ALGEMENE LEDENVERGADERING SP Ninove Sociale woningen koopsector in ons gewest C 't Is géén cafépraat "Voor Allen" - 1 oktober 1999 '5 VFG-De Anjer Ninove Het eetfestijn van de VFG-Ni- nove kende een normaal ver loop en groeide uit tot een groot succes. Langs deze weg willen we alle aanwezige leden en sympathisanten van harte dan ken voor hun steun en vertrou wen in onze afdeling. We danken ook alle medewer kers voor hun onbaatzuchtige en vrijwillige inzet. Zonder hen is het niet mogelijk. Vele han den maken het zware werk licht. Onder de aanwezigen mochten we ook Jacques Tim mermans, Jef De Doncker, Ed dy Braem, Christel Van Den Bossche en een delegatie van het Provinciaal bestuur van V.F.G. begroeten. Toch moeten we vaststellen dat sommige partijverantwoordelij ken het niet de moeite vonden om ons hun steun te betuigen. Misschien volgende maal beter. Voor het najaar staan er nog en kele activiteiten op het pro gramma. Zo trekken we op zaterdag 2 ok tober 1999 met 3 ploegen naar het interprovinciaal petan- De raad van Bestuur van de sociale bouwmaatschappij "Ons Zonnig Huis" van 15 september 1999 stelde het in vesteringsprogramma vast voor de periode 2000-2001 Het investeringsprogramma 2000 omvat 1. Nieuwbouw 1.1. Denderleeuw, Welle - "Hertstraat A": 6 woningen. 2. Vervangingsbouw 2.1Denderleeuw, Iddergem - "Hoekstraat - Carré B": 7 wo ningen 11 appartementen. 2.2. Denderleeuw - "Huisse- gem-Sas": 6 appartementen 2.3. Ninove - "Oude Kaai" 17 appartementen quetornooi te Wevelgem, waar we opnieuw ons beste beentje zullen trachten voor te zetten. Op woensdag 6 oktober 1999 is er een voordracht met een afge vaardigde van het G.V.O. Op zaterdag 23 oktober 1999 hebben we een daguitstap met het Provinciaal VFG met een bezoek aan het Museum voor Midden Afrika. Het middag maal is voorzien in Overijse en in de namiddag is er een rondrit voorzien door de druivenstreek gevolgd door een degustatie van cider en wijnen. De deelnameprijs is bepaald op 1.065 frank met middagmaal en 655 frank zonder. We hopen op een talrijke deel name. Inschrijven kan via het provin ciaal secretariaat of bij de voor zitter. Een inschrijvingsformu lier vindt U in de VFG-krant van augustus. Verder zijn er ook nog de weke lijkse samenkomsten op woens dagnamiddag. Alvast tot ziens! Voor het jaarprogramma 2001 wordt voorgesteld 1. Nieuwbouw 1.1. Denderleeuw, Iddergem - "Parochiestraat": 11 wonin gen 1.2. Denderleeuw, Iddergem - "Groebel" 20 woningen 2. Vervangingsbouw 2.1. Ninove - "Nederhasselt- dorp": 5 woningen 11 ap partementen 2.2. Ninove - "Voorde-dorp": 10 woningen 2.3. Sint-Lievens-Houtem - "Paardenmarkt B": 11 appar tementen SVV St.-Lievens-Esse De SVV-afdeling St.-Lie- vens-Esse nodigt iedereen uit op een info-namiddag op zondag 3 oktober 1999 om 14.30 uur in zaal Ter- biest, Terbiest 49 te St.-Lie vens-Esse met als thema: 'Vrouwen en stress'. Deelname: 100 frank (kof fie en infomap inbegrepen). Iedereen is van harte wel kom! Dienstbetoon Donald Van Belleg- hem Vanaf zaterdag 2 oktober 1999 en verder elke eerste zaterdag van de maand houdt Donald Van Belleg- hem, SP-Ondervoorzitter en bestuurslid Bond Moyson, zich ter beschikking van al le partijgenoten en vrienden in café Enigma (bij Hilde), Nieuwstraat 2 te Geraards- bergen en dit van 10 tot 12 uur. Iedereen is er welkom. Voor verdere inlichtingen kan men steeds terecht op tel. 054/42.25.65 Eetfestijn Ninove De Vlaamse Federatie van Gehandicapten afdeling Ni nove heeft het genoegen u allen uit te nodigen op hun 'Eetfestijn' dat doorgaat op zaterdag 18 september 1999 van 18 tot 21 uur en op zon dag 19 september 1999 van 11 tot 15 uur in de zaal 'De