De toegang van de Meer laan tot de Kleine Meerlaan vormt een smalle flessen hals. Automobilisten die van de Meerlaan komen en willen inslaan, staan plots klem. Ze moeten dan bruusk rem men, wachten en zelfs ach teruitrijden om de auto's uit de Kleine Meerlaan zelf eerst te laten passeren. Als bij wonder zijn zware ver keersongevallen vooralsnog uitgebleven, gelukkig maar. De dreiging blijft echter en die dreiging niet willen zien, is kortzichtig en zelfs boosaardig. Hierbij komt nog dat de Kleine Meerlaan een relatief dicht bewoonde straat is. Er staan een 40-tal woningen, wat ons brengt aan ca. 100 mensen waar van de meesten dagelijks wel enkele keren door de flessenhals moeten. Het merendeel zijn 60-plussers, wat een supplementair risi co inhoudt: niet meer de heel vlugge reacties, niet meer dat goede zicht van weleer, niet meer dat zelf vertrouwen op deweg... kortom, alle ingrediënten voor een levensgevaarlijke verkeerscocktail, die als het zo verdergaat op een dag toch zijn zielige tol zal eisen. S.P. neemt het voortouw In de loop van 1988 werden onder het burgemeester schap van Herman De Loor de eerste initiatieven geno men. Meer bepaald werd de rechts-aanpalende eigenaar, een gepensioneerde land meter, gecontacteerd en ge polst voor een beperkte grondafstand van zijn tuin. De man, die nochtans zelf beter kon weten, stelde zich evenwel weinig soepel op en verkoos het (kleine) per soonlijk belang te laten pri meren op het algemene. Teneinde het probleem te kunnen oplossen, stelde de S.P.-fractie meteen voor de nodige strook grond ge rechtelijk te laten onteige nen. Met onze verhuis naar de oppositiebanken, kwam het hele dossier echter prompt in de onderste lade van het VLD- en CVP-bu- reau terecht, met alle gevol gen vandien. Met onthut sing stelden wij vast dat het College van Burgemeester en Schepenen op 10 febru ari 1997 beslist had het ont eigeningsdossier stop te zetten. Waarom wisten we niet. Daarom reageerden wij onmiddellijk en vroe gen op de gemeenteraads zitting van 21 april 1997 om herziening. Zogenaamde fi nanciële overwegingen le ken ons totaal uit den boze. Hierop antwoordde schepen van Openbare Werken Wil ly De Clercq letterlijk: 'de geschatte verkoopwaarde van de woningen heeft geen enkele rol gespeeld bij het treffen van de beslissing. Het verzoek tot aankoop door de stad ging slechts voor één eigenaar. De ande re eigenaar heeft schrifte lijk laten weten dat hij niet akkoord gaat met de ver koop. Voor de aankoop in der minne is het akkoord van beide eigenaars nodig. De huidige stand van zaken laat mij toe te denken dat de eigenaars waarschijnlijk toch tot een akkoord zullen komen'. Alweer zijn we nu twee en een half jaar verder. Nog niets, ja, nog niets is er ge beurd. Geen enkel verder initiatief is genomen: wach ten op het manna des he mels!!! Daarom stelde de S.P.-fractie het Kleine Meerlaan-dossier alweer als aanvullend punt op de agen da van de gemeenteraad, meer bepaald die van maan dag 20 september 11.: 'En kelejaren terug brak de S.P. een lans om deze flessen hals te verbreden. Ondanks de gevaarlijke situatie kwam totnogtoe daar niets van in huis. Als we goed zijn geïnformeerd, zouden nu toch opnieuw besprekin gen zijn begonnen met de aanpalende eigenaars', zei de S.P.-fractieleider. Het antwoord van VLD-schepen Van Der Zwalmen bracht evenwel niet veel klaarheid en maakte ons niets wijzer. Afwachten In 'Het Laatste Nieuws' verkondigde hij inmiddels dat de gesprekken positief verlopen en dat het dossier er 'redelijk goed' uitziet. Het is nu uitkijken, afwach ten en vooral opletten. Na 11 jaar geduld wordt het in derdaad stilletjes tijd dat er iets gedaan wordt. Wij wij zen het College nogmaals op de grote problemen van de verkeersveiligheid en voegen hier ook nog de be denkelijke toegankelijkheid door de interventie-diensten aan toe: politie, rijkswacht, ziekenwagen en brandweer. Zullen VLD en CVP de moed hebben om mea culpa te slaan als een brandweer wagen in een 'noodsituatie' gekneld raakt in de flessen hals en bij eventuele brand in een woning van de Klei ne Meerlaan niet kan ingrij pen? Moeten er echt eerst slachtoffers vallen om kort zichtig eigenbelang een de finitief halt toe te roepen? Wordt vervolgd... Zaterdag 2 oktober '99 - 19 u. Zaal 'Bevegemse Vijvers' Zwembadstraat - Zottegem Welkomstwoord door André VAN DE CASTEELE, voorzitter SP-Zottegem Feestmaaltijd Toespraken door: - Renaat LANDUYT, Vlaams Minister van Tewerk stelling en Toerisme - Herman DE L00R, Vlaams Volksvertegenwoordi ger Muzikaal programma verzorgd door 'Johan en zijn Wersi-orkest'.

Voor Allen | 1999 | | pagina 14