Actie Worldshake SENIOREN Tweede filmhappening voor senioren Waarheen "Voor Allen" - 1 oktober 1999 7 Kan onze partij het drama van 13 juni 1999 overleven Bestaat de mogelijkheid om in de maatschappij van van daag een links-progressieve partij te integreren die zich niet moet beperken tot het voeren van academische, discus sies in de marge van het politiek gebeuren, doch die daad werkelijk kan wegen op de besluitvorming Kortom, kan de SP in de toekomst nog een belangrijke rol spelen binnen het politiek bestel van het land, het gewest, ja, zelfs binnen de stad Met deze en andere vragen worden de partij ver antwoordelijken de laatste weken zwaar geconfronteerd. Zelfs indien de bestaansreden van onze politieke beweging, met name de verdediging van ons gedachtengoed buiten kijf wordt gesteld, stelt zich het probleem van de vertaling van de boodschap. De bewering dat de socialisten nooit grote communicators zijn geweest, is een loze bewering. Het ontstaan van het socialisme, en de snelheid waarmee de partij gegroeid is tot een machtig blok van arbeiders be wijst het tegendeel. Mensen zoals een Bert Van Hoorick, in een nog niet zo ver verleden, waren meesters in communi catie. Zij bezielden de basis en overtuigden de kiezers. Het politieke bedrijf evolueerde echter en de partij kreeg het moeilijk. De generatie van Jonge Turken", m.n. Karei Van Miert, Freddy Willockx, Norbert De Batselier, Willy Claes, Louis Tobback e.a. dateert van midden de zeventiger jaren. Het waren socialistische politiekers van groot kali ber. Al te lang echter werd het succes van deze lichting uit gemolken. De noodzakelijke vernieuwing kwam er slechts met mondjesmaat en nadat ook genoemde generatie zich op een zware fout liet betrappen met de Agusta-Dassault- affaire was de dreun van 13 juni onvermijdbaar. Nogal dikwijls worden verkiezingen omschreven als een "test". De gemeenteraadsverkiezingen van 8 oktober 2000 zijn echter voor de SP geen test meer. Integendeel, het is er op of eronder. Het resultaat van de telling leidt naar de weg van het herstel, of naar de weg van de verschrompeling. In de partijgelederen wordt momenteel een geanimeerde discussie gevoerd over de strategie. De top heeft resoluut gekozen voor verregaande en onverwachte vernieuwing. Patrick Janssens wekt bij de militanten zowel verwachting als wantrouwen op. Vertrouwen is er in de onbesproken, en behoorlijk wat charismatische persoonlijkheid van de kan didaat-voorzitter, wantrouwen is er ter linkerzijde waar ge waarschuwd wordt voor de verwording van de SP tot een Agalev-bis. Hoe dan ook, wil onze partij de komende, pakweg twintig jaar een belangrijke politieke rol spelen, dan is verregaan de vernieuwing en verjonging een absolute noodzaak. Ook op gemeentelijk vlak staat de partij voor een belang rijke uitdaging. Sedert de fusie der gemeenten op 1 januari 1977 maakt de SP op 24 jaar binnenkort achttien jaar deel uit van de bestuursmeerderheid. Waardevolle kandidaten en later mandatarissen hebben voor dit succes gezorgd. De partij (en de militanten) zijn terzake verwend. Toch is deel name aan het bestuur niet vanzelfsprekend. De kracht van dé partij en vooral de electorale sterkte is een conditio sine qua non om zinnige gesprekken te voeren met een eventu ele coalitiepartner. Kracht en sterkte moeten zich weerspiegelen in programma en lijstvorming. De SP moet een partij blijven die in eerste instantie de belangen verdedigt die zij altijd, en zij alleen, heeft verdedigd. Het zal erop aankomen die traditionele waarden te verzoenen met een amalgaam van nieuwe le vensverwachtingen die de evoluerende maatschappij bij ve len opwekt. De SP moet eigen antwoorden bieden. Het achternalopen van andere partijen en het pure behoudsge zinde werk kan geen soelaas brengen. Naar lijstvorming toe moet resoluut vernieuwend worden gedacht. Mensen, jongeren, vrouwen die de partij electoraal maar bovenal in houdelijk kunnen versterken, moeten een ernstige kans krijgen. Het belang van de partij vereist nu, meer dan ooit, een gecoördineerde visie op lange termijn, zowel naar pro gramma als menselijk potentieel. Het komt erop aan de ko mende maanden zowel de mandatarissen als de militant van deze uitgangspunten te overtuigen. De SP moet op nieuw aan aantrekkelijk alternatief worden, ook voor de jongeren. Uitsluitend dan ligt de 25% opnieuw binnen het bereik. En last but