14' PENS- en KOTELETTENFESTIJN SGB Ninove Adief burgerschap te Erpe-Mere Aanleg fietspad met Provinciale toelage te Aalst Het O.C.M.W.-rusthuis De Hopperank verhuist naar de Groenstraat te Erembodegem 9e Feest van de 50-plussers te Oudenaarde Zaterdag 9 oktober 1999 van 11.30 tot 14 uur en van 17 tot 20 uur Feestzaal 'De Roos' Geraardsbergsestraat Ninove Zeer democratische prijzen 16 1 oktober 1999 - "Voor Allen" Na het succes van vorige jaren heeft het feestcomité van de SP Groot-Oudenaarde het ge noegen u allen opnieuw uit te nodigen voor het 9e feest van de 50-plussers op zaterdag 2 oktober 1999 van 17 uur tot... in de Salons Mantovani te Ou- denaarde-Eine. Het wordt een aangename en ontspannende vooravond met koffietafel en belegde brood jes in een muzikale sfeer. Ju- lien Verstraeten biedt aan ie dereen een versterkende jene ver aan. Er wordt eveneens een korte huldiging gebracht aan de 'Man en Vrouw' met de hoog ste leeftijd, waarbij hen een verrassingsgeschenk zal wor den aangeboden. Voor vrienden die zich niet met eigen middelen kunnen verplaatsen, zal één van de be stuursleden hen komen afha len tussen 16 en 17 uur. Om van dit feest een succes te maken dient u zich vooraf in te schrijven bij de bestuursle den van het Feestcomité of tel. 055/31.43.69. Tevens nodigen we u uit op het vierde Bal van Julien Ver straeten en de SP Mandataris sen met als muzikale gasten het Amusementsorkest 'Dirk Bauters'. Het feestcomité rekent dan ook stellig op uw aanwezig heid. 'Bestaat er zoiets als een be roepsprocedure tegen een be slissing van het gemeentebe stuur? Wie heeft het eigenlijk voor het zeggen: het schepencolle ge of de gemeenteraad, de Vlaamse overheid of de fede rale regering? Je weg vinden in het doolhof van het gefederaliseerde Bel gië en tussen gemeenschap pen en gewesten. Weten datje recht op informatie hebt, in spraak en participatie in uw eigen gemeente... Dat biedt de cursus 'Actief burgerschap', een initiatief van C.C. (Cultu rele Centrale) en C.S.C. (Cen trale voor Socialistisch Cul tuurbeleid) Erpe-Mere. Meer kennis over en van de politieke instellingen en de politieke rechten van de bur ger, is een wapen in de strijd tegen de verrechtsing en tegen de afkeer van de politiek. De lessenreeks is dusdanig uitgewerkt dat het vlot aange past kan worden aan het ni veau en de vraag van het pu bliek, alsook om in te spelen op de actualiteit. Het richt zich dus tot iedereen, zowel jongeren, eerste kie zers, geïnteresseerde burgers. De cursus wordt met behulp van een PC met een CD-Rom gegeven en bestaat uit drie les senpakketten van elk 2,5 uur. De cursus is gepland op 3 dinsdagavonden op 5, 12 en 19 oktober om 19.30 u. en gaan door in het lokaaltje van café 'De Vos', Sevecootstraat 100, Erpe. Iedereen is wel kom. De cursus is gratis. Geen inschrijving verplicht. De stad Aalst wenst een fiets pad aan te leggen op een af zonderlijke bedding langs heen de Affligemdreef en een deel van de Meldertsedreef. Dit fietspad komt voor op het provinciaal fietsnetwerk zoals goedgekeurd door de Besten dige Deputatie in zitting van 10 december 1998 en komt derhalve in principe in aan merking voor een provincie toelage van 50%. Op de Aalsterse gemeenteraad van 29 juni 1999 werd dit ont werp van deze werken ge raamd op 10.476.343 fr. Door de stad wordt een pro vincietoelage aangevraagd overeenkomstig het besluit van 11 februari 1998 van de provincieraad houdende het reglement ter subsidiëring van de verwezenlijking van het provinciaal fietsnetwerk. De uitgaven voorzien voor de fietspaden komen in principe in aanmerking voor een toela ge van 50% en op basis van de raming kan de eventuele pro vincietoelage berekend wor den op 4.517.099 fr. De stad Aalst dient wel de vol gende verbintenissen aan te gaan: 1. De bestemming van de werken of de grondinne- mingen waarvoor een sub sidie gewenst wordt niet te wijzigen zonder de toela ting van de Bestendige De putatie. 2. Ingeval van bestemmings wijziging zonder toelating van de Bestendige Deputa tie het bedrag van de uitbe taalde subsidie aan de pro vincie terug te betalen. De Bestendige Deputatie heeft in zitting van 9 september 11. een principiële belofte van toelage van de werken goed gekeurd. Eddy Dierickx Info: Nicole 80.13.61.' De Zeeuw, Nicole De Zeeuw Het rusthuis De Hopperank voldoet al geruime tijd niet meer aan de veiligheidsvoor schriften. Het O.C.M.W. krijgt nog 3 jaar uitstel. Tegen dan moet het O.C.M.W. aan de Groenstraat in Erembode gem een nieuwbouw hebben gerealiseerd met 75 bedden. Stedebouw verleende een toe lating om op de terreinen van het Ó.C.M.W. in de Groen straat te Erembodegem een nieuwbouw te realiseren. Een deel van het terrein is parkzo ne, zodat binnen de 50-meter- zone aan de straatzijde moet gebouwd worden. Achteraan wordt een park aangelegd van meer dan 2 ha. Het O.C.M.W. stond voor een aantal mogelijkheden om een oplossing te vinden voor het Erembodegemse O.C.M.W.- rusthuis. Er werd gedacht om aan rusthuis Mijlbeke een ver- vangingsnieuwbouw te reali seren. Andere mogelijkheden waren een nieuw gebouw in te plan ten op de huidige lokatie, een samenwerking uit te werken met externe organisaties, het rusthuis Mijlbeke uit te brei den tot maximaal 150 woon- gelegenheden of het huidige rusthuis op te doeken. De O.C.M.W.-raad koos echter om een nieuwbouw te realise ren op de O.GM.W.-terreinen aan de Groenstraat te Erembo degem, omdat een geografi sche verspreiding van de be jaardenvoorzieningen in de re gio Aalst aangewezen is. Bo vendien is er een grote nood aan kortverblijf en dagvoor- zieningscentra. Zo zullen 21 woongelegenheden van het rusthuis Sint-Job overgehe veld worden naar het nieuwe rusthuis. In Sint-Job komt dan ruimte vrij voor dagopvang en kortverblijf voor bejaarden. Het personeelsbestand komt niet in gevaar. Wellicht volgen er eerder nog aanwervingen. Onderhandelingen zijn inmid dels aan de gang om de oude Hopperank te verkopen aan de Vlaamse Milieumaatschappij. De schattingsprijs bedraagt 70 miljoen. De raming voor de nieuwbouw beloopt 200 mil joen, waarvan het O.C.M.W. 84.3 miljoen zelf moet finan cieren. De overheid past 115 miljoen bij. Eddy Dierickx

Voor Allen | 1999 | | pagina 16