BAL Julien VERSTRAETEN en de SP-Mandatarissen VROUWEN Gezinsarbeid - Beroepsarbeid Een balans in evenwicht SP-Oudenaarde "Voor Allen" - 1 oktober 1999 19 Zaterdag 2 oktober 1999 om 21 uur Salons Mantovani - Oudenaarde met het Amusementsorkest Dirk BAUTERS het huisorkest van Rosa Een avond met veel amusement, leute en plezier verzekerd! Toegang: 200 frank (150 fr. v.v.k.) Kaarten te bekomen op tel. 055/31.43.69 V_ Op zaterdag 16 oktober 1999 organiseren de Socialistische Vooruitziende Vrouwen een discussieforum rond het zeer actuele thema van de combi natie van zorgarbeid en be roepsarbeid. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw Dynastie, zaal Somville van het Congressen- paleis in Brussel (vlakbij het Centraal Station). Het thema Veel gezinnen worstelen van daag de dag met het probleem hoe de verschillende activitei ten van de leden met elkaar te combineren. Steeds vaker werken man èn vrouw. Dit kan zwaar doorwegen op de zoge naamde gezinsarbeid (schoon maken, koken, wassen, enz.). En door de combinatie van ge zinsarbeid en beroepsarbeid blijft er soms geen tijd meer over voor samenzijn en indivi duele ontplooiing of ontspan ning. De "oplossingen" die gevon den worden, zijn niet alleen het gevolg van individuele be slissingen, maar zijn evengoed afhankelijk van de voorzienin gen die overheid en bedrijfsle ven al dan niet aanreiken. Zo kiezen veel vrouwen er vroeg of laat voor om hun beroep tij delijk of definitief, gedeelte lijk of volledig, op te geven. Deze beslissing heeft vaak te maken met de komst van kin deren, omdat de combinatie beroepsarbeid en gezinsarbeid dan te zwaar wordt, of omdat men (meer) tijd wil besteden aan de kinderen. Toch spelen ook zaken als een gezinson vriendelijke arbeidsorganisa tie, ontoereikende collectieve diensten, en het door de over heid gevoerde uitstapbeleid (loopbaanonderbreking, part time werk, een rol in deze beslissing. In heel deze the matiek zien we hoe de invloed van de geslachtsgebonden rol verdeling, zoals die in het tra ditionele gezin van werkende man, huisvrouw en kinderen bestond, blijft doorwerken. Het opzet Met de organisatie van dit fo rum wil SVV informatie aan reiken, zodat keuzes bewust gemaakt kunnen worden. We gaan ook de discussie aan, over welke maatregelen en voorzieningen in de toekomst kunnen zorgen voor een bete re arbeidsverdeling en combi natie van gezins- en beroeps leven. Programma 09u00 Onthaal met koffie. 09u45 Welkomswoord en in leiding Francy Van der Wildt - Nationaal Secretaresse SVV; Mieke Van Nuland - voorzitster van het forum. IOuOO Welke initiatieven werden de voorbije decennia genomen om de combinatie gezinsarbeid en beroepsarbeid gemakkelijker te maken Tot welke keuzes zette het beleid aan Mieke Verheyde - Ministerie van Tewerkstelling en Arbeid. 10u30 Hoe groot is het span ningsveld tussen arbeid en ge zin Wat is er bekend over de effecten en resultaten van be leidsmaatregelen Kortom wat is de feitelijke situatie Christine Ceulemans - vrou wenstudies UIA. lluOO PAUZE. Ilul5 DEBAT Uitdagingen en wenselijkheden voor de toekomst. Thema's Arbeidsverdeling binnen ge zinnen. Aanwezigheid en opvoeding van kinderen en onderwijs. Arbeidsmarkt en -organisa tie. Fiscaliteit, sociale zekerheid en collectieve voorzienin gen. Panel Stiene Van Rie - ABVV Ria Van Peer - SERV Gitta Van Peeborg - SV Kathleen Van Brempt - vice- kabinetschef R. Landuyt - Vlaams Minister Werkgelegenheid Moderatrice Mieke Van Nuland - directrice Amazone 12u30 SLOTWOORD. Leona Detiège - Voorzitster SVV. Inschrijven SVV-Nationaal, Secretariaat, St.-Jansstraat 32/38 1000 Brussel. Tel. 02/515.04.44 (Caroline De Peuter) Fax 02/513.06.25.

Voor Allen | 1999 | | pagina 19