Roos' Geraardsbergsestraat 121 te Ninove. Op het menu staat: Steak of Varkensgebraad met diverse sauzen en frieten. Iedereen is van harte wel kom. Grote MANILLEN kaarting te Schendelbeke Naar jaarlijkse gewoonte organiseert de SP afdeling Schendelbeke-Ophasselt een grote MANILLEN kaarting. Deze manifestatie gaat door in het Buurthuis te Schendelbeke op vrijdag 15 oktober 1999. De in schrijvingen vinden plaats vanaf 19u.30 tot 20 u. Er is een prijzenpot van 5.000 fr. voorzien te verdelen onder de deelnemers. Burgemees ter Freddy DE CHOU en schepen Erwin FRAN- CEUS schenken elk een beker. Het inschrijvings geld bedraagt 60 fr. per persoon. Maandag 11 oktober 1999 om 20 uur Café Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 - Ninove Agenda: voorbereiding Nationaal SP-Congres Alle SP-leden worden langs deze uitgenodigd. We rekenen op Uw talrijke opkomst. Het was te verwachten dat de VLD al het mogelijke zou doen om het B.P.A.-Burchtdam te dwarsbomen. Ook de aanleg van een ontsluitingsweg tussen de Fabriekstraat en de Denderstraat was hen een doorn in het oog Belangrijk te noteren door alle gezinnen die kandi daat zijn voor een sociale woning, maar nog altijd op de lange wachtlijsten staan: volgens de VLD zijn er reeds genoeg sociale woningen Uiteraard zijn wij daarentegen als socialisten fier op ons sociaal huisvestingsbeleid. Nadat de VLD ge durende twaalf jaar gemeentebeleid geen aandacht had voor sociale huisvesting, is een inhaalbeweging méér dan nodig. Dat er leegstand van woningen komen in het oude stadscentrum is voor het overgrote deel te wijten aan de slechte staat van deze oude woningen en de te hoge huurprijs die voor deze huurwoningen door de eigenaars worden gevraagd. De VLD vindt dan maar dat die mensen in die oude, verwaarloosde ar beiderswoningen moeten blijven wonen (om de leegstand tegen te gaan!) en dus geen nieuwe socia le woningen mogen betrekken. Hoe durven ze Maar de meerderheid in de ge meenteraad was niet onder de indruk van de VLD- kritiek en keurde het B.P.A. én ontsluitingsweg goed. Alleen het Vlaams Blok-lid steunde de VLD. De goedkeuring van het B.P.A.-Preulegem werd uit gesteld, omdat een klacht van een inwoner aldaar niet werd behandeld. Er moet inderdaad een admi nistratieve vergissing zijn begaan want een klacht met datumstempel aangetekende zending) werd tij- dig gepost, maar was en is op het stadhuis onvind baar Onderzoek naar hoe en waarom is lopende. Ook voor de inwoners van het einde van de Pamel- straat (in de "Radijzenhoek") is er goed nieuws. Op ons voorstel heeft de gemeenteraad goedkeuring verleend aan de aankoop van het hoekperceel (11 a 80 ca) gelegen Keldemeersbaan Pamelstraat. Deze eigendom, gelegen naast het café Radijzen- hoek'ligt er reeds jaren verwaarloosd en overwoe- kers door onkruid bij. Het is de bedoeling dat na verwerving (prijs 2.280.000 Bef) de Stad er groenvoorzieningen en parkings aanlegt. Ook voor Aspelare hebben wij twee dossiers goedge keurd: een gedeelte stadseigendom rondom het oud gemeentehuis wordt verkocht aan de eigenaar en op de speelplaats van het buurthuis Hofstadwordt aan de jeugdbeweging VVKSM Mandus gratis op stalrecht gegeven voor de oprichting van een scout slokaal. Naast de renovatie van de verwarming in de ge meentelijke lagere school op Appelterre-dorp (kost prijs: 528.842 Bef) werd eveneens het dossier voor de technische uitrustingswerken goedgekeurd voor de polyvalente zaal te Meerbeke (5.750.376 Bef). Volgens de laatste voorzieningen zou de afwerking en openstelling van de polyvalente zaal in het voor jaar van 2000 mogelijk zijn. Jacques Timmermans k

Voor Allen | 1999 | | pagina 15