not least"Oude wijn in nieuwe zak ken" overtuigt niemand. Dirk De Pauw V Worldshake is geen nieuwe cocktail ën ook geen nieuwe televisiezender. Worldshake is een project van 35 organisaties uit het Vlaam se jeugdwerk en de derdewe reldbeweging (waaronder JS, FOS, MJA). Worldshake staat voor anders, actie, uitdaging en resultaat. Aan 5500 jonge ren werd gevraagd wat vol gens hen, bij de start van het nieuwe millennium, de groot ste uitdaging zou zijn voor on ze wereld. Het antwoord was eenduidig jongeren zijn verontwaardigd over de kloof tussen arm en rijk. Over de schrijnende wan- verhouwing tussen zij die niks hebben en zij die verschrikke lijk veel hebben. En blijkbaar zit de wereld zo complex in elkaar en is die kloof zo ingewikkeld dat veel jongeren zich afvragen of ze er wel iets aan kunnen veran deren. Daarom wil Worldshake eens flink schudden aan de wereld. Daarom wil Worldshake het gevoel van dat-we-er-niks- kunnen-aan-doen doorbreken. Het moet iets nieuws worden, iets wereldschokkends, en vooral, een zaak van jongeren en al-wat-ouderen. Het is dus de bedoeling dat we met z'n allen de kloof tussen hebbers en niet-hebbers klei ner maken. Met mensen van alle slag en alle leeftijd kun nen we samen wel degelijk een verschil maken. We beweren niet dat we op één twee drie de wereld zullen veranderen. Maar door met z'n allen 4n actie te komen, kunnen wel belangrijke stap pen gezet worden. We gaan een breed netwerk van groep jes vormen. Een netwerk van groepjes (Worldshakekernen) van minimum 4 personen die zich engageren in Worldsha ke. Zo'n groep kan bestaan uit en kele mensen van de jeugdbe weging of jeugdclub, café makkers, een klas, een biljart club, sportclub of uit eender welke andere vereniging. Alles is mogelijk. Meer info kan je krijgen op Worldshake secretariaat, Vlas fabriekstraat 11 te 1060 Brus sel of op tel. 02/536.11.66 of fax 02/536.19.02. Stijn Decordier De Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneer den en S-Academie nodigen senioren uit voor een tweede filmhappening op dinsdag 12 oktober in de Kinepolis te Brussel. Wegens de talrijke opkomst en de massale be langstelling van vorig jaar wordt dit gebeuren opnieuw georganiseerd. Meer dan 500 senioren ma ken kennis met het Imax- en filmgebeuren. Voor hen wordt de drempel om grootse film complexen te bezoeken, me teen verkleind. Senioren deinzen vaak terug om in grootse filmcomplexen binnen te stappen. De cinema om de hoek verdwijnt meer en meer, in de plaats komen grootse complexen met tien tallen zalen. De drempelvrees om net deze complexen binnen te stappen, is vaak groot, waardoor het filmbezoek bij ouderen daalt. S-Academie. het culturele luik van de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensio neerden (VFSG), werkt voor de tweede maal, in samenwer king met Kinepolis-Group, een filmdag uit. Hierop worden alle senioren uitgenodigd om met een aan tal films kennis te maken, spe ciaal voor hen gekozen. Jo Röpcke. filmkenner bij uit stek, selecteerde dit jaar de film 'La Vita Bella' van Ro berto Benigni. Röpcke geeft een inleiding op de film. Daarnaast wordt de Imax-film 'The Mysteries of Egypt' ge toond met adembenemende luchtopnames en close-ups van de wonderlijke wereld der farao's. Imax is het parade paardje van de Kinepolis- Group te Brussel, voor vele senioren is dit een overweldi gende eerste kennismaking met deze magistrale beeld- en geluidseffecten. Voorafgaand vindt een korte voordracht plaats over het Imax- en film- gebeuren, verzorgd door me dewerkers van de Kinepolis- group. De prijs van de filmhappening bedraagt 350 fr. Voor deze prijs worden de twee films aangeboden in de voor- en na middag. De filmhappening start om 10 u. en eindigt omst reeks 16 u. en gaat door in de Kinepolis te Brussel, Eeuw feestlaan, aan de Heizel. Inschrijven is op voorhand noodzakelijk bij de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden (VFSG), St.-Jansstraat 32, 1000 BRUS SEL, tel. 02/515.04.94. De kaarten worden aan de ingang gereserveerd. De filmhappening is een initiatief van de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneerden in samenwerking met de Kinepo lis-Group. Meer informatie is te verkrijgen op het nationaal secre tariaat van de Vlaamse Federatie van Socialistische Gepensioneer den, St.-Jansstraat 32, 1000 Brus sel of op tel. 02/515.04.94.

Voor Allen | 1999 | | pagina